Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İyi bir servis tavsiyesi?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Salih Bisan Pacific 1996 tarafından paylaşıldı.

1. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar konu biraz alakasız geldiğinden buraya açmaya karar verdim.

Yaklaşık 15 yıldır üzerine titrediğim bir bisikletim var (BiSAN). Her ne kadar yeni bir bisiklet için bakınsam da ilk göz ağrısı başka işte... Bakırköy-Bahçelievler civarında (Güngören yahut Zeytinburnu da olur) gidon,maşa vs. bakımını yaptırıacağım iyi bir yer tavsiye edebilirmisiniz? Bu konularda dediğim gibi hassasım biraz. Daha önce Bakırköy'deki Metin Bisiklet'e gittim maalesef memnun kalamadım çünkü bisikletim onlara göre fazla eski ve ucuzdu! Aklımda bikeandoutdoor var ama bisikletim pro bişey değil o yüzden işinin ehli bir usta da olabilir, bahsettiğim civarda bir tamirhane de olabilir. Büyük bisiklet mağazaları bisiklet peah ne de olsa Bisan gözüyle bakıyorlar ve gerçekten bu durum beni çok rahatsız ediyor (Ad vermeyeyim Sirkeci'deki bir bisiklet mağazasında başıma geldi resmen beni başlarından savdılar.) .

Önerilerinizi bekliyorum:)

Not: Konu için daha uygun bi yer varsa moderatörlerden gerekli yere taşımalarını rica ediyorum.

Teşekkürler..

2. Salih Bisan Pacific 1996

Seviye:
    Bi fikri olan yok mu arkadaşlar?

3. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bakımda neler yapılmasını istediğinizi ve fiyatını baştan anlaşma yoluna giderseniz iyi olur.
    Zincir uzunluğu, ayna kolun sıkılık kontrolü, jant akordu kontrolü, fren ayarı, vites ayarı, tüm vidaların kontrolü gibi 6-12 aylık büyük bakım istiyorsanız ayrıntılarını baştan konuşmalısınız . Servis yapacağı iş ve ücret baştan belli olursa sağlıklı çalışabilir. Yoksa 3-5 tl civarı bir bedel ödeme beklentisi ile geldiğini düşündüğü bisikletliden 25-35 tl gibi (değişen parçalar hariç) rakamları isteme şansı olmadığı endişesini duyduğu anda emeğini sakınmaya başlar.
    Tabi serviste konuyu ayrıntılandırmak aslen sizin göreviniz değil ! ama bisiklet bakımında durum bu. Keşke servis fiyat listesi gibi uygulamalar geçerli olsaydı.

Salih Bisan Pacific 1996 bunu beğendi.
  4. celil

celil Aktif Üye

Seviye:
    sana yardımcı olurdum fakat yerin uzak kayseride özkayalar bisiklet var bisikletini fabrika çıkışı gibi yapar

Salih Bisan Pacific 1996 bunu beğendi.
  5. Salih Bisan Pacific 1996

Seviye:
    sağolun arkadaşlar en iyisi bakırköydeki bikeandoutdoor'a götürmek ve fiyatı baştan söylemek...