Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

italyan bisiklet turundan kötü haber

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Murat Uluoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    İtalya Bisiklet Turunda kaza yapan belçikalı Wouter Weylandt yaşamını yitirdi.
    internette dolaşırken gördüm, videolarını henüz bulamadım üzücü bir haber.
    bisiklet sporundaki kazaların ölümle sonuçlanması "acaba güvenlik tedbirleri yetersiz mi" sorusunu aklıma getiriyor. ultra hafif kasklar ve incecik mayolar ne kadar yeterli?

2. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Gerçekten üzüldüm. İtalya turunu izlemeye çalıştım ama kazanın olduğu yeri izleyemedim.

3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok üzücü bir haber bu yakınlarda bir tanıdğımda bisiklet kazası geçirdi sonuçları gerçekten çok ağır olabiliyor.Ölüme kadar gidiyor allahtan ucuz atlattılar

4. Berk Boran

Berk Boran Kıdemli Üye

Seviye:
    eşi de 5 aylık hamileymiş. çok kötü olmuş :(

5. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Bugün ben de gazeteden okudum. Gerçekten de üzücü bir olay. Tam yakınmdan gözükmüyor ama çok kötü çarpmış ve maalesef hayatını kaybetmiş Belçikalı bisikletçi. Kendisi bu turda hayatını kaybeden 4. bisikletçi oluyor. Daha önce bu turda hayatını kaybedenler 1952'de İtalyan Orfeo Ponsin, 1976'da İspanyol Juan Manuel Santisteban ve 1986'da İtalyan Emilio Ravasio olmuş. Yarışın Reggio Emilia-Rapallo arasında yapılan 3. etabında Weylandt hızla Mezzanego'ya inerken sol pedalı yol kenarındaki bir duvara takılmış. Kendisi korkunç bir takla attıktan sonra çok kötü düşmüş ve bilincini kaybetmiş. 25 dakikalık kalp masajı sonuç vermemiş ve çok kan kaybeden yarışçı maalesef hayatını kaybetmiş. Bisiklet dünyasının başı sağolsun. Artık kask, bisiklet kıyafeti ve yol güzergahıyla ilgili yeni önlemler mi gelir ? Bilemiyorum.

Bu da kaza anı:

http://www.3tv.cl/index.php?m=video&v=18429

Mustafa C Oral bunu beğendi.
  6. Mustafa C Oral

Mustafa C Oral Yeni Üye

Seviye:
  7. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Bu yarış dünyası yok mu? Hızı artırmak için yapılan çalışmaların yüzde kaçı bisikletçiyi daha iyi korumak için yapılıyor acaba? Kaskların boyunluk destekli olması ve dizlik kullanma gibi şeyler düşünülebilir. Yarış parkurlarının da sadece düz asfaltlı olması yeterli değil, daha güvenli olmaları lazım bence. Sadece bir insan hayatı bile kesinlikle hiçbir maddiyatla ölçülemez, daha fazla para yatırılmalı güvenlik için. Ama yarış dünyasının amacı kar olduğu sürece bu iş zor.

Semra bunu beğendi.