Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İtalya Yıldızlar Yol Bisiklet Yarışları

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    İtalya , bildiğiniz gibi bisiklet sporunun çılgınca seviyede sevildiği ülkelerden biri . Youtube'dan araştırdım , sizlerle alt seviyelerdeki yarışları paylaşmak istedim . Genellikle 4-10 km lik bir güzergahta 4-5 veya daha fazla tur şeklinde düzenlenen yarışlarda uzunluklar 70-80 km civarları oluyor

Tempolar oldukça yüksek , atak üstüne ataklar , heyecan en üst seviyede . Ben oldukça zevk alıyorum . Sizlerle de bu ziyafeti paylaşayım dedim

http://www.youtube.com/results?sear...1698.1j6j2j0j1.10.0...0.0...1ac.1.0rL3l_7T86g

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. Murat Sarp

Murat Sarp Üye

Seviye:
    bu elemanlar bana ilkokul 1. sınıfta topun peşinde koşan 20-30 tane çocuğu hatırlattı. :D

3. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Yarışlar , uzun kriteryum mantığında ve genelde düz yolda olduğu için tempo devamlı olarak yüksek tutuluyor . Dişli tahdidleri bu yaş grupları için 50 x 14 . Kadansı geliştirmek , genç vücutların çok fazla kuvvete maruz kalmaması için bu gerekli . Bu yarışlarda 70-80 km ortalama hızlar 40 km/ saat civarları çıkıyor ki 14-16 yaş grupları için bu hızlar mükemmel . Bu tarz yarışlarda bugünlerin birçok star sporcuları yetişti

1994 İtalya - Gussago - Yıldızlar yarışı - Turuncu formalı Ivan Basso

Danilo Di Luca - 1994

Artık Yok ve Murat Sarp bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  4. Batuhan Ustaoğlu

Batuhan Ustaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Takımlara,Sponsorlara,bisikletlere bak ya !
    Biz burda hala kuruş kuruş biriktirip 1 tane parça almaya çalışalım...

adilcan adısanoğlu bunu beğendi.
  5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    biz ülkemizde varolan ancak yok sayılan bir sporun mücahitleriyiz mücadelemiz hep bu sporun gelişmesi için ancak ne yazık ki hep gölgede kalıyor günışığını yakalayamıyoruz bizim ne doğru dürüst yolumuz var ne de veledromumuz bir parça alırken bile kılı kırk yarmaktayız carbon alaşımlı malzemeler pek çoğumuz için hala bir rüya tüm olumsuzluklara rağmen çalışıyor birşeyler yapmaya gayret ediyoruz ya beni tek teselli edende bu oluyor hadi bizden geçti geçiyor şu gençlerimize sahip çıkın ki ilerde bu videolar da bizimde gençlerimiz yarış koştu diyebilesiniz

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Evet , en çok hoşuma giden , hayran kaldığım; tempoları , mücadele hırsları değil . Şu formaların üzerindeki reklamlar . Her takımın en az 20 tane sponsorü var . Çılgın bir şey .Kasabanın demir doğramacısından tut , kuaförleri , lokantaları , onlarca meslek dalından sponsor var . İtalya'da bisiklet ölmez beyler . Futbol ölür , bisiklet ölmez ...

Şerif Şentürk ve ihtiyar bunu beğendi.
  7. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İlk videoyu izledim şuan ikinciye geçiyorum tek kelimeyle harikalar Tour de France'da almadığım keyfi burda aldım. Kesinlikle daha çok seyirci hakediyorlar. 19 yaşıma geldim. Bu işe mtb ile başladım yol bisikletine gönül saldım bana böyle imkanların verilmeyeceğini biliyorum ülkemizde kimseye verilmiyor ama pedallamaya devam her şeye rağmen.

8. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dünkü mersin yarışının aynısı diyebilirim, aynı ataklar aynı bağırışmalar. sadece onların asfaltı kaliteli bisikletleri daha iyi birde kameraya alıyorlar o kadar

9. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yol kalitesi daha iyi, bisikletler daha iyi, kamerayla kayit yapiyorlarmis, yani organizasyon daha iyi.
    Daha ne fark olsun? Yarisanlarin uzayli filan mi olmasini bekliyorsunuz? :)

fatihaydın bunu beğendi.
  10. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Şu çocuklarla bizimkiler yanyana yarışsa , İtalyanlar bizimkileri parça parça eder . Nitekim de öyle oluyor . Bizimkiler bunlar bi çıkışta görür , bir de otel lobisinde . Fark çok da herkes göremez . "Onlardaki imkan bizde olsa edebiyatı " da yapmanın anlamı yok , adamlar çalışıyor ; bizde çalışırsak olur .

İyi kameraya alıyorlar demişsin , İtalya'da Yıldızlar yarışları VALDERA TV kanalından yayınlanıyor . Bunlar televizyon çekimleri , Sirius uydusunda Valdera TV var . Denk getirirsen , her hafta seyredebilirsin . Adamlar yıldızlar yarışlarının bile haklarını satmışlar.

11. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    tüm yarışta dikkatimi çeken şey ne sponsor ne tempoları ne de başka bir şey.dikkat çeken tek şey bu yıldızlar yarışının bir kanalda yayınlanıyor olması.bu bile bu spora,daha doğrusu bu yaştaki çocukların yaptığı spora ne kadar ilgi gösterildiğini anlatmaya yetmez mi ? trt ye yeni gelen bir stajyer öğrencinin eline bir kamera yanına da bir kaç eleman verip de saçma sapan bir motorla çekim yapmak bu kadar mı zor ? sponsor olayına gelince de benzinin litresine 5 tl ödeyen insanımız senede 1 kere yapılan şu mersin yol yarışına mı sponsor olamıyorlar yani.
    cem bey başka varsa paylaşın bence süperler özellikle atakalr çok eğlenceli oluyor.izlemesi bile...

12. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bazı arkadaşlar şu görüntülere bakıp İtalya ve Türkiye arasında pek fark görememişler . Hayret ettim :)

Linki vermiştim . 2013 daha başlamadı sanırım. Takvimi buldum ama kafam karıştı . Yıldızlar yarışları başlangıcı Nisan gözüküyor . Bu yaş gruplarında her haftasonu bölgesel bir çok yarış var . Bir de ülke genelinde yarışlar var. İmkan bulursam bunları seyredecem bundan sonra . En azından bu çocuklarda doping yoktur :)

http://www.youtube.com/results?sear...1698.1j6j2j0j1.10.0...0.0...1ac.1.0rL3l_7T86g

Bisiklet yarışı çekimine gelirsek , bu iş ayrıca uzmanlık işi . Yıllar önce , sanırım 1995'lerde EgeTV , Kuşadası - İzmir etabını çekmişti , Cumhurbaşkanlığı Turunda . Tam bir maskaralıktı . Kolay iş değil bisiklet yarışı çekmek . Şu andaki Türkiye Turunu , Belçika'dan gelen bir ekip çekiyor . Türkiye'de bu işin üstesinden gelebilecek ekip yok , anlayacağınız . Ama banttan görüntü verebilirler

İtalyan VALDERA TV yayınları bant olarak veriyor . Birkaç kez denk gelmiştim . Uzun özetler veriyorlar.

Yarış takvimi bu sanırım
    http://juniores.ciclismo.info/prossime_gare_juniores.htm

fatihaydın bunu beğendi.
  13. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    istediğim tek şey bir şekilde evimde oturup gerekirse federasyonun sitesinden mersin yarışı alanya yarışı nevşehir yarışı x yarışı y yarışı vs izleyebilmek.nasıl yapıldığı önemli değil.senede 1 yapılan cumhurbaşkanlığı turunu izlemek sadece yetmiyor.ayrıca dopingsizleri izlemek daha eğlenceli.en azından kafada acaba mı diye bir düşünce yok...

14. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    aslında yarışanlar şu go pro denen kamera tarzı şeylerle yarışlarını çekemezlermiki?

fatihaydın bunu beğendi.
  15. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    eğer yasak değilse aslında yapılabilir.tabi ağırlık meselesi var bir de :)

16. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sırtlarında marka yazması televizyonda yayınlanmaları onları bizden daha iyi yapmaz karşılaştırmayı nasıl yaptınız merak ettim

17. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ikinci videonun başında çocukalr bisikleti ters tutup ne gibi testlerden geçiriyorlar bisikleti
    dişli sayısına bakıyorlar da tek çizgi üstünde neden geri geri götürüyorlar onu anlamadım.. bilen varm ı?

18. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    dopingsiz olmadıklarını nerden biliyorsunuz ki
    daha 16 yaş halter takımımızda doping skandalı yaşandı bunların içinde de illaki vardır çürükler

19. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bizde de var o dişli testi baştaki adam pedalı en alta getiriyor kaldırıp ters ters sona kadar götürüyoruz pedalın son konumuna bakıyorlar galiba belli bir uzunluktan fazla gitmemesi gerekiyor ön tekeri niye kaldırıyoruz hala anlamadım bende onu

20. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aynı mesaj 2 kere gitmiş bu silinebilir