İsviçreli gezginler(60-70), sivasa hayran kaldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında m/yalcin tarafından paylaşıldı.

 1. m/yalcin

  m/yalcin Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2015
  Mesajlar:
  153
  Beğeniler:
  136
  Şehir:
  MUĞLA
  Adı:
  YALÇIN
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bisikletle Bakü’ye giden İsviçreli gezginler, Sivas’a hayran kaldı. Daha önce İsviçre’den Bulgaristan’a bisikletle yolculuk yapan Maceraperest ikili, şimdi de Sofya’dan Bakü’ye gitmek üzere tura çıktı. Şehirlerden geçerken tarihi yerleri de gezen İsviçreliler, 3 medeniyetin buluştuğu Sivas Kent Meydanı'na hayran kaldı.

  [​IMG]

  İsviçreli iki gezgin, bisikletle Bakü’ye gitmek üzere Sofya’dan yola çıktı. Hans Peter(60) ile Steven Würsch(70) macera olsun diye böyle bir yolculuk yaptıklarını, insanları ve kültürleri tanımaya çalıştıklarını söyledi. Daha önce de Çin, Kamboçya ve Vietnam’da bisiklet turu yaptıklarını kaydeden Stewen Würsch, Hastanede müdürlük yaptığını bu sayede Bulgaristan’da yardım kuruluşlarında görev aldığını belirterek, arkadaşı Hans Peter ile çeşitli ülkelere bu tür yolculuklar yaptıklarını anlattı. İstanbul, Ankara güzergâhını izleyen ikili, büyükşehirlerin trafiğinden yakındı. İnternetten Sivas’ı araştırarak geldiklerini ve bir çok medeniyetin buluştuğu bir şehir olduğunu bilerek, bu güzergâhı seçtiklerini ifade etti. Kent Meydanı’nda bir süre tarihi eserleri görme imkânı bulan Maceraperestler, Böyle bir tarihi mekâna sahip olan şehrin çok az olduğuna dikkat çekti.

  İsviçreli ikili, Dünya Mirası listesinde bulunan Divriği Ulu Cami’yi de görmek istediklerini ancak vakit yetersizliğinden buna imkânları olmadığını söyledi. 4 haftadır yolda olduklarını ve 2 bin kilometre yol kat ettiklerini aktaran Stewen Würsch, Bazen otelde bazen de yanlarında taşıdıkları çadırda konakladıklarını dile getirerek, Erzurum, Artvin , Hopa ve Tiflis üzerinden Azeybaycan’a geçmeyi düşündüklerini daha sonra ise havayoluyla yeniden memleketlerine dönmeyi planladıklarını aktardı. Maceracı ikili daha sonra yola koyulurken mümkün olan en kısa zamanda Bakü’ye ulaşmak istediklerini kaydetti. CİHAN
   
 2. barhan

  barhan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  382
  Beğeniler:
  661
  Şehir:
  port gentil
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Saldırıya uğramadan sağ salim Anadoluyu geçebilirlerse büyük başarı...
   
 3. KaanG

  KaanG Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  714
  Beğeniler:
  1.067
  Şehir:
  Istanbul Maslak
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  Hem de haçlı forma giymişler :)
   
  mersault bunu beğendi.
 4. Önder Bahadır

  Önder Bahadır Üye

  Kayıt:
  14 Mart 2014
  Mesajlar:
  65
  Beğeniler:
  75
  Şehir:
  Çerkezköy
  Adı:
  ÖNDER
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Biri 70 diğeri 60 yaşında!
   
 5. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  40
  Beğeniler:
  119
  Seviye:
  vic.jpeg
  Çakı gibiler.
   
  kare2emre bunu beğendi.
 6. Ramadan Ş.

  Ramadan Ş. Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2014
  Mesajlar:
  111
  Beğeniler:
  83
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  İyi ki kadın değillermiş, yoksa tecavüz haberi okuyor olabilirdik. Amcaları uyarmak lazım. Bu ülke insanı toplu ortamlarda çok misafirperver gözükür. Hemen sevgi pıtırcığı oluştururlar. Fakat tek yakalanırsan hemen saldırırlar.