İşten kovuldum bir de siz yorumlayın..

bozok

Üye
Tepki
35
İsim
Mehmet C.
Kısmetten öte yok. Artık olan olmuş haklıydın haksızdının çok onemi yok diye duşunuyorum. Muhtemelen o çıkışı yaparken seni çıkaracaklarını tahmin etmişsindir. Açıkta kalmaman çok çok iyi olmuş. Daha iyi bir iş bulduğuna seni tanımasam da çok sevindim.

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee
Scudo

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
@bozok teşekkür ediyorum..Zaten kıytırık, vasat, kötü bi yerdi kovulduğum yer.Bana yarardan çok zarar sağlıcaktı.Bi yandan iyi oldu orda çıkmam.Burası geleceğim için çok iyi bir referans olucak..Hem burdan gelicek parayla çok daha iyi bir şekilde aileme katkıda bulunabilirim..Borçlarımı çok daha rahat ödeyebilirim :)

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
ne köfteymiş be 20 gün konusu olmuş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
4200 liraya telefon aldiriyor ama ise girip ailesine yardim ediyor vay be vefaya bak ironik

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Erkin Kalender almadı zaten :harika: 4200 e telefon almak yürek ister bence babam gel sana 4000 lik telefon alcam dese küfrederim gider bisiklet alırım :D :p

• Beğen
Tepkiler: ÖzDi

Yalchinosis

Daimi Üye
Tepki
319
İsim
Yalçın
Bisiklet
Dahon
Bu kansızların arasından kısa sürede ayrıldığın için hayırlısı olmuş diyeceğim, dürüst ve haklı olarak yaptığın davranışlar sana pişmanlık yaratmasın zaten yaratmaz da. Patronun personele köfte dağıttırmaması da ayrıca ele alınmalı, bence Bir şeyler kaybettiğini düşünme. Eminim genç ve zeki birisin elini sallasan ellisi üzülmeye değmez. Doğru olanı yapmaya devam et. Şikayet etmemen de erdemlilik olmuş, büyüklük yapmışsın yaşça küçükleri olmana rağmen. Yalnız hakkını ararken de tartışmalarına dikkat et bence burada biraz hata yapmış olabilirsin, bağrışmalara falan gerek yok sakin ol sinirlensen bile. Haklıyken haksız olma.

Diyecek şey çok da konuyu dağıtmak istemiyorum...

• Beğen
Tepki
54
İsim
İsmail
Bisiklet
Kron
kula kulluk etmemiş boyun eğmemişsin. ama gidip söylemen lazımdı patrona. ki başkalarına da aynısı yapmasın.

• Beğen
Tepki
54
İsim
İsmail
Bisiklet
Kron
ayrıca kendi gırtlağı için başkalarının ekmeğiyle oynamış. ben olsam affetmezdim dostum.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Acırsan acınacak hale düşersin. Ekmeğiyle oynamak haksız yere işinden edersen geçerli olur. Mesela o adam senin ekmeğinle oynamış. Ama sen ortada dönen yanlışlığı düzeltmek için patronuna bu durumu aktarmalısın, sonuçta adamdan habersiz iş yapıyorlar ve iş verenin karından gidiyor bu durum. İçeride yemek konusunda böyle bir kumpas dönüyorsa daha başka neler dönüyordur bilinmez. Patronla konuş bu durumu aktar karar verecek olan o dur. Ama o adamla aynı ortamda sakın çalışma.

ÖzDi

Üye
Tepki
109
İsim
Özgür
Bisiklet
Merida
İnandığım bişey varsa o da kendi adaletini kendin sağlayacaksın.Vijdanın,psikolojin nasıl rahat ediyosa onu yap.Ne kork nede bunu ahlaki değer saçmalıklarıyla sorgula,sadece yap.

• Beğen

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
önce patrona söyle sonra uygun bir yerde ve zamanda dişlerini ellerine ver allahın dan değil senden bulsun

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
@ÖzDi aynen bende düşüncedeyim.. Hak adalet eşitlik bunlar sadece halk arasında kullanılan, anayasada yazılı bulunan bir kaç terim onun dışında hiç bir geçerliliği yok.. Bu serefsizler yüzünden mesleğimden soğudum.. Daha neler neler..

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
Şu an da işe gitmek için hazırlanmak zorundayım.. Aksam gelince hepinize tek tek yazicam.. Saygılarımla..

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
anlattığınıza göre, haklı olduğunuz bir durumda karşı taraf hakikaten çok ustaca sizi alt etmiş... iş hayatı agresifliği, asiliği kaldırmaz, hele ki işiniz daha ilk gününde ... bazen stratejik davranmak gerekir... belkide sizi denemek, tepkinizi ölçmek için yapılan planlı bir hareketti... patron dediğiniz makam bu gibi durumlarda, henüz tanımadığı yeni gelen personelden daha ziyade aşçıbaşını dinleyecektir diye tahmin ediyorum...sizin için deneme süreci ne yazık ki olumsuz sonuçlanmış... Evet haklısınız; 10 kişinin yemek yediği işletmede 9 kişiye işletmenin sattığı leziz köftelerden ikram edilirken, sadece 1 kişiye özel personel yemeği yapılmışsa bu da işletme zararına neden olur... bence bir kaç gün durumu idare ve takip edip usulca patron beye bu durum ("patron bey bir tek benim için personel yemeği yapılıyor yazık günah, ben de köfte yiyebilirim sorun olmaz benim için, hem personel yemeği pişirme maliyeti olmaz hem de eşitlik olur") aktarılsa sizin için daha iyi olurdu, terfi bile alabilirdin.. :)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

meiakanze

Daimi Üye
Tepki
160
İsim
Mertcan Sarı
Bisiklet
b'Twin
Uzak durmak her zaman iyidir kavgadan lakin şahsi fikrim orda sağlam bi yumruk geçirmek olurdu en azından içim rahat kovulayim

Gunman

Üye
Tepki
13
İsim
Gunman
Bisiklet
Carraro
"Karanlığa kufretmektense bir mum yakmak daha iyidir"
Ya olayı unutup sineye çekmek var ya da gidip patrona uğradığın haksızlığı anlatıp rahatlamak var. Ben olsam 2. seçeneği yapardım ki zamanında yaptım.İşten atılma durumum yoktu ama insanların vurdumduymazligina ve haksizligina sessiz kalmadım. Böyle insanların var olduğunu görünce insan kendisiyle gurur duyuyor. O sebeple sende kendinle gurur duymalısın. Umarım daha iyi bir iş bulman dileğiyle...

• Beğen

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
Kıyakçılığın sonu ayakçılıktır kardeşim hakkını ara böyle insanlara musema gösterirsek ileride tepemize çıkarlar bence gereken ne ise yap acımasız ol demiyorum ama hakkını yedirme derim.

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Anladığım kadarıyla köfte yemek için bi lokantaya gitmişsiniz ve lokantada köfte kalmadığı için aşçıbaşı tarafından tartaklanıp kovulmuşsunuz. Keşke başka lokantaya gitseydiniz.