İşten kovuldum bir de siz yorumlayın..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bağırışmaya gerek yokmuş , igneleyici konusup bagirmamak herzaman karşınızdaki daha sinir eder ve bagirip cagirarak daha haksiz konuma duser . iki kisi arasinda husumet varsa herkes bagiran tarafa karsi cephe alacaktir . bagirmayin bnce birdahakne , fakat gidip patronla konusmamaniz cok buyuk hata

Scudo
Tepki
11
İsim
Etem Kaan Delibaş
Herkes dediği konusunda haklı. Gidip patron beyle konuşmalısınız.

TolgaU

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Tolga
Patronla derhal konuşmalısınız, adamın ekmeğiyle oynamayayım diyorsunuz fakat sizin ekmeğinizle oynanmış.
Bunun altında kalmamak gerek.

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@StevenDiaz07 Aşçılık işinde çalışırken otel veya restoran'ın mutfağında çalışıyorsan alt üst ilişkilerine uyacaksın. Sen daha işe başlayalı bir gün olmuşken senin bu tepkileri vermen oldukça yanlış bir davranış olmuş. Aşçılık yapmanda zor görünüyor, Bu sektörde dişini sıkacak olan bitene aldırmayacaksın yoksa bu işi yapamazsın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Haksızlığa uğramışsın bence bu tarz olaylarda münakaşaya girmek doğru değil civarda müşterilerin olması işletmeye zarar verir ve senide zorda bırakır. Yapman gereken şey patrona durumu kibarca anlatmak. İşletmenin genel yapısı itibariyle onu bile haklı görebilir bu bir risk ama iyi patronlar çalışanların arasında haksızlık olmasının işletmeye zarar verdiğini bilirler. Bence üzülme orda kısa sürede olsa çalıştın ve hakkında kötü düşünülmesini istemezsin. Durumu patrona söyleyip söylememek senin değerlendirmende. İnşallah daha güzel ve hayırlısını bulursun

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Patronla konuşun.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
adam senin ekmeğinle oynayarak kovulmana sebebiyet vermiş,sen hala onu savunuyorsun. daha çok kovulursun.

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
@StevenDiaz07 isyerinde duygusallıga yer yoktur.ekmegiyle oynamak istemedigin adam senin ekmeginle oynadi.sana bir ornek beni iste kimse sevmez neden isimi iyi yapiyorum.bir acigimi gorseler ki dort gozle bekliyorlar hemen şut.mutlaka senin ondan iyi bir ozelligin oldugunu düsündü.vede seni cekemedi.yani sana tuzak kurdu.oyuna gelme bir daha uyanik ol.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
kalbinle hareket edersen hep kaybeden olursun...Mantığınla hareket edeceksin... Ancak sen personel yemeğinden yemiş olsan ve o adamda her gün köfteleri diğer arkadaşlara verse illaki bir gün bu işi patron öğrenecek ve hakedene hakettiği gibi bir davranışta bulunacaktır...Onlar kovulurdu belkide sen yükselirdin...kısmet

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
(link) işin i(link)inç tarafı ailem beni suçladı (link)

@aslanpençesi zaten bi kaç iş yerinden de ben kendim ayrılmak zorunda kaldım.. çok yüklendikleri için.. bende ondan beni barındırmıyorlar diye düşünüyorum.2. yabancı dile başladım.İşi benden iyi yapan yok arı gibiyim.Yurtdışı deneyimi sertifikalar.. Bu işin okulunda okumuş vs vs.Bende ona yorumluyorum..

(link) gerçekten işini sağlam yapan restoranda da çalıştım.İsim vermiyorum.Ama türkiye genelinde çokça restoranları var ve hepsi ultra lüks mekanlar.Yok istanbul tarabya yok nişantaşı yok ankara bilkent, çukurambar vs. Ama orda bile kesinlikle kimsenin kimseye hakkı geçmiyordu.Ve o yüzden milyonlarca lira kar ediyorlar.Yoo ben yeteri kadar dişimi sıktım ve sabrettim ama saçma salak bi olay yüzünden işimden olmam çok salakça.Bunun alt üstle alakası yok. Ben üstümden gelen emiri layıkıyla yaparım.Ama burda bu kadar önemli bi konu da sessiz kalmam çok yanlış olurdu.Tecrübeli aşçı bulmak zordur diyolar.8 senelik tecrübesi olan aşçı bile orda izinsiz bir malzeme kimseye veremiyordu.Sorduğumda ise ben kimseye yiyecek veremem verirsem işimden olurum demişti bana.Ve hakikaten yetkilinin izni olmadan hiç kimse birşey yiyemiyordu.

(link) zaten bilhassa ordaki iğrençlikleri gördüğüm için patronla konuşmadım.O kadar iğrenç bi yerde barınamazdım.Ayrıca 12 saat + yol 2 saat. ve aylık 700 lira bu ne be..

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Gıda üzerine üretim yapılan yerlerde üretilen ürünü yemek genelde serbesttir. İlk önce gözü doyuracaksın. Patronun ampırlığı serbest bırak zaten personel her gün hergün yemez bıkar.

Balık baştan kokar.

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
@iogee teşekkür ederim.. :) o kadar iğrenç insanlar için sizin o güzel rahatınızı bozmaya gerek yok :)

@Taxonera işte bende böyle bi olayla karşılasınca şok oldum

• Beğen
Tepkiler: iogee

Exciting

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Merida
Olay anında sıcağı sıcağına durumu ilgili kişiye bildirmiş olsaydın belki daha farklı olurdu bilemiyorum. Ancak bu saatten sonra gidip durumu anlatman, karşı taraf için ne derece etkili olur düşünmek lazım. Bence yapman gerekeni yapmışsın. Daha fazla düşünüp de kendini üzme ve önüne bak. İşin rast gelsin...

Exciting

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Merida
Sabah 09:00'da başladığın işi akşam 16:00'da bırakınca(kovulma olarak da algılanabilir) ister istemez tepkiler olur. İzahını yapabilmek de her babayiğidin harcı değil :) Bu tepkiler daha sonra yapacağın başka başka işlerdeki sabır dereceni arttıracaktır eminim. Deneyim kolay kazanılmıyor malum, bedel istiyor.

Dürüstlüğünden ötürü de ayrıca tebrik ediyorum. Ancak günümüzdeki dürüstlük algısı malum.O yüzden her söz her yerde söylenmiyor, söylenemiyor. Zamanla ve deneyim kazandıkça bunları çok daha iyi anlayacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
Evet arkadaşlar..3 gün önce çok daha elegant, çok daha seviyeli, çok daha lüks, çok daha iyi gelecek para o bu şu olan ve bunun gibi pisliklerin olmayacağı bi işletmede işe girdim.. Şu anlık bi sorun gözükmüyor ve mutluyum..Parası da çok çok iyi

• Beğen
Tepkiler: NightRider

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
Senin yerinde olsam gider şikayet ederdim adam kayirmak neymis öğrenirdi bir daha yapmazdi..bazi insanlar zor yoldan öğrenir o da bunu haketmiş ama sen insanlik yapmissin bu da senin artın olmuş, iş yaşaminda fazla duygusalliğa yer yok hele ki türkiye de ekmek aslanin midesinde olunca kimse kimseye acimiyor bu da sana tecrübe olmuş

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
@SMMMtugi aynen..Buna benzer bi şekilde farklı yerden de kovulmuştum..Ama şunu biliyorum Allah iyilerin herzaman yanında bunu biliyorum..Belki ilerde Türkiyede başarımla doğruluğumla ün yapıcam ve kapak yapıcam.Yada o olmazda çok sağlam bi yerde çok sağlam bi iş yaparım.Buda onlara kapak olur.. Ben kendimi biliyorum.Ve doğru oldugunu biliyorum..Gün gelicek bunların hepsinin birer güzel bi karşılığı olacağını biliyorum..

• Beğen
Tepkiler: PeDaLLı-YoRuM