İşte sahip olamadıklarımız

çağdaş

Daimi Üye
Tepki
174
Türk Telekom,Arap'ın
Telsim İngiliz'in
Kuşadası Limanı Hong Konglu'nun
Araç muayene işi Alman'ın
Başak Sigorta Fransız'ın
Adabank Kuveytli'nin
İETT Barajı Dubaili'nin
Avea lübnanlı'nın
Rakı,Amerikalı'nın
Finansbank Yunanlı'nın
Oyakbank Hollanda'nın
Denizbank Belçika'nın
Türkiye Finans Kuveytli'nin
TEB Fransız'ın
Cbank İsrailli'nin
MNG Bank Yunanlı'nın
Alternatif Bank Yunanlı'nın
Dışbank Hollandalı'nın
Şekerbank Kazak'ın
Yapı Kredi'nin yarısı İtalya'nın
Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un
Beymen'in yarısı Amerika'nın
Enerjisa'nın yarısı Avusturyalı'nın
Garanti'nin yarısı Amerika'nın
Eczacıbaşı İlaç Çek'in
İzocam,Fransız'ın
TGRT(Fox)tv Amerikalı'nın
Demirdöküm Alman'ın
Döktaş Fransız'ın
Süper FM Kanadalı'nın

Hepsi TÜRKTÜ.
Sadece 4.5 yıl önce.
çok önemliii.
Borla çalışan araba üretildi,Türkiye kıskacta.Arabayı Bor madeniyle çalıştıracak patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı.Türkiye,Dünya rezervinin %70'ine sahip ve uluslar arası teröristler Türkiye uyanmadan bu kaynagı ele geçirmeyi planlıyor. :boese157:

Scudo

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
biliyordum ama, üst üste koyunca böylesine korkunç bi liste olacağını ve bu kadarını düşünmemiştim, hayretle okudum. paylaşım için teşekkürmü yoksa lanetmi etme gerekiyor bilemiyorum. bu kadar tepkisiz kalmayı nasıl başarmışız şaşıyorum.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Tamam, güzel bir konuya değinmişsin ama yeri burası değil.
Hiç bir şey söylemeye hakkımız yok.Sonuçta fazlalığın oy verdiği bir hükümet yapıyor bunları.Demokraside bu böyledir."Kurunun yanında yaşta yanar."

• Beğen
Tepkiler: ozgurtex

çağdaş

Daimi Üye
Tepki
174
konuyu yanlış yere açmış olabilirm kusura bakmayın lütfen.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
türkiyeyi satıyorlar yavaş yavaş sindire sindire

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@matrixod

hiçbirsey söylemeye hakkımız yok demek garipsedim sosyal duyarsızlık anlamına gelir ve sosyal tepkiler oluşmadığı sürece iyileşme sağlanamaz bu herseferinde bu sekilde olur birseyler demek en büyük hakkımız .oy verenler kadar oy vermeyenlerde bu toplumda yaşıyor sonuçta 2*2=5 degil ise bunu yanlış oldugunu söylemek bizim hakkımız oyun cogunu almıs olması bunun 5 edecegi anlamına gelmez....

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Ağzım acık bu konuyu okudum...
Ülkemiz elimizden alıyorlar yakında yarısıda onların olur töbe töbe...

jiyan2527

Üye
Tepki
27
başlığa tıkladığımda başka birsey beklerken bunları okuyunca şok oldum umarım bundan sonra sahip olduklarımızı koruruz.

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un :D
ben bu dramatik tablo da sadece gülerim çünkü Türkcell'in "Türk" kelimesi, tamamen yabancıların eline geçince(tamamı satılınca) acaba ismi(Turkcell'in Türk ü:eek:) aynı şekilde kalıcak mı acaba:(=?

Acaba kendi yaşadıkları toprakları yabancıya satmak vatana ihanet sayılmaz mı?(Özelleştirmeye karşı değilim ama bu kadarı da pes heryerde bas bas bagırılıyor. :boose :()

• Beğen
Tepkiler: jiyan2527

sonofdede

Üye
Tepki
23
şok olcak bişi yok bi cok genc insan bunların farkında deil orta yasın ve buyuk yaslı olan guclu insanlar ulkeyi yavas yavas satarken gencler bilincsizce yetisirken bunun bole olması normal bizim ulkemizde bilim adamı die bi olayda yok bor madenini biz cıkarsakta biz saten işleyemeyiz cunki işlemenin tekniklerini bilmioruz bu konu ustune cok konusulur ve sonunda hiç bi sonuca ulaşılmaz cunki insanımız yukardada solendigi gibi duyarsız ve duygusuz bu gibi topikler bi cok forum sitelerinde var ve bi cok insan bunun kotu bisi oldugunu yazıyo ve sonuca gene ulasılmıyo sorun örgütlenme eksikligi örgütlenmemizede sole engel olundu gecmiste sag sol catısmalarıyla buyuyen anne babalarımız bize toplu bi iş yapmanın kotu bişi oldugunu gosterdi yok polis gelirmis iceri atarmıs gerci oylede oluyo... aslında ifade özgürlüğü var ülkemizde ama siyasilerin hosuna gitmeyince iceri alıyolar....

hhk91

Üye
Tepki
4
Şeker Fabrikaları da özelleştiriliyor.Araplar bu fabrikalara talip ,sürekli görüşmelere geliyorlar.Büyük ihtimal alacaklar.Şeker Fabrikarın da bir kısmı bu listeye girecek:(

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
@nihilist_deniz
Türkiye'de yaşıyoruz.Ne tepkisinden bahsediyorsun.Şimdiye kadar Türkiye'de hangi konuda ortaya tepki konulmuş? Küçümsediğimiz afrika ülkeleri bile en ufak bir zamda ayaklanıyorken biz maaşlar dışında herşeye fahiş zamlar uygulandığı halde ayaklanmıyoruz da buna mı ayaklanacağız.
Ayrıca burada konuştuklarımız burada bizim aramızda kalıyor.
Ben bu duruma güzel birşey demedim ki!!! Çok berbat bir durum dediğimiz zaman da buradan öteye gitmiyor.Konuşmakla iyiye gidilseydi ülkemiz kahve köşelerinde gelişirdi.
Yani uzun lafın kısası lafla peynir gemisi yürümez.Gelin bu konuda ayaklanalım diyorsanız hay hay...

• Beğen
Tepkiler: çağdaş

aydınz

Üye
Tepki
122
bu ve benzeri durumlar içi acele edelim,elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım planı olan varmı neler yapılabilir.

• Beğen
Tepki
1
iyi hos konusuyoruz . kritik sektorlerdeki ozellestirmelere sonuna kadar karsiyim. bi ulke telekomikasyonu, demir celigi, rafinerilerini yabancilara emanet etmemeli ama yukardaki yabanciya satilmis seylerin kac tanesi devletindi ki??
adam beymen in sahibi mesela. yabanci adam diyo yuzde bilmem kacini su kadar milyon dolara alirim. senin benim diyecek neyimiz olabilir ki adama. onunde eylem mi yapicaz satma sirketini diye. bu tamamen sirketin sahibinin kisisel kararidir.

kowboy

Üye
Tepki
2
daha bunlar yarısı.. bunlar gbı bı o kadar daha vardırr.. paylasım için de cok tesekkurler..

• Beğen

çağdaş

Daimi Üye
Tepki
174
Bu yazdıklarım bazı arkadaşlarımızın tepkisine yol açtı bilmem neden.Benim burda TÜRKİYE CUMHURİYETİNE bir kastım yok aksine olanlara üzüldümü ve sessiz kalmamamız gerektiğini düşündüğüm için yazdım bunca şeyi.Yani sırf tartışma konusu yaratmak için ve egolarınızı tatmin etmek için konuşmayalım lütfen...