Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstediğim performansı Mosso maşadan alabilirmiyim ?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Taygun Hasoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Taygun Hasoğlu

Taygun Hasoğlu Üye

Seviye:
    Bisikletimin üstünde SUNTOUR 26"SF11-XCT V3 DISC 100mm maşadan mevcut.
    Mosso 7005 maşa alıp taksam.Bisikletime bir zararı olurmu ? Performans elde edebilirmiyim ?
    100 KG yum.Kilom düz maşada sorun çıkarır mı ? Öyle kaldırımlardan atlayıp zıplamam ama yollarımızda çok iyi değil ...
    Bazıları önermem kadronun açısı değişiyor , o zaman git yol bisikleti al diyor.Bazılarıda almalısın iyi performans elde edersin diyorlar.
    Çok kararsızım yardımıcı olmanızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler :D

2. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Burada tekrardan cevap vereyim.Benim kilom 92 . Ben o maşa ile 140 km yapıp tekirdağa gittim.Bir sorun çıkarmadı.Avantajını nasıl gördüm derseniz.Düz maşa + slick lastikler + rulmanlı göbekler i birleştirince çok daha rahat hızlanmaya , rampa çıkmaya ve hızımı korumaya başladım.Eğer slick lastiği çıkarıp dişli lastik takarsam arazide yapabilirim bir miktar.Kısacası kullanışlı.
    Gelelim açı olayına.Kısacası bende 100 mm XCM kullanıyorsum.Şimdi bu maşa + spacer ile açı değişimini neredeyse 0 a indirdim.
    Ama işin gerçeği yaptığım onca değişimlere rağmen seneye bisikletimi satıp yol bisikleti alacağım.

3. Vedat METİN

Vedat METİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Spacer kullandığında açı konusunda birşey değişmiyor.Bende mosso sabit maşa kullanıyorum.Yollarımız dediğiniz gibi çok bozuk.Hoplama zıplama yapılmazsa güvenlı bır sekılde kullanabılırsınız.