Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istediğim kask üretilmeli mi? var mı?

Konu, 'Giyim' kısmında cobike tarafından paylaşıldı.

1. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar,, bu spora yeni başlıyorum. yorumları okudum ama benim durumuma uygun bir durum göremediğim için anlatmak durumundayım.
    Beyin ameliyatı olduğum için ensemin sağ kısmında bir kafatası eksikliği var:) o bölgenin darbe almaması gerekli. bu sahiden böyle.
    fullkaskların bunaltıcı olduğu fikrine katılmakla birlikte, yarım kaskların da benim istediğim görevi görebileceğine inanmıyorum.
    bu şartlarda ense kısmını içine alabilen, ancak tam kapalı bir halde bulantıcı bulmadığınız bir marka biliyor musunuz?yani ön yarım açık, arka kapalı?
    zor olduysa kusura bakmayın

tşk

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet seçimi bölümünde asfalt çoğunluklu bineceğinizi yazmıştınız.
    Buna göre, kesinlikle tam kapalı tip kask sizi her zaman sıkacaktır, rahatsız edecek, kışın bile terleyecek ve zevk almanızı engelleyecektir.
    Bunun yerine yarın tip kaskların XC tipi olanları değil de, freestyle yani akrobasi alanında kullanıma yönelik hard shell denilen daha sert kabuk malzemeden imal edilmiş yarım kaskları öneririm.
    Trials ve freestyle binicileri (kısaca akrobatlar) bu tip kaskları kullanırlar.
    Kaliteli bisiklet mağazalarının pek azında bulunabiliyor.

Ayrıca omurga ve omurilik koruması için en iyi yöntem, motorsiklet binicilerinin kullandıkları omurga koruyucularından kullanmak olacaktır.
    Bu malzemeleri motorsiklet mağazalarında bulabilirsiniz.Markalı olanlarının fiyatları hayli yüksek rakamlara ulaşabiliyor, aklınızda bulunsun fakat sağlık satın alınmıyor.
    Geçmiş olsun.

3. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok mersi. öneriyi acilen araştırmalara alıyorum. dersimi çok çalışmam lazım sanırım.

4. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    [​IMG] casco benim favorim
    [​IMG] giro ikinci sıram
    [​IMG] met
    Banu hanım size ve tüm arkadaşlarıma bu üç kasktan birini ve bu boyunluğu öneririm boyunluğu bende yeni öğrendim araştırıyorum daha önceki bir konuda yazmıştım demekki yapmışlar çok doğru bir mantık ..:in:
    yalnız bildiğim kadar bu ürünler Türkiye'de yok

güray bunu beğendi.
  5. evrenolb

evrenolb Aktif Üye

Seviye:
    Banu Hanım,

Haklısınız, Hakan'ın söylediği kaskları http://www.chainreactioncycles.com/Categories.aspx?CategoryID=226 sitesinden sipariş edebilirsiniz. Ben daha havadar bulduğum, gözlük kullandığım ve bizim gurupta kullananlar olduğu için Met Parachute sipariş ettim (yeni modeli olduğu için stoklarında yok hala gelmedi). Gelince görüşlerimi yazarım. Hakan Bey dişlik kullanmanızı da öneriyor.

Hakan,
    Aklın yolu bir :)

Bulent

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  6. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bülentcim sağol hatırlattığın için.
    bizim arkadaşdan ses seda yok bende iyiki sparişimi vemişim . şimdilik Allaha emanetiz. ağustos ta arkadaşlarım gelecek kaskımı getirecekler:)
    seninle deneyimlerimizi isteyenlere burada paylaşırız
    aslan kardeşim

Bu arada sen de dahil bir çoğumuz kafa travmalarını çok önemsiyoruz tabii ben birde dişlik kullanın diyorum kendimin var tek çenede hiç bir sorunum yok az bir dönem alışmamız gerekiyor ama sonra unutuyorsunuz ..
    özellikle inişlerde ne kardar dişlerimi sıktığımı bu dişiği çıkardıktan sonraki aşınmalardan anladım herkese tavsiye ederim ..

d.berkay bunu beğendi.
  7. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    met parachute2 hayalimdeki kask galiba:D
    Nasıl güzel bişeymiş öle ya...VAlla hayran oldum özellikle tam siyah olan modeli cidden harika ötesi...

ama 560gr biraz ağır gibi tabi full face olduğu için normal sayılır aslında...çok güzel yaaa:D iyi bir bisiklet aldıktan sonra ilk iş bu kasklardan bulmaya çalışıcam...

8. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    uff bu nasıl bır kasktır ya sız ne dıyorsunuz 560 gr bır fullface ıcın muhtesem bır agırlık cok ıı :) ya gercekten bu kasklardan bulursnız ban ozelden mesaj atmanızı ıcn yalvarıyorum ıkı ay ac kalıp bunlardan bır tane alablırım:)

9. AYBARS

AYBARS Yeni Üye

Parachute; bende almayı düşünüyorum, ithal edilme durumu söz konusumu? Bilgisi olan varmı acaba.

10. evrenolb

evrenolb Aktif Üye

Seviye:
    Aybars,

Ben sordurdum Met'in distributorunun yakın zamanda bu modeli getirmeyecekleri cevabını aldım. Yurtdışından sipariş verdim henuz gelemedi gelince görüşlerimi yazmaya söz verdim zaten.

Bulent

11. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kaliforniya menşeli THE markasında çalışan mühendislerden biri ya da bâzıları anlaşılan fazlasıyla jet uçaklarına meraklı ki markanın son çıkardığı kask F-14 adını taşıyor. Şaka bir yana, kaskta artık genelgeçer teknoloji olarak karşımıza çıkan “In Mold” tasarımı var, 14 tane hava yarığı bulunuyor. Bunlara ek olarak THE’nın geliştirdiği açma-kapama sistemi gibi özellikleri var. Kaskın tavsiye edilen satış fiyatı 80 dolar civarında, S-XL arasında boyları, kırmızı, mavi, gümüş renkleri var.

Sanırım ihtiyacınızı karşılayabilecek kask bu.

12. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:

Sercan, senin kask sektöründe tahsil yaptığını düşünüyorum.. haberin ola..
    Sevgilerimle.:) :in:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=7056&page=4&highlight=kek+gibi+durmayan :in:

13. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abicim bu sefer vallahi denk geldi :) Başka bir sitede haber yapılmıştı bu kask, görünce hemen aklıma bu konu geldi ve ekleyeyim dedim resmini. Yoksa tahsilim yok kask üzerine :)