İşte size elektrikli bisiklet

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Benim bu güne kadar gördüğüm, gerçekten bisiklet olan ve elektriklede giden bisiklet budur. Bütçesi uygun olan varsa, Giant'in Türkiye temsilcisinden bulabilir.

Scudo

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
ya bırakalım bu konuyu arkadaşlar tamam çok güzel bir icat yapanın eline sağlık ama onu zevk için vs vs için kullanan kullansın sizleri bilmem ama ben kas gücü ile çalışandan yanayım ya siz ? ...... :D:D:D

• Beğen
Tepkiler: dk_35

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
tabiiki kimseye kullanma diyemeyiz ve kullanana saygı duyarız ama ulaşılan herhangibir yere ''kendi gücünle'' ulaşmak bambaşka bir haz veriyor insana. :cool: herkese tavsiye ederim. :D

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
arkadaşlar fazla acımasızsınız bu bisikletlere karşı tamam tabiki normal bisiklet kadar olmaz ama şimdi düşünün iş yerine yada okulunuza evinizin uzaklığı 5-10 km arası ve bazı yerlerde sıkıntılı yokuşlar var gidiş yolu üzerinde,,, şimdi ister istemez o yokuşlarda pedallıycaksanız terliyceksiniz hiç kimse iş yerinde ter kokmak istemez düzlüklerde hafif pedallamalı ve yokuşlarda da elektrikli motoru devreye sokarak işyerinize okulunuza terlemeden üstünüzden sabah mamurluğunu atıp dinç bi şekilde varabilirsiniz,,,,,

benim kafamın içindeki ise çok küçük katlayınca otobuste vapurda yanınıza rahatça koyabilceğiniz motorlu yani tam olarak cep bisikleti tasarlamak,,,,

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
bizim bir arkadaşımız aynen bu şekilde kullanıyor. böylece hafta içi de biraz pedal çevirmiş oluyor. İş yerine giden yolun son 500 metresi çok zor bir yokuş

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@fiestahmet

iş yerinde ve okulda ter kokmak istemeyen zaten bisiklet kullanmaz.bisiklet doğal amaçlı olarak zaten spor yapmak için kullanılır.elektrik gücüyle çalışan bir makinaya bisiklet demek ne kadar mantıklı sizce ?

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
@Mehmet Keten

ya Allah'ını seversen kim iş yerinde okulda ter kokmak ister ????? bu bisiklet hem biraz spor yapmanızı hemde gidiceğiniz yere daha az efor ve daha az terlemeyle gitmenizi sağlıyor,,,, zaten sadece bisiklet denmiyor elektrikli bisiklet deniyor,,, eğer istersen sadece pedalla,,,, zaten bu bisikletler dağda bayırda hopla zıplamalık bisikletler değil ki üretilim amaçları farklı bu amaç doğrultusunda verimlerini yararlarını tartışmak daha yararlı bence,,,daha temiz bi dünya istiyoruz demi şimdi iş yerine arabasıyla gidenlere bakın beyfendi size çok karlı (cebinize,göbeğinize,çevreye,vs. vs.) bi seçenek sunacağım dedinizde sizce normal bisikleti mi daha rahat yoksa elektrikli bisikleti mi daha rahat pazarlarsınız? bu sorunun cevabına eğer hala normal bisiklet diyorsanız ben çekiliyorum...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
tamam doğru söylüyorsun mademki elektrikli bisikletler bu kadar iyi ve bir çok artısı var. neden o zaman ülkemizde bu tip bisikletleri kullananların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ?

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
1. si bayanların kullanmama sebebi sokaklarımız öküz dolu...avrupayı bir görseniz saygı ya insan gibi...
2. si fiyatları o kadar düşük değil scooter fiyatında almak pek mantıklı değil...
3. sü bisiklet yolu yok yollar güvenli değil bu insanların cesaretini baya bi kırıyor
4. sü çok bilindiklerini sanmıyorum...

eğer çevre sağlığını düşünüyorsak teknoloji elektrik enerjisine dönmeye başladı arabalar motosikletler bisikletler elektrik enerjisi ''0'' emisyon ama o enerjiyi elde etmek içinde herzaman temiz olmuyor eğer heryer elektrikli araçlarla dolarsa bu seferde enerji açığı çıkıcak eğer bu enerjiyi alternatif enerji ile karşılayamazsak (ki çok zor yüzde20sini karşılarsan dua et) bu sefer enerji açığını nükleer santralle mi karşılasak diyeceksin ki hiç düşünmemek gerekir böyle bir tehlikeyi....madalyonun bu tarafıda var....

ben tr.de bir bisiklet fabrikam olsa elektrikli motor üzerinde ar-ge'mi harcarım verimi yüksek ve kendini giderken şarj edebilen bir motor üretirim küçük hafif ve verimli ayrıca elektrikle şarjda edilebilen ve bunu çok ufak bi karla satarım,,,ayrıca motorun diğer bisikletlerede uygulanabilir olarak üreterek sadece motoru da satarım,,, en temiz enerji ; doğal enerji güneş rüzgar su insan

ProBisiklet

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet degil bunlar! Motorbisiklet adi ustunde eger pedal cevirmiyorsan bisiklet degil demektir...

Ahmet Bolgi

Forum Bağımlısı
Tepki
776
3 gündür bu konuyu inceliyorum.elektrikli bisikletler yada elektrik moturu takma konusu.

kendimden örnek vermek istiyorum. iş - ev arası 30km . bu yolun yaklaşık 6km si %10 eğimli ( trafik levhası mevcut eğimin %10 olduğuna dair) 30km sorun değil ama o 6km lik rampa gözümde everest tepesi gibi büyüyor, işe gittiğimde duş imkanım yok, kıyafeti bişekilde çözmek mümkün. şuan bisiklet boş zamanlarda kullanılır bir alet oldu çıktı. oysa bu tarz bir motor takılsa o rampada motordan yardım almak suretiyle , işime bisikletimle gitmek yada bisikletimi daha aktif kullanmak ( özellikle bisikletimi diyorum pedallamaktan bahsediyorum) imkanı yakalayabilirim. arkadaşlar perşembe geceleri tura çıkıyorlar. buluşma yeri evime 25km. yapılan tur yaklaşık bir 25 km . birde dönüş var etti 75km. eve dönerken yolun büyük kısmı afifte olsa rampa . arada sıkıştıkça destek verecek bir sistem hiçte fena olmaz diye düşünmeye başladım . bunun yanında kalp damar sisteminden rahatsızlığı olanlar, eklemlerinde sorun olanlar ama bunun yanındada spora ihtiyaç duyanlar içinde yardımcı bir sistem olabilir.

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
bence de bunlara bisiklet denmesi çok doğru değil elektirikli motorsiklet daha doğru

Kutay Özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Butür bisikletler Bisikleti amacından saptıran makinelerdir.

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
fiyatını bilmiyorum ama pek hoşlandığım bir görünümü yok ayrıca scooter almak daha uygun olurdu pedal çevirmekten sıkılan için

endneedless

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
:D @JeTSeLiM

iyide bu bisikletlerle pedal da çevirilmez yani çevirilmiyor normal bisikletler kadar akıcı değil birde made in china PRC :d

yiğit_kara26

Forum Demirbaşı
Tepki
172
uzun yola giderkende pedal çevirdiğimizde normal bisiklet kadar performans vermiyor pedalla son devirde max 20 k mye ulaşıyor arkadasımda var dı kullandım ama bisiklet kadar zevkli sağlıklı vs. vs. deilll :D iyi forumlar

Tepki
26
Elektrikli Bisikletler İçin Haber!

Artık onlarda ehliyet almak zorunda!
Ehliyetsiz yakalanan sürücülere ceza kesilecek
Artık onlarda ehliyet almak zorunda! 81 il emniyet müdürlüklerine gönderilen yönetmelikte ehliyetsiz yakalanan sürücülere ceza kesilmesi istendi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yönetmelikle elektrikli bisiklet sürücülerine ehliyet ve kask zorunluluğu getirildi. 81 il emniyet müdürlüklerine gönderilen yönetmelikte ehliyetsiz yakalanan elektrikli bisiklet sürücülerine ceza kesilmesi istendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 15 Nisan günü yayınladığı yönetmelikte, "Hızı 25 km/saat üzeri ve gücü 250 W üzeri elektrikli bisikletler ile hızı 25 km/saat altı ve gücü 25 W altı elektrikli bisiklet sürücülerinin 'A1' sürücü belgesi sahibi olmaları, koruyucu başlık takmaları zorunlu olup, 'A1' sürücü belgesi bulunmadan bu tür araçları kullananların 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 36. maddesinde, 'Motorlu araçların, sürücü belgesi sahibi olmayan kişiler tarafından karayollarında sürülmesi ve sürülmesine izin verilmesi yasaktır' hükmü doğrultusunda cezai işlem yapılacaktır. Koruyucu başlık takmayanların ise 78. maddeye göre cezai işlem uygulanacak" dendi.

81 İL EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNDERİLDİ

Yönetmelikte ayrıca 15 yaş üstü elektrik bisiklet sürücülerinin A1 sürücü belgesi alma zorunlu olduğu belirtildi. 15 yaşından küçük çocukların bu araçları karayollarında kullanması halinde 5326 sayılı kabahatler kanununa göre işlem yapılacağı açıklandı. Emniyet yetkilileri ehliyeti olmayan elektrikli bisiklet sürücülerini ehliyet alıncaya kadar bu tür araçların kullanmaması konusunda uyarıda bulundu.

Gazete Vatan

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
alan aldı satan sattı. şimdi sırada pişmişleri toplamak kaldı. oda devletimize kaldı. piyasa öyle bi canlanacak ki. ehliyet patlaması yaşanacak.

fakat iş ehliyetle kalmamalı plaka ve siğorta mecbur olmalı. düşünün elektrikli bisikletin kazaya karıştığını. gelip arabanızın arkasından vurdu lambaları kırdı çizdi falan.. kiminle muhattap olacaksınız. çok derin bir konu...

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
@Doğa Bisiklet

Valla nedense pek üzülemedim :) Kullanın adam gibi ne olduğu belli olan bir bisiklet yahu. Ne o öyle yok elektrikli, yok şarjlı, tüplü vs...
Olmaz öyle şey, bisiklet dediğin iki pedal, kadro, gidon, seledir. O kadar!!!