Iste Bu.... Yeni projem FUJI Altamira 1.1 Carbon ve Campagnolo

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Ayi yeni bisiklet topluyor olsam campagnolo alırdım. Bence çok daha klas ve üst düzey yada orta seviyedeki sistemleri hakkında olumlu şeyler okudum ve de duydum bu işi bilenlerden ayrıca kullananlardan. Bence böyle başladın böyle gitsin. Türkiye de bazı markaların dışına çıkamıyoruz shimano çocukluğumdan beri duyduğum marka, güvendiğim marka. Ama campagnolo da ayrı bir dev. Bence öyle yürü:in:

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
2 defa oldugu icin sildim...

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
Abi bilmiyorumki oyle aklima geldi :D

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Murat abi bence kadro setin gayet güzel oldu. kullanmadığım için performansı hakkında bir bilgim yok. Yabancı dilimde olmadığı için maalesef yabancı forumlardan falanda bilgi edinemiyorum ama güzel olduğunu düşünüyorum. Kullanacağın vites ekipmanlarına gelince. Ben shimano nun dura ace 7900 grup seti ve yeni çıkan ultegra 6800 ve dura ace 9000 serisi dışında güncel olan bütün grup setlerini kullandım. Bunun yanında bir süre de compagnolo xenon set kullandım. amacın eğer kullanmaksa işimi görür mü diyorsan bence elindeki set sana yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Daha iyisine geçmek tamamen senin insiyatifine kalmış bence. Marka olarak ta zaten compagnolo bir çok kişi de kabul eder ki gayet başarılı bir firma. İlk lere imza atan bir firma shimano sram 11 li sistemin hayallerini kurarken 11 li sistemi çıkarmış 12 li sistemin çalışmalarına başlamış shimano ve sram 11 li ye anca geçtiği zamanlarda 12 li sisteminin çalışmalarını bitirmiş olan bir firma. Ve bu iş adamların uzmanlık alanı. Sadece yol bisikleti setleri üretiyolarlar. Adamların işi gücü yol bisikelti için parçalar üretmek. Söylediğim gibi daha üst bir sistem düşünebilirsin dura ace yada ultegra 11 li sistemlere geçebilirsin bence burada karar senin insiyatifin olmalı. centaur set işini görür ama bence bu konuda sıkıntın olmamalı. Son olarak karbon profil bir teker seti. Hatta siyah üserinden sarı ayrıntılar olan bir teker seti bu bisikleti şahlandırır bence. Marka model dersen bütçen hakkında bir bilgim yok ama mavic cosmic yakışabilir bu kadroya yukarıda oval teker seti vardı oda gayet güzel olur bence. Projende kolaylıklar dilerim abi.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi Dura-Ace yarışçıların kullandığı bir sistem bildiğin üzere. Eğer arada hatırı sayılır bir fiyat farkı var ise hiç masraf yapma direk Ultegra topla derim on numara bir bisiklet çıkar ortaya. Kadroda, maşada gri tonlar ağırlıkta oraya gri bir Ultegra aynakol takınca acayip kalite bir görüntü çıkar diye düşünüyorum. :)

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Ozzgurr
Ozgür 650C jant setini bulamiyorum 700C olsa bir mahsuru olurmu...
Su jant seti var arkadasimda cok ucuza sana birakirim dedi. Set 1650g civari ve cok temiz. Fiyatini 200€ya anlastik, sen nedersin.

Jant seti bu. Fotografda sedece ön jant var ve profili 52mm...
http://img843.imageshack.us/img843/6819/ii05.jpg

Senin gösterdigin jant seti de cok güzel ama senin oradan bana gelmesi cok masarafli oluyor, 900€ ya %19 kdv vermem gerekiyor böylece 1000€yu gectigi icin bir de gümrük vermem gerekiyor. Jant sonucta bana 1300€ civarina geliyor.

@Ekrem Yılmaztürk
Cok sagol ekrem, Ben de camap'yala yola devam etmeyi düsünüyorum, bakalim hayirlisi.:)

@sezer şentürk
:)

@Ömer KARAN
Ömer güzel bilgilerin icin cok tesekkürederim, baya yardimci oldun bana sagol.

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bugün dedigim gibi bu jant setini aldim... kadroya uydugunu saniyorum. :)
http://img841.imageshack.us/img841/7181/02fz9.jpg

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
O fiyata bu jant seti harika:in:
Eksik tele ne olmuş acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yol bisikletinden anlamamak ne kadar kötü , öylece izliyorum sadece :)
ama sonrada murat abi kızıyor iç fikir vermiyorsunuz diye ?,, bi fikrimiz yokkii :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Murat abi bence jant seti iyi bir seçim olmuş. O eksilen teli tamamlayıp canavar gibi kullanırsın. Bence bisikletine çok yakışacaktır.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi jantlar müthiş uyumlu olacak... :)

• Beğen
Tepkiler: Aytuğ Ş.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@MEHMETALİ
Bence de iyi aldim o fiyata. :) Eksik teli sali günü takiliyor, tel de problem varmis arkadas cikarmis.

@kivilcimb
Ben kizmiyorum kivilcim, hele sana hic kizmam. Senin takip destegin ve düsüncen yeter.:)

@Ömer KARAN
Tesekkür ederim ömer, tel sali günü takiliyor. :)

• Beğen
Tepkiler: Aytuğ Ş.

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Murat Cömez

Abi zaten, şimdi Dura ace toplasan veya mevcut Centaur'la devam bile etsen, zaten kablolama dışarıdan olacak o yüzden değiştirmeye karar verirsen elektronikten yana tercih etmelisin bence. İleride kadroyu satsan elektronik seti yine kullanırsın.

Ama dersen ki, elektronik olacaksa içerden kablolamalı olsun, o zaman bence Centaur'u değiştirme şimdilik. Bu arada senin Centaur aluminyum mu yoksa aluminyum_karbon karışık olan mı? Bu ayrımın, özellikle aynakol'da baya fark ediyor olması lazım

Eğer carbon kompozit ise bence sakın değiştirme bu şekilde toplamaya devam et. Bu arada jantların da hayırlı olsun. Uyumlu olacağını düşünüyorum.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Onur Kuzik

Onur bendeki aynakol ve Fren/vites kollari carbon aynakolun agirligi ise ultegra 6700 karsi 120g civari daha hafif. (ultegra gördügüme göre 800g civari ve bendeki campa cenatur kendim tartim 680g civari). Kollarda ise 70g civari fark var yani nerden baksan bu setle ultegraya karsi 250g civari hafiflik elde edecegim ve diger forumlarda okudugma göre bu set ultegradan daha kaliteli, dayanikli ve hafifmis. Durum böyle olunca senin dedigin gibi simdilik bunlari kullanirim ve kisin eletronik olannina gecerim. Eger eletronik vites gurubunuda takinca cok iyi olacak.
Bu bisiklet toplanmis haliyle satisyerlerin de normal vites gurubu ile 5000-5500€ civari ve eletronik setle 7000€ civari. Yani bence bu kadroya eletronic vites gurubu deger. Birde o eletronic campa olunca doyma tadina.

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Murat Cömez

Abi, Campagnolo ile Shimano tartışmaları uzar gider, asla sonu gelmez. Sen bu Centaur'la devam et. Seninde de dediğin gibi, değiştireceğin zaman elektronik bir Campy alırsan (o kadar yüksek fiyat benim aklımda fiyat/fayda açısından hep soru işareti olsa da) gerçekten büyük fark yaratırsın.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Merak ettim de, forumda elektronik vites kullanan(bir iki kere değil, sahibi olup sürekli kullanan) var mı? Gerekliliği ne derece ve ağırlık konusunda ne gibi çözümler geliştirilmiş. Bu sisteme yabancı olduğum için soruyorum. Hiç üzerine düşüp araştırmadım. Kullanan varsa açıklarsa sevinirim. Konuyu saptırmadan yorumlar gelsin lütfen(ben yeterince saptırdım çünkü). Bu bisikletin üzerinde nasıl durur ne avantajı/dezavantajı olur onu da ekleyin...

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Halil EROĞLU

Ben Kasım 2013'ten beri Ultegra elektronik set kullanıcısıyım. İlk önce ağırılık konusuna gireyim ama malesef tek tek bütün parçaları tartmadım. Sadece kollar, pil, ve aynakolu tartma şansım oldu. Ağırlıklarının Ultegra 6700 (mekanik) ile karşılaştırdığımda, kolların hafif, aynakolun 25gr. ağır olduğunu tespit ettim. Ama merak edip araştırdığımda elektronik full setin kabaca 140 - 150 gr. arasında daha ağır olduğunu belirten yazılar okudum.

Di2 ne gibi faydalar sağlıyor derseniz, bazı belli başlı olanları yazmaya çalışayım.
En önemlisi nerede ise kusursuz vites geçişi. Örnek vermek gerekirse, mouse'un tuşuna tıklayınca sayfa açılıyorsa, Di2'de de tuşa bastığınız anda vites değişiyor. İstisna yok. Buradaki en önemki nokta, ön viteste ne kadar yük olursa olsun, aynı şekilde vites değişiyor.
Diğer yandan, bakım ihtiyacı oldukça az. Ben 6 ayda hiç bakım yapmadım diyebilirim.
Ayrıca, tellere bağımlı olarak vites değiştirme performansınız etkilenmiyor.
Pil ömrü oldukça uzun 6 ayda 3 kere şarj ettim. ilk gelişinde pilin tam dolu olmadığını varsayarak, 2 defa diyebilirim. Shimano'nun iddası 1.500 km tek şarj. Ama malum insan doğası, yeni alınca, cart curt oynuyor :)

Bence tek dezavantajı, olurda hesabınız şaşar ve yolda piliniz biterse, manuel vites değiştime şansınız yok :)

Daha önceden (link) biraz konuşmuştuk.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Jantlar güzel! Ama sahibi o bir teli nasil kirmis? Bunlar öyle cok esneyen jantlar degil, yani yükle filan kirilmaz, bie yere degmis veya takilmis olmasin?

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bülent abi yorumun icin tesekkürler, jantin o eksik tel de bir sorun vardi arkadasimda cikardi, jantin kendinde bir sorun yok zaten cok az kullandi durumu daha yeni gibi. Eksik tel yerine bugün yenisi takilacak.:)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Yazdigim mesajlar hep kaybolmus! Tekrar yazayim, tekrar sorayim. Ne oldu tel isi? Halledildi mi?