Iste Bu.... Yeni projem FUJI Altamira 1.1 Carbon ve Campagnolo

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Yusuf Z. Şipal
Yusuf mesaj kutusu dolu degil sadece biraz gec cevap verdim kusura bakma ve gönderdigim mesaji oku.:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Murat abi yine bir şaheserlik işine soyunmuşsun ve ben doğru ve iyisini yapacağına inanıyorum ;) içine siner umarım, kolaylık ve başarılar dilerim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben murat abinin projeleri okumaktan yoruldum,kendisi yapmaktan yorulmadı :)
kolay gelsin murat abi umarım gönlünce olur.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Abdülsamed AKBULUT
Abdülsamed, bence üst seviye harika bir ise kollari sivadim umarim yüzüme gözüme bulastirmam. Bana destek oldugun icin cok tesekkürler.

@kivilcimb
Kivilcim, insallah bu projeden sonra bir de TT düsünüyorum. Nasip kismet diyelim eger olursa bir de orada yorulacaksin olmasa insallah bundan sonra dinlenirsin. Benim isime güven olmaz sen yine de dinleneceyine fazla güvenme.:)
Güzel kardesim kolay gelsin demissin ama bu proje hic de kolay degil gibi geldi bana, yine de allahin izniyle olacak.:)

• Beğen
Tepkiler: MustafaNR

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Arkadaslar cok sagolun kadro ve donanim hakkinda hic bilgi bir bilgi vermediniz. Son defa soruyorum bu kadroyu üzerindeki campagnolo ile düzmem daha iyi olur yoksa shimano ilemi? Inanin yol donamimlarinda cok bilgili degilim.
Insanlar olamayacak mantiksiz sorular soruyorlar 50-100 tane cavp aliyorlar ben ciddi bir soru sordum hic bir cevap alamadim. Gercekten bu forumda havadan sudan sorumu sormak gerekiyor cevap alabilmek icin.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Cimis

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi Shimano diz derim ama bir çok farklı yol donanımı var Shimano'nun ne kadar bütçe ayıracaksın vites grubuna?

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Ben çok uzman değilim ama her kadro sonuçta farklı marka grupsetleri için uygun değil midir?
Bence üzerindeki campagnolo set iyi durumdaysa ellemeyin. Jant seti ona uygun alırsınız olur biter, masrafınız azalır.
Değiştirirseniz de hangi marka olacağı çok önemli olmaz bence. Bütçenize uygun olanını alırsınız.

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Abi benim fikrim, üzerindeki Centaur kalsın.
Eğer değiştirmeye karar verirsen elektronik set ile devem et. Ultegra Di2 alabilirsin. Campy'nin de elektronik setlerine bakabilirsin ama gerçekten pahalı olduğunu söyleyebilirim Tabiki bütçeni bilemiyorum.

Campy setler, Shimano'ya göre çok çok daha pahalı. Performanslarını ayrıca tartışabiliriz. Uzun süre Campy kullanımım olmadı sadece 75-80 km denemiştim. Çok fazla yorum yapamam.

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
murat abi velihatcın olabirim :D :D

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Murat abi,

hakikaten sen çok farklı bir insansın. şu yaptıklarından inanılmaz zevk aldığını düşünüyorum. her projende okula yeni başlamış çocukların heycanını görüyorum sen de, çok iyisin abi. :)

yeni kadron çok güzel görünüyor, üst sınıf karbon olduğunu biliyorum. inşallah bir an evvel toplar, kazasız belasız sürersin :)

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
abi bence campagnolo fazlasıyla yeterli. almanya da yaşadığın için parça sıkıntısı da çekmezsin. shimano ya geçersen pek bir artısı olacağını zannetmiyorum

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Berke Kazankaya
Cok sagol berke, shimanoya gecersem dura ace olur, bütce önemli degil sonucta sadece kadro ve masa normalinde1800€ ve ben gidon haric bu seti sifir olarak 1600€'ya aldim.

@Ozan Duran
Tesekkürler ozan, setin durumu yeni hic kullanilmamis.

@Onur Kuzik
Onur herhalde bende bu set de kalmacagim, eletronik olanlar cok güzel ama beni rahatsiz eden kablolarin disarida kalmasi, icten gecse problem degil.

@sezer şentürk
Sezer velihatcin ne oluyor google de aradim bulamadim.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
üst seviye yol bisikletleri dura ace kullanır genelde. Yada sram setler. Üst seviye bisiklet donanımlarına bakarak çıkarım yapabilirsiniz bence. İnce ayarları da son noktada bisikletçiye sorarak kararlaştırabilirsiniz. Sadece ufak bir akıl yürütmesi. Donanım bilgim pek yok. Bence kıskanıyorlar sizi o yüzden yardımcı olmuyorlar hadi hayırlısı. Güzel bisiklet olacak gibi.

GurkanSamet

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
Forumda üç markanın sistemlerini kullanıp hepsi hakkında karşılaştırma yaparak tavsiye verebilecek kişi sayısı varsa bile çok fazla olmayacağını düşündüğümden cevap alamıyorsun bence murat abi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben olsam Ultegra 6800 kullanırdım. :)

http://rowertour.com/media/products/f604287ad6d58759925a3a5588d80eba/images/thumbnail/big_Grupa_Shimano_Ultegra_6800_1.jpg?lm=1392718176

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Selam Murat, cok guzel bir Altamira. Sanirim o kadro boyuna 700c jant ve lastik uymaz, 650 alman gerekebilir buda secenekleri azaltiyor kismen. Her ne kadar Mavic sevmesemde sari yazili yuksek profil Cosmic'ler yakisir buna.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Abdullah Cimis
Öneri icin tesekkürler abdullah, sram seti degil de dura ace olabilir. Srammi birtürlü sevemedim, MTB'de XX setini kullandim ve 1 hafta sonra hemen degistirdim. Bir de kiskanclik meselesi yoktur bence, neden kiskansinlarki? :)

@GurkanSamet
Tamam gürkan fazla tavsiye verecek kisi olmaya bilir ama bilenler verebilir diye düsünmüstüm. Atip tutandan gecilmiyor ama is ciddiye binince kimse yok ortalikta. Neyse bugün yazan arkadaslardan allah razi olsun yine de yardimci olacak kisiler varmis aramizda. Biraz olsun bilgi edindim, benim ögrenmek istedigim aslinda bu campa seti iyimi yoksa kötümü yani degistirmeye degermi.

@Erdal YILMAZ
Erdal kardes inan önerin icin cok sevindim ama simdi ultegra 6800 toplayana kadar dura ace toplamasi daha mantikli bence.:in:

@Ozzgurr
Özgür sen nerelerdesin ya, bak iste bilmedigim bir sey daha cikti ortaya. Iste benim istedigim bu tür yardimlar. Mesela 700C ile 650 jant nedir farklari nelerdir hic bir bilgim yok. Altamira cok güzel demissin, sen güzel diyorsan o kadro güzeldir. :) Bana su 700C ve 650 jant isini bir aciklarsan sevinirim. Benim hesabima göre bu bisiklet 6,5 ile 7 kg arasi gelmesi gerekiyor ve ben bunu nekadar indire bilirsem amacima ulasmis olurum.

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
700c aslinda 622mm capinda olan jant/lastiklerin piyasa ismidir, 650c 571mm'dir. Asagidaki linkteki bilgiye gore Altamiranin butun bedenleri 700c uyumlu ama kucuk kadroda 700c jant estetik problem olabilir.Istersen 650c takip agirliktan kazanabilirsin.
(link)"](link)[/URL]
Asagidaki Oval jantta tam senin bisiklet icin, kacirma bence.
(link)

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Ali Demir
Ali inan böyle düsündügün icin sana cok tesekkür ederim. Evet ben her bir bisiklet projesine basladigim zaman cok heycanlaniyorum ve buda bana inanilmaz zevk veriyor.
Bir projeden/bisikletten zevk almiyorsan o proje/bisiklet de sana heycan yasatmaz.
Ben haytimda bir defa 89yilinda komple olarak bir bisiklet almistim ve öylesine bisiklete alismak icin uzun yillar kullanmistim, o bisiklet de bana tam 25 sene sonra zevk ve heycani tattirdi. (link)
Simdi bana toplanmis satin alinan bisikletler zevk vermiyor. Toplanmis bir bisiklet kolay alinir ama nekadar iyi olursa olsun her istedigini o bisiklet de bulamasin ve sana zevk vermez. Kendin bisiklet toplarsan cok zor ve pahali olur ama o bisiklet de her istedigini bulur ve zevk alirsin, toplarken de heycanlanirisin.:)
>>> "Bisiklet bir asktir eger o aska kapildiysan heycaninida yasayacaksin" <<<

@tuna k
Tesekkürler tuna, Campa bence de yeterli ama insan iste olmusken daha iyisi olsun diyor. Ama campa da carbon oldugundan agirlik yönünden cok iyi. Yani bir ultegraya karsi bu set cok daha hafifi ve esitlenince seviye olarak ayni gibi geldi bana.

@Ali Demir
Ali inan böyle düsündügün icin sana cok tesekkür ederim. Evet ben her bir bisiklet projesine basladigim zaman cok heycanlaniyorum ve buda bana inanilmaz zevk veriyor.
Bir projeden/bisikletten zevk almiyorsan o proje/bisiklet de sana heycan yasatmaz.
Ben haytimda bir defa 89yilinda komple olarak bir bisiklet almistim ve öylesine bisiklete alismak icin uzun yillar kullanmistim, o bisiklet de bana tam 25 sene sonra zevk ve heycani tattirdi. https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=131598&highlight=
Simdi bana toplanmis satin alinan bisikletler zevk vermiyor. Toplanmis bir bisiklet kolay alinir ama nekadar iyi olursa olsun her istedigini o bisiklet de bulamasin ve sana zevk vermez. Kendin bisiklet toplarsan cok zor ve pahali olur ama o bisiklet de her istedigini bulur ve zevk alirsin, toplarken de heycanlanirisin.:)
>>> "Bisiklet bir asktir eger o aska kapildiysan heycaninida yasayacaksin" <<<

@tuna k
Tesekkürler tuna, Campa bence de yeterli ama insan iste olmusken daha iyisi olsun diyor. Ama campa da carbon oldugundan agirlik yönünden cok iyi. Yani bir ultegraya karsi bu set cok daha hafifi ve esitlenince seviye olarak ayni gibi geldi bana.