Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbulu hafta sonu bisikletim ile gezmek için tavsiye ve önlemler?

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında abdullah demir tarafından paylaşıldı.

1. abdullah demir

abdullah demir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Herkese selamlar. Ankara' da oturuyorum. Kron fd-500 tipi katlanır bir bisikletim var. Hafta sonu için Cuma dan Tren ile Ankara dan çıkıp istanbula gideceğim ve İstanbulun güzel yerlerini gezip, Pazar akşamı Ankara' da olacak şekilde geri geleceğim. Bir geceyi çadırda geçirme ihtimali de olabilir. Bisiklet ve gezi programıma bakarsanız nasıl bir usul ve güzergah izlemeliyim? Tecrübeli arkadaşların tavsiyesini bekliyorum. (Özellikle İstanbul Adaları da gezmek istiyorum.) Teşekkürler.

2. Selcuk Demiray

Selcuk Demiray Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bir rehber (ya da arkadaş) eşliğinde bilen birileriyle gezmenizde fayda var. Sadece adalar bile bir gün sürebilir. Bunun dışında sıkça karşılaştığım aşağıdaki gibi turlar var. Hiç katılmadım ama cazip duruyor. Zamanı denk getirebilirseniz iyi bir alternatif olabilir.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=117630&p=1478452#post1478452

3. abdullah demir

abdullah demir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Verdiğiniz bağlantıda, seyyah turizm adlı bir firma organizasyonu yapıyor. Daha önce katılmış olan var mıdır acaba?

4. Kürşad Üsküdar

Kürşad Üsküdar Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Gece çadırda kalmak için güvenlik açısından Adalar daha iyi olur.

Tren artık Haydarpaşa'ya kadar gelmiyor galiba. Ama yine de trenden indikten sonra Çamlıca'da Küçük Çamlıca köşklerini ve bahçesini gezebilir, oradan boğazı izleyebilirsiniz. Büyük Çamlıca tepesi daha kalabalık olur, ardından oraya da gidebilirsiniz. Oradan Üsküdar'daki Fethipaşa Korusu, sonra sahilden Çengelköy, Beylerbeyi, Kavacık'a kadar gidebilirsiniz.

Üsküdar'da Fethipaşa Korusu'nu gördükten sonra sahile inip karşıya geçmek isterseniz motorla Beşiktaş'a geçin. Sahilden Ortaköy'e gidin oraları bir gezin. Sonra sahilden devam ederek İstinye koyunu görün, koyun öte ucundaki açık çay bahçesinde boğaza karşı bir çay için. Koyun diğer ucuna geri gelip İstinye Bayırı'nı tırmanın ve Emirgan Korusu'ndan da boğaza bakın.

Bol bol fotoğran çekip foruma koyun. :)

5. abdullah demir

abdullah demir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkürler. Bu görüşler çok önemli. Bu öneriler Benim gibi İstanbulu çok bilmeyen ve gezmek isteyenler için alternatif bir gezi rotası olacaktır.

6. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    sadece adalar gününüzü alabilir.çünkü adalarda da gezilecek yerler var.hafta sonuna denk geleceği için kalabalık olma durumu var özellikle büyük adanın(pazar günü daha yoğun olur).mümkünse ilk adaları ziyaret edersiniz.ondan sonra kabataş veya eminönüne geçip tarihi yerleri gezebilirsiniz.cumartesi günleride eminönü tarafı kalabalık olur.iyi gezmeler.

7. mehmets

mehmets Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Abdullah Bey böyle bir tur için yalnız gitmek tehlikeli olabilir . Paşa gönlünüz bilir gidersiniz gezersiniz ama yorulur sıkılırsınız. İlla ki yalnız gideceğim mi dersiniz ;heybenize bir çadır koyup bir miktar parayla yola çıkıp gerekli bir güzergahla turlar , gezer , dinlenir güzel bir tecrübe edersiniz .
    SAYGILARIMLA