Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'dan İzmir'e bisiklet göndermek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Birhan K. tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Evdeki ikinci bisikletimi İzmir'deki bir arkadaşıma göndermeyi düşündüm. Evde boş boş duracağına ihtiyacı olan biri kullansın dedim.

Kargo herhalde çok pahalı olur, hiç hesaplamadım bile. Ama otobüsle gönderince de bagajda hasar görebilir.

1) Sizce otobüsle mi göndereyim, kargoyla mı?
    2) Otobüsle gönderirsem hangi firmayla göndereyim ve tahmini kaç lira isterler? Daha önce bunu yapan oldu mu?

Teşekkür ederim.

2. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İstanbul'dan bisikleti satın alıp İzmir'e göndertmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam 80 lira gibi birşey tutmuştu Yurtiçi kargo ile, PTT ile daha ucuza gidiyor. Tabii benimki orjinal kutusu içerisindeydi, büyük ekran LCD TV kutusu boyutlarında. Tanıdığınız bir bisikletçi varsa elden çıkma kutularından birini alıp kullanabilirsiniz, gidon ve ön jant'ı sökseniz bile girecektir.

Birhan K. bunu beğendi.
  3. sinemaperdesi

sinemaperdesi Aktif Üye

Adı:
    A. Ay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben daha önce bisikletimi SİNOP'a gönderdim. Bütün paket işlemleri hiç kolay değil. Yaklaşık 2 saate yakın zaman alıyor. Hırdavatçılarda satılan metresi 2 TL olan havalı paket muşambalar ile çok dikkatli bir şekilde paketlemek lazım geliyor.. Bisikletin selameti ve zarar görmemesi için çok kaliteli bir şekilde paketlenip otobüsle gönderilmesini kargoya nazaran dah çok tavsiye ederim. Bu konu ile daha önce forumda paylaşılan aşağıdaki başlığa göz atmanız yeterli olucaktır.
    Otobüs yolculuğuna bisiklet hazırlama

Birhan K. ve arteezy bunu beğendi.
  4. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Otobüs gerçekten daha mantıklı görünüyor..

5. sinemaperdesi

sinemaperdesi Aktif Üye

Adı:
    A. Ay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Otobüs için önemli püf noktaları söyleyeyim sana. Birincisi mutlaka ve mutlaka hazırladığın paket/kutu, otobüse yerleştirirken başında dur. Muavine pahalı bir bisiklet olduğunu söyle ve paldır küldür atmasınlar. Üzerine eşya koydurma. Bunun çözümü de şudur, bisikleti kutularsan zaten yatay deyilde uzunlamasına dik şekilde yerleştirirsen bisikletin üstüne bir şey koyamamış olurlar. yani bagajın zeminine yataylamasına yerleştirmelerine izin verme. İkincisi de, jantlara mutlaka dikkat et. Jantların temas ettiği yerler telleri eğmesin ve zarar vermesin. Yukarıda para miktarını sormuşsun, bagaja yerleştirdikten sonra bir 20 TL ver, ikna olmaz ise 10 daha vereyim abi dersin 10 TL daha verirsin. Fazla almazlar yani en fazla 30-40 bağlarsın. Otobüs kargodan çok daha faydalıdır ama paketleme ve otübüse yerleştirme bu işin en önemli kısmı ve o da işi yapana kalıyor. ;)