Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbuldan balikesir veya cevresine tur yapmak istiyorum

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Cenk Abdullah Meral tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Cenk Abdullah Meral

Cenk Abdullah Meral Yeni Üye

Adı:
    abdullah meral
    Bisiklet:
    Salcano
    Herkese selamlar yaklasik 3 aydir bisiklet kullanicisiyim.bisikletim salcano ng 555 27.5 dur. calisirken kocamustafapasada nisantasina hergun isle gidiyordum son 1 aydir eminonu sariyer . eminonu pendik gibi belli sahil yollarini kullanip turlarimi yapiyordum .ama artik yetmiyor ve dogayi gorup birazdaha uzun surelerde yollari katetmek istiyorum.yeni sehirler arasi rotalar dusunuyorum ve bu rotalari eslik etmek isteyen olursa beraber yapmak isterim.il disi olarak balikesir canakkale 1-2 gunluk mesafeler dusunuyorum .rota iz bilmiyorum yardimci olursaniz bilgilerinizi bekliyorum

2. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kardesim ben marmara bolgesinde epeyce turladim, birinci ihtimal yenikapidan bandirmaya gidip oradan balikesire, oradan da ege kiyilarina ulasmak.
    Ikinci secenek istanbuldan canakkaleye gecip oradan guney istikametine dogru pedallayabilirsiniz. Bu guzergah tabiat acisindan daha guzel.
    Siz nereden gideceginize karar verin, ona gore ben detayli bir sekilde rota konusunda yardimci olurum.

Cenk Abdullah Meral bunu beğendi.
  3. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben de bu yaz Marmara ve Ege'ye doğru yola çıkacağım.

Geçen seferki turumda, İstanbul'dan e-5 hattı boyunca Tekirdağ'a kadar gitmiş, oradan da Gelibolu'ya ve sonra da Gelibolu çevresine pek çok tur yapmıştım.

Bu sefer nasıl bir rota izlesem diye düşünürken, aklıma bi anda İstanbul'un kuzeyi geldi. Neden oralara da gitmiyorum ki diye düşündüm. En azından turumun başlangıcında rotama bu bölgeyi de dahil edebilirim. Kabaca kafamda bir rota oluştu. Başlangıç noktamı Bakırköy olarak düşünürsek, ilk etapta sahil yolu üzerinden Sarıyer'in içlerine doğru, Rumeli Feneri tarafına; orada konaklayıp Karaburun, Yalıköy, Kıyıköy hattına, oradan da İğneada Longoz Ormanları'na doğru bir rota belirledim. Zaten İğneada neredeyse Bulgaristan sınırı falan oluyor. Oradan da aşağı doğru, Tekirdağ'a geçerim diye düşündüm. Tekirdağ'dan da Kumbağ, Uçmakdere ve Şarköy rotası üzerinden Gelibolu'ya geçmeyi planlıyorum. Sonrasını henüz planlamadım, hatta planlamayı da düşünmüyorum.

Not: Yükselti değerlerini hesap etmedim. Bölge profiline bakıp rotayı elden geçirebilirim.

Yani uzun lafın kısası, benim tavsiyem, güneye inmeden önce kuzeyi de gezmeniz. Doğma büyüme İstanbul'da yaşıyorum ama nedense İstanbul'un kuzeyine hiç gitmediğimi fark ettim. Henüz oralar yemyeşilken, binalarla kaplanmamışken gidip bir görmeye niyetim var. Bakalım.

ersoy balcı ve Cenk Abdullah Meral bunu beğendi.
  4. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Cenk Abdullah Meral
    Ben size öncelikle istanbul ici 100km veya fazlasi turlar yapip tecrube kazanmanizi oneririm.

Ilk gittigim hafif tempolu turda cok kotu cakilmistim. Tecrubesizdim, enerjim nasil harcarim, nezaman su icip beslenirim, lastigim patlarsa nasil degistiririm. Nerelerde mola yaparim vs vs bilmiyordum.

Istanbul ici 100+ kmlik turlar yaptıkça kendimi tanıdım, simdi 160km surup ertesi gun hic bisey olmamis gibi spora falan gidiyorum.

Bence siz de boyle baslayin,vucudunuzu taniyin, tecrubelenin sonra ciktiginiz turdan kat kat fazla keyif alırsınız.

Anadoluda gocbeyli darlik mollafeneri gibi yerleri tavsiye ederim. Avrupa yakasinda sariyer belgrad ormani civari göktürk vs tavsiye ediliyor.
    Oralarda bir rota cikatip sürün, kendi limitlerinizi ogrenin ona göre sehir disi turlarinizi planlayin derim.

Cenk Abdullah Meral ve bua bunu beğendi.