Yeniköy

Pirata

Üye
Tepki
7
Merhaba,
cok az Turkce konusuyorum ve yaziyorum, cevap verirseniz kolay Turkce, lutfen...
Benim adim Luca ve Yenikoy'de oturuyorum.
Her Cumartesi (genellikle) Belgrad Ormanina gidiyorum ama Turk bisikletciler neredeler? ;-)
Ben Roma'dan geliyorum ve Mtb kullaniyorum.
Iyi aksmlar.

Pirata
(Luca)

Ps. Kolay Turkce lutfen... ama ingilizce, franzisca ve italyanca (bravo!) iyi konusuyorum

Scudo

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Hello, (bu kadar ingilizce yeter :) )

hoş geldiniz,
kısaca cevap vereyim; bizim bisikletciler genelde (daha çok) pazar günleri binerler. örneğin; pazar sabahları 8.30 gibi Belgrad da toplanıp binen gruplar oluyor. fırsat buldukça ben de katılıyorum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Merhaba Luca

Öncelikle Bisiklet Forum ailesine hoş geldin :)

Neredeyse her haftasonu MTB'ciler İstanbul'un farklı yerlerine geziler düzenlerler. Onları (link)başlık altında bulabilirsin. (Bazıları yolda, bazıları da arazide binerler).

Diğer yandan İstanbul'daki MTB'ciler genellikle Belgrad Ormanı, Aydos (Anadolu yakası) ve Büyük Ada'ya giderler. Büyük Ada'da 2006 Türkiye Şampiyonası XC parkuru da bulunuyor.

Hatta bu haftasonu Çekmeköy'de bir de amatör yarış düzenleniyor. İstersen oraya da gelip katılabilirsin, lisansa ihtiyacın yok fakat çamur lastiklerine ihtiyacın var :)

Hi Luca

First of all, wellcome to Bisiklet Forum family :)

Almost every weekend a large group of MTB riders make an organisation to ride together. You can find them (link) (Some of them on road and some of them off-road)

On the other hand, in İstanbul, MTB riders mostly go to Belgrad Forest, Aydos (Anatolian side), Büyükada (Prince Island). In Büyükada, you can ride on the 2006 Turkish National XC Championship court.

And at this weekend, we have a amateur race in Çekmeköy, why don't you join us ;). You need no licence but mud tyres.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Pirata

Aramıza hoşgeldiniz. İstanbul'da bir İtalyan gördüğüme çok sevindim; hele hele bisiklet kullanmanızı takdir ettim. Halil'in dediği gibi aslında biz sandığınızdan fazlayız; :) ama buraya üye olmanız işinizi kolaylaştıracak. Her ne kadar mtb kullanıyosnız da ben ve arkadaşlarım size yol kısmında eşlik etmekten mutluluk duyarız.

Now in English: :)

First, welcome. I'm pleased to see an Italian in İstanbul; especially I appreciate you are cycling. As Halil said, actually we're everwhere :); it was a good thing you've joined Bisikletforum. Thus it's going to be ease up meeting new cyclists. Although you ride mtb, me and other roadies will be very pleased to company you on roads.

Ciao

Pirata

Üye
Tepki
7
Hosbulduk ve tesekkur ederim.
@otec: bu cumartesi Belgrad Ormanina gidiyorum.Ama pazar gelmiyorum cunku randevum var.
@Zuhâl: iki ay sonra ben yol bisikletimi adi Francesco Moser Italya 'dan geliyor
@HaliliOzturk: Çekmeköy nerede? On veya off road?
turkiye'de benim arabam yok. ;-)

I wish that I wrote in Turkish and that you understood my few words.
This weekend I will go to the forest on Saturday (if it does not rain) but on Sunday I am busy. Maybe next weekend I can meet you somewhere actually my Tires are Bontrager Connection Trail, 26x2.0" so they are not the best for strong mood.
Now you can understand even the bike that I ride :)
This summer I will make a tour of Turkey with my bike: the bus allowed me to put the bike on it? Metro, Ulusoy ne dusunuyorlar?
Buona serata
(Iyi aksamlar)

Pirata

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Campagnolo

Üye
Tepki
67
Merhaba Luca ; :winkenlux

Senin yol bisikletin geldiği zaman Türkiyenin en büyük yol bisikleti antrenman grubuna bekleriz.
Forumda '' Anadolu Yakası '' '' Her Cumartesi Pazar Saat 09:00 ' da '' topici.
Görüşmek üzere ....
Abdülhamit Vahdettin Nejat KURAYNİ

Now in English : :bilmiom:

Hi Luca ; :winkenlux

When you receive your road bike , we are waiting you to the largest road bike training group.
You can find our details under the section '' Anadolu yakası '' and under the heading '' Her Cumartesi Pazar Saat 09:00'da ''
See you ....
Abdülhamit Vahdettin Nejat KURAYNİ

Bana forumda arkadaşlar Amerikalı Kel Nejat derler , bizim yol bisikleti grubunda herkes her dili konuşuyoooo ...
Hele bizde Bibendum diye bir arkadaş var tam 5 dil biliyo, bir Alamanca konuşuyo her türlüsünden Kendisi zaten yarı İsviçreli Hoch Deutsch , Schweizer Deutsch , English , Italiano , French , Bulgarian ... bla bla bla.
Artık bununda İngilizcesini yazmıyiiiim foruma ayıp oluyoooooo ....

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Pirata

Pirata,

Pazar günü Çekmeköy'de XC yarışımız var ve tabi ki off-road :). Tek ihtiyacın olan Pazar sabahı saat 9'a Üsküdar'da olmak. Çünkü oradan bir otobüs kaldırılacak ve bisikletlerimiz için de bir kamyonet olacak. Yani arabaya ihtiyacın yok bu yarış için :). Gerçi sen Pazar günü meşgul olacağını söylemişsin...

Ve hava durumu için bu siteye bakabilirsin; "www.meteor.gov.tr"

On Sunday we have a XC race at Çekmeköy, of course off-road ;). All you need is on Sunday morning at 9 o'clock being at ÜskÜdar. We have a bus, really big one and a truck for our bikes. So you need no car ;). But you said that you were busy on Sunday...

And for the Weather, you can check out (link) ;)

Pirata

Üye
Tepki
7
Merhaba HaliliOzturk,
Malesef bu Pazar sabah calisiyorum, sik sik Pazar sabah calisiyorum ama bir Pazar (I will) calismiyorum ve beraber bisikletle kullaniyorum.
Ben cok uzgunum cunku ben yazdim on veya off road... of course off-road, can I ask you "perdono"? ;-)
I wish you all the best for the race and see ya in Istanbul.
Kendine iyi bak.
Pirata

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
hosgeldin pirata istanbuldaki arkadaslar sana yardımcı olacaktır .

pirata benvenuto. i nostri amici aiuteranno a voi. vedali

bu arada cevırmelerımde kullandıgım linkide verim size arkadaaslar . ama ingilzce bilmek sart tabıkı ;)

(link)

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Pirata hosgeldin

bizim burda genelde haftasonu ve guzel havalarda karsilasirsin bisiklet insanlarina

ama uzun zamanlar buradaysan senin icin tanisma organizasyonu yapilabilir ?

Pirata

Üye
Tepki
7
@punkermannia: grazie!
@msd_57: evet bu hafta guzel ama iki gun sonra malesef yamur var(meteo gordum)!

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
9 mart pazar tur var bilgine

(link)

Pirata

Üye
Tepki
7
Merhabalar,
bu Cumartesi belki (hava guzel) ben Buyuk Ada'ya gelecegim.
Bazi bisikletci gelecek mi?
Ciao

Pirata

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712
merhaba,

ben size mail attım özel mesaj attım derken.. şimdi bana mail atmışsın, gördüm :)

adada ki yarış parkuru çok keyifliymiş (Muam Yıldız). parkuru bilen bi arkadaş veya arkadaşlar olsada beraber takılsak güzel olurdu..

yani; gelmek isterim böyle olursa..

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@Pirata

Selamlar Luca,

Guzel olur diye dusunuyorum uygun olursam katilmak isterim

tabi vapura kac gibi ve nereden bineceksin ?

@otec

Evet bu parkur adanin arka kisminda kalmakta ama tam kulvarini bilmemkteyim

Ayrica bu hafta sonu manavgat yarisi var

Ama birsonraki hafta organize olur isek guzel bi tur organize edebilirz

Bilginize

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
herkese selam,
mehmet haftayada cross duatlon var.
eğer organizasyon yapılacaksa bu ihtimalide değerlendirmekte fayda var.

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@hızlı

aa dogrudur 24 u dogrudur.

o halde obur hafta diyecem o zamanda catalcaya gidecektik diymi ?

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
şu an çatalca için güzergah haritasını ve ortalama km.sini çıkarıyorum.
yalnız yolları önceden bir gidip kontrol edip organizasyon yapmamız gerekli.

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@hızlı

surpriz olsun hizli bey

benim onerim e5 ten golun oradan cimanto fabrikalarindan ora nasil ?