Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul'da zamana karşı deneme yapmak için parkur?

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Levent Topcu tarafından paylaşıldı.

1. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Selamlar,
    Istanbul'un herhangi bir yerinde zamana karşı deneme yapmak için parkur bilen var mı?
    Aradigimiz özellikler:
    - Parkurun tamamı tamamen duz ve cok cok az egimli olmalı.

- Trafik ışığı, tehlikeli sapak, yaya trafiği gibi yavaşlamaya veya durmaya neden olacak unsurlar olmamalı

- En az 20km uzunluk. Git gel olarak dusunuldugunde 10km de yeterli. Veya daha kısa bir parkurda tur atmak seklinde de olabilir, ancak tur atarken yapilan donusler frenlemeyi gerektirmemeli.

Uzun lafın kısası, fren kullanmadan yaklaşık 30 dakika son hız pedal cevirebilecegimiz egimsiz ve temiz zeminli yol ariyoruz. Uzak olması önemli degil.

Böyle bir yer bilen var mi?

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    pazar günleri sahil yolundan bakırköy-eminönü olabilir..düz yol rüzgar yandan vuruyor .. yalnız yolun kenarında ufak tefek cukur ve cıkıntı mevcut.. pazar günleri akşam ve sabahları boş oluyor çok ideal bir yol..

3. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    o yol da yaklaşık 5 tane ışık var hadi 2 tanesini geçtin diyelim, yenikapı ve zeytinburnu kavşakları tehlikeli ve yol durumu ise uygun değil.

Aytaç Biber ve sonEr´´ bunu beğendi.
  4. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Anadolu Yakasında Kadıköy-Pendik sahil yolu var. uzunlugu 30km civarında tamamen düz. tabi yol uzerinde ışıklar mevcut ancak bu ışıklar 4lü kavşak ışıgı değil, hepsi soldan ana yola katılım ışıgı. siz en sagda olacagınız için sorun oluşturmuyor ben o yolu kullanırken ışıklarda yavaşlamıyorum bile çünkü arabalar yola katılırken bana hiç yaklaşmıyor.tabi yinede yaya çıkıyor mu diye bir bakmak lazım.

Levent Topcu bunu beğendi.
  5. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet doğru ışıkları unuttum ama bakırköy tarafından eminonune gıdılırse ışıklar çokta fark etmez hani..

6. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar sanırım caddebostan-tuzla yolunu kullanacağım.

7. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:

Kesinlikle katılıyorum bu hatta yol bisikletini bile binbir işkence ile kullanıyoruz, Eminönü-Bakırköy hattında reflex frenleme yapamayacağın bir TT bisikleti kullanmak kelimenin tam anlamı ile intihar olur, çok tehlikeli. Kesinlikle yol uygun değil. Işıklar ve yolun yaya ve araç yoğunluğu haricinde, asfalt yer yer çok kötü, emniyet şeridi de yok üstelik. Aman deyim denemeyin bile.

Levent Topcu bunu beğendi.
  8. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

sevgili aytaç çok sevgili idarecilerimiz istanbulu spor başkenti ilan edip kendi yalanlarına kendileri inandı diye biliyorum koca spor başkentinde bisiklet yolu olmazmı:boese157:

9. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    var abi !!!

dün düşük nabız antremanı için bisiklet yolundan gitmek istedim.

bakırköy girişinde belediyenin çiçek satan büfe tarzı dükkanı bisiklet yolunun tam ortasına konumlandırılmış, biraz ilerisinde çiçek eken belediye işçileri kamyonlarını bisiklet yoluna sokmuş. zeytinburnu tarafında 1 tinerci, samatya tarafında 3-4 ayyaş'la karşılaştım. yolun bir kısmı güzel beton, bir kısmı berbat bir şekilde (herhalde yapılan ilk kaldırım sahil yolu için), diğer kısımları ise cam kırıklı saflat karışık. kumkapı tarafında ise ışıklarda bisiklet için ayrı bir boyama yapmışlar ancak bisiklet yolu yok. biraz ilerisinde yoldan sahile kadar fatih belediyesinin yaptığı inşaat var. marmaray'ı söylemiyorum bile ;)

direkler'i-köpekler'i-çukurlar'ı saymıyorum

bakırköy-sirkeci sahildeki bisiklet yolu.

10. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    e sende kocaman spor başkentinde niye bisiklete binersin sevgili kardeşim ne de olsa istanbul spor başkenti :boese157: