Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul'da zamana karşı deneme yapmak için parkur?

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Levent Topcu tarafından paylaşıldı.

1. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Selamlar,
    Istanbul'un herhangi bir yerinde zamana karşı deneme yapmak için parkur bilen var mı?
    Aradigimiz özellikler:
    - Parkurun tamamı tamamen duz ve cok cok az egimli olmalı.

- Trafik ışığı, tehlikeli sapak, yaya trafiği gibi yavaşlamaya veya durmaya neden olacak unsurlar olmamalı

- En az 20km uzunluk. Git gel olarak dusunuldugunde 10km de yeterli. Veya daha kısa bir parkurda tur atmak seklinde de olabilir, ancak tur atarken yapilan donusler frenlemeyi gerektirmemeli.

Uzun lafın kısası, fren kullanmadan yaklaşık 30 dakika son hız pedal cevirebilecegimiz egimsiz ve temiz zeminli yol ariyoruz. Uzak olması önemli degil.

Böyle bir yer bilen var mi?

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    böyle bi yer bulmak çok zor .....
    otobanlar kavşaklarla bağlanmakta ......
    avrupa yakasında göktürk fena değil tam yarış bisikletine göre kavşakları hesaba katmazsanız ve birbirini sollayan kamyonların vakumundan etkilenme durumu var tabi yol bazı yerlerde geniş ama dar yerlerde var ...ışıklar var malesef ......genede o yol yarış bisikleti açısından hız yapılacak bi mekandır sirkeciden haliç istikametinden devamla göktürk kemerburgaz tarafına çıkıyorsunuz yalnız yol inşatı var haliçten sonra ama biter tahminim yaza..
    yol orda daralmakta sağ emniyet şerit tozlu küçük taşlar var ama çok değil.....

sirkeci florya sahil yolu ölüm yoludur.......
    anadolu yakası nispeten iyidir bostancı sabiha bostancı ama dönüşte kavşak boldur.........

Levent Topcu bunu beğendi.
  3. hornetyasin

hornetyasin Bisikletkolik

Seviye:
    Caddebostan-Kaynarca arasında sabah erken saatlerde çıkarsanız duraksamadan yaklaşık 20km boyunca dümdüz ve kesintisiz gidilebilir.

Levent Topcu ve Tolga Gürgün bunu beğendi.
  4. Levent Topcu

Seviye:
    Sanırım Caddebostan-Tuzla hattı en mantıklısı. Daha önce birilerinin Bakırköy'de boş bir bölgede "çakma" criterium yaptığını duymuştum ama şimdi hatırlayamadım.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kış aylarında en mantıklısı evde çevirmek yani sabit bisiklet ile bu hem sağlıklı hemde performans düşmez ....malum kışın uzun mesafe yüksek tempo hikaye......

6. Ulaş Apak

Ulaş Apak Bisikletkolik

Seviye:
    Abi haklısın da kış geçti artık zaten, bu hafta sonundan itibaren bahar yüzünü gösterecek diyorlar.

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ulaş ....
    ocak ve şubatta millet yattı ne açıdan yattı 150 km yi kimse yapmadı bu forumda hemide yüksek tempo nereye yapıyorsun hava soğuk ne giyersen giy ölürsün hasta olursun .. aytekin erzan ile yaptığımız deliler gibi mtb temposunu aradım açıkçası bi partner gidince kaza yapınca aytek 2 ay binemedi bende adamsız kaldım performansı çok iyi adamla takıldım ben bu forumda aytekin erzan ile ...
    evet çok kişi onu eleştirir herkese bindirme yapar onun özelliği odur ama adam eşekler gibi treynırında çalışıyor ,kışın bile evinde......kurmuş tezgahını...ter atıyor ondan sonrada geçen cumarteside bizi yedi....

:) :) :) :)

geçen 100 km lik etapta altta mtb ile 45 lerde tempo yaptı nasıl yakalayacaktım onu ben treynır çevirmedimki....
    kısa mesafe ocak şubat ayında yüksek tempo yaptıkta ne oldu 10 km yeterli olmadığı ortaya çıktı bunu burda ben yaşadım ve size anlatıyorum olayın bilin diye ben çalışıyorum benim işim ve mesleğim zamana karşı yarışmak ama bu pazar sabah kalp hizasından sızlama oldu bu açıkça işaret .....
    süleyman şatırı unutmadım rahmetli dostumu kalpten gitti bu işin bi yaşı var ve makul seviyeye geçeceğim mtb de gerçi benimki artık mtb den çıktı 26 jant silik tekerli amörtisörsüz bisiklete dönüştü ..
    evet tempo 25-30 arası olacak senin anlayacağın yaş icabı...

:) :) :) :)

Ulaş Apak ve Alp Aslan bunu beğendi.
  8. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aman abi dikkat et kendine, kendi kontrolünü yaparsan daha sen kimleri cebinden çıkarmazsınki:in:

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    alp artık yemez ,artık korktum çekiyorum tempoyu 25-30 lara öyle 30 un üstü aman aman eksik olsun bu pazar gerçekten kortum bi kalp hizasından sızlama oldu cumartesi günkü etabın yorgunluğu vurdu kalbe.....
    bi de hava ayaza dönüştü akşam, adamın çiğerleri yanar valla mesafe uzun olunca risk artıyor ...
    evet bundan sonra ben hız keseceğim, artık aytek onurla takılır ne edek...
    yaşlılık icabı.....

:) :) :) :) :) :) :)

Ulaş Apak ve Alp Aslan bunu beğendi.
  10. Özgür_Aksoy

Özgür_Aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    abi haftaiçi antremanlarına devam edecek misin? ay sonundaki sınav sonrasında haftaiçi antremanlarına katılmak istiyordum, malum bir ay sakatlık arası verdim, haftaiçine devamsa benide haberdar edersen katılmak isterim. selamlar.

11. Berk Boran

Berk Boran Kıdemli Üye

Seviye:
    KENEDDY CADDESİ var. Sirkeci'den başlıyor sanırım Havaalanına kadar devam ediyor kaç Km tam bilmiyorum ama 15'den fazladır. KENEDDY CADDESİ'nde ki Transit yol 23.00-06.00 arası trafiğe kapanıyor, o saatler arasında rahatlıkla zamanla yarışabilirsiniz. (Yol girişleri plastik barikatlarla kapanıyor onları çekip arada tek tük 1-2 tane çılgın araç hız yapmak için yola girebiliyormuş, ben 2 kez kullandım bu yolu böyle bir şeylerle karşılaşmadım ama kullanan diğer arkadaşlar böyle bir uyarıda bulunmuşlardı.)

12. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    İnşallah dedikleri çıkar da şimdiki gibi yağmur veya kar yağmadığında haftada 1 olan tur sayısını artırırım. Bu gerçekleşirse hem daha fazla binerek giderek form tutmayı, hem de yeni bisiklet için para biriktirmeyi düşünüyorum.

13. Levent Topcu

Seviye:
    aman hocam, bence çok sakat..