Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da yol bisikletleri için asfalt yol önerileri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında minimalist tarafından paylaşıldı.

1. minimalist

minimalist Heyecanlı Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba,
    Cumartesi günü Fenerbahçe-Kaynarca güzergahını baştan sona ilk defa git-gel yaptım.
    Maalesef yolu pek beğenmedim. İnsanlar da haftasonu olması sebebiyle oldukça yorucuydular.
    Maltepe civarıydı sanırım, kocaman bir sahil otoparkı vardı.
    Onun içindeki asfaltta aldığım keyfi başka hiçbir yerde almadım.
    İstanbul'dan çok uzaklaşmadan, risksiz asfalt keyfi yaşayabileceğimiz yollar var mı?
    İnternette sadece Büyükada görebildim.

2. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bulursanız bize de haber verin.
    Ben artık velodrom düşünüyorum, orada iyi bir km yapıp eve dönmek daha çekici gelmeye başladı...

Güray Görkem bunu beğendi.
  3. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sonucu "boş küme" olan önerilerdir.
    Nispeten Karaköy-Sarıyer arası düşünülebilir ama oradaki asfaltın da niteliği tartışılır.

Berke bunu beğendi.
  4. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnsanlar parke taşından bisiklet yoluna razıyken. zaten oda yok. Adamlar daha mazgalları doğru düzgün koymayı öğrenemedi içine koskoca mtb lastiği saplanıyor siz yol bisikleti için asfalt istiyorsunuz hayal gücü işte bu olsa gerek.

m.klcts ve googoo__ bunu beğendi.
  5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    O güzergahın bir kısmının asfaltını geçen sene yeniden yaptılar. Asfalt döküldü, tertemiz oldu, aradan 2 ay geçti ilk önce İSKİ geldi asfaltı delip bir şeyler yaptı ve asfaltı yamadı. Sonra İGDAŞ geldi, başka bir yeri deldi ve yamadı.
    Asfalt eski haline döndü. Kurumlar arası -ki bu kurumların hepsi tek bir yere bağlı- iletişim yoksa demek...

6. Berk Karaca

Berk Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şehirden uzaklaşmadan düzgün bir yolda kullanayım derseniz bağdat caddesi ve sahil yolu rotasında dönüp durmanız lazım ama oraların trafiği de malum. Gerçi sahil tarafında göztepe civarları da şu an bozuk ama asfaltı yeniliyorlar. Kaynarca rotası gidişte fena değil de dönüş tarafı inanılmaz bozuk. Sahil yolunun bitiminde köprünün altından geçip sabihaya doğru döndüğünüzde nispeten temiz bir asfalta ulaşıyorsunuz ama şehirden de uzaklaşmış oluyorsunuz haliyle.

minimalist bunu beğendi.
  7. minimalist

minimalist Heyecanlı Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sahilin bitiminde yola devam etmek riskli mi? Oradan Bayramoğlu'na gidebilir miyim bisikletle?

8. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    düşündüğünüz şeye bakın yav. alın bi mtb rahat edin. der ve ardından bu konudan arkama bakmadan kaçarım :ssrtcbya::ssrtcbya:

9. minimalist

minimalist Heyecanlı Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    10 yıl önce aldığım ve bir türlü keyif alamadığım MTB'den geçen ay kurtulup yol bisikletine geçtim. Yol bisikletiyle bir ayda yaptığım KM, MTB'yle 10 yılda yaptığım KM'den fazla :D

10. Berk Karaca

Berk Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @minimalist Mtb almayın çünkü bu rotalarda gitmeyi düşünüyorsanız cırk diye ezilirsiniz :koptum: Şaka bir yana, bahsettiğim istikamet için riskli denebilir çünkü trafik oldukça hızlı akıyor. Sağa dönüşler ve sağdan katılımlar var. Buraları dikkatli ama oldukça da seri geçmek gerekiyor. Gerçi yolun sağında hep yeteri kadar boşluk var. Araçlardan pek rahatsız olmuyorsunuz.

Bayramoğlu konusunda emin değilim ama yanlış bilmiyorsam bu bahsettiğim yola dönmeden, sağ tarafa doğru Hatboyu caddesini takip etmeniz gerekiyor. Sanırım bir yerlerde E5'e çıkmanız gerekir çünkü bu yol kesintisiz olarak bayramoğlu'na kadar gitmiyor.

minimalist bunu beğendi.
  11. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merkezden uzaklaşmadan bu dediğiniz biraz zor. Alternatif rota olarak, formula, anadolu hisarı, sarıyer, bahçeköy, şile, riva, kurtdoğmuş taraflarına gidilebilir.

minimalist bunu beğendi.
  12. iogee

iogee Bi Garip Yolcu !!!

Adı:
    Onur GEBEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Şile yolu guzel ama uzak

minimalist bunu beğendi.
  13. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle sürekli yokuş çıkıp inmek istemiyorsanız Büyükada'yı pek tavsiye etmem; asfalt çok bozuk, faytoncular ise bisikletliye saygı konusunda İstanbul şoförlerinden daha kötüler. Hangi yolların daha çok kullanıldığını gösteren harita işinize yarayabilir:
    Strava Global Heatmap

Bayramoğlu'na gitmek de riskli sayılabilir, Kaynarca'dan (sahil yolunun bittiği, askeri tershanenin olduğu yer) sonra yola devam edebilirsiniz, fakat Tuzla'dan sonra D-100 (Eski adı ile E5) karayoluna çıkmaya mecbursunuz; çünkü karayolu ile deniz arasında Piyade Okulu, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü gibi kamu kurumları var ve aralarından geçen yol yok.

minimalist bunu beğendi.
  14. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Megakentte asfalt ariyoruz

15. minimalist

minimalist Heyecanlı Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Maltepe sahilindeki kocaman otoparkı merdivenaltı velodroma çevirebiliriz :D
    Oranın sakinliğine ve asfaltına bayıldım ben.

16. umutkirbastr

umutkirbastr Yeni Üye

Dağ bisikletim var 500s eğer motosiklet almayi dusunmeseydim kesinlikle road bike alırdım. Öneriler güzel.

17. minimalist

minimalist Heyecanlı Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu haftasonu ikinci git-geli yaptığım Caddebostan-Kaynarca hattına daha ısındım. Bundan iyisi can sağlığı demeli şimdilik. Asfaltın en sağ şeridini kullanan birçok kişi görüyorum ama ben çok az yerde cesaret edip inebiliyorum o yola. Yola paralel giden bisiklet yolu, zaman zaman sahil tarafındaki yürüyüş yolundaki bisiklet parkuru ve Maltepe'deki o uzun otoparkın içindeki asfalt yolu birleştirince güzel bir parkur çıkıyor. Git-gel 50km çok keyifli oluyor. Havalar bozmadan iki kere git-gel 100km yapmayı düşünüyorum aynı gün içinde.

18. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

şile yolu,erken çıkmak gerekiyor dudullu saat 08.30 çıkış olmalı ,yol bisikleti için ideal yalnız şile yoluna bağlanmak için bostancıdan bostancı sanayiye ,9 km sonra dudulluya varılır ,iç erenköy yolları fena değil,sadece gümrükte asfalt kabarmış,
    dudullu-göçbeyli yapmak isteyenler için ,etabın bıçkıdere köyüne kadar asfaltın kaymak gibi olduğunu görecekler,bıçkıdereden sonra asfalt çatlak ve çukurlu,göçbeyliye kadar genede iyi asfalt var ,

bıçkıdereden sonra tek araç görmedik sessiz mekanlar yol tekerinin sesini duyarsınız .
    göçbeyliden formula asfalt iyi ordan pendik sahile asfalt iyi toplam 100 km bana yazdı
    pendik bostancı sahil yoluna gelince aynen bisiklet yoluna geçtim.

minimalist bunu beğendi.