Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da trafik vakası

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında L_GURKAN tarafından paylaşıldı.

1. L_GURKAN

L_GURKAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaslar merhaba lise son sinif ogrencisiyim, universiteye hazirlaniyorum. İstanbulda bisiklet surmek zor diye bir duyum aldim. Hayallerime ters bir durum bu. Bu konuda en dogru bilgiyi siz degerli arkadaslardan alabilecegimi dusundum. Bisiklet suruculerine karsi nasil bir tavir takiniliyor trafikte? Bisikletle universite okuma hayalim tehlikede mi ?:)

2. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    bisiklet sürmeyi biliyorsan kurallara da uyuyorsan sorun yok...ancak güvenlik önlemlerini alman gerekir,kask,zil,aydınlatmalar vb...

murat uludağ bunu beğendi.
  3. oguzhan koc

oguzhan koc Üye

Seviye:
    Tüm önlemleri alarak ve çok kısıtlı olan bisiklet yollarını kullanarak tabiiki tehlikeyi en az seviyeye indirebilirsin.. bir başka problemde maalesef kentin engebeli olması fakat sanırım alışıyor insan sabrederse..., deniz seviyesine yakın üniversiteleri tercih et d:

baris34ince bunu beğendi.
  4. TugayElbasan

TugayElbasan Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trafigi gectim istda bisiklet yolu yok bir yerden bir yere araba yoluna inmeden gidilmiyor. Araba yoluna indiginde de guvenlik onlemi almis olsanda cesit cesit insan var her zaman kaza olma ihtimali var. Ama bircok engele ragmen istda bisiklet surmenin keyfi paha bicilemez:)

tahirkaya bunu beğendi.
  5. L_GURKAN

L_GURKAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    konya bu konuda cok iyi. belediye sağolsun bisiklet yollarını coğalttı ciddi manada. istanbulu kazanayım da tek derdim bisiklet olsun :)

6. Nihat Gündüz

Nihat Gündüz Üye

Seviye:
    Fazla anayollara çıkmayarak ve arkadaşların dediği gibi kurallarada uyduğun zaman en aza indirebilirsin riskleri bugün florya sahildeydim koskoca bisiklet resmi çizmelerine rağmen hala o yoldan yürüyen insanlarımızıda unutmamak lazım.

7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Tır kornası gibi korna taktım 2 adet anca millet kaile alıyor hopp,pardon,dikkat lütfen yol verin demekden gına geldi millet bizim millet olunca gelde anlat o yüzden kornaya bir basıyorum akılları uçuyor.üsküdardan,kadiköye ordan moda sahilden fenerbahçe marinaya ordan caddeye ,caddebostan sahil derken kartal sahil tabi bide dönüşü var bu işin ama bazıları ruh hastası olduğu için bende onların üstüne sürmüyor değilim geçen koca jeep kaçdı.önümden birkaç gün sonra gene aynı adamdı herhalde baktım aynı model aynı renk bir jeep dikkatli dikkatli bakıyor şöförü;dedim ok bu o jeep kusura bakmasınlar ruh hastası şöförlere bende deli modunda takılıyorum:))))) yoksa trafik de sorun yok kural var kaide var ama rahatsız şöförler de bol yoksa başka sıkıntı yok....

8. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İstanbulda yaşamamama rağmen ara ara bisiklet sürmek zorunda kaldım, özellikle avrupa yakasında fazla bisiklet yolu yok, trafikle beraber seyir edilebiliyor tabi dikkatli ve tüm koruyucu donanım olmalı, birde kesinlikle kask aynası olmalı o trafikte dikiz aynası gibi oluyor.

9. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bisiklet bir tutkudur, bir yaşam biçimidir. her türlü koşulda da kullanılır. asfalt bozukmuş, yollar yokuşmuş, trafik varmış... bunlar gereksiz şeyler