İstanbul'da Okullar Bir Gün Tatil Edildi

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
İstanbul'da okullar pazartesi günü TATİL - İşte İL İL TATİL EDİLEN okullar

Kar yağışı bugün de etkisini sürdürecek diyen Güler, yağışlı hava yarın da devam edecek. Salı günüden itibaren ise sıcaklıklar yükselmeye başlayacak hatırlatmasında bulundu.

Metrekaye 20 kg. yağış düştüğünü aktaran Vali Güler "Ana ve ara arterlerde tebdirler uygulandı. TEM yolu Silivri'den itibaren kapalı, ulaşım D-100'e kaydırıldı D100'de yoğun tipi devam ediyor. Vatandaşlarımızı zincirsiz trafiğe çıkmamaları, toplu ulaşım araçlarını tercih etmeri konusunda uyarıyoruz" dedi.

İŞTE MERAKLA BEKLENEN AÇIKLAMA

İstanbul ilinde pazartesi günü ilk ve orta deceli okulların bir gün süreyle tatil edildiğini açıklayan Vali Muammer Güler, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacaklarını bildirdi.

1 GÜN TATİL OLAN İLLER

BURSA

Bursa kent merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

KONYA

Kar kalınlığı 40 santimetreyi bulan Konya'da ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitede 1 günlük kar tatili ilan edildi.

Konya'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, aralıklarla etkisini sürdürüyor. Yoğun kar yağışı, birçok alanda olumsuzluklara neden oldu. Ulaşımın güçlükle devam ettiği Konya'nın merkez ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitede Pazartesi günü eğitime ara verildi.

ÇORUM

Ukrayna üzerinden gelen soğuk hava ve kar yağışı, Çorum'da hayatı felç etti. Kar ve tipi nedeniyle Çorum'un çevre iller ve ilçelerile bağlantısı kesildi. Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 18 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi.

KOCAELİ

Kocaeli'nde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liseler ile Kocaeli Üniversitesi'nde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Pazartesi günü tatil edildi.

Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Pazartesi günü bütün fakülte ve yüksek okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, üniversitede eğitim ve öğretimin 19 Şubat Salı günü yeniden başlayacağı kaydedildi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, Valiliğin aldığı karara göre pazartesi günü bir gün süreyle tatil edildi. İlçelerde ise hava şartlarına göre Kaymakamlara yetki verildiği bildirildi.

SAKARYA

Sakarya'da da kent merkezindeki kar kalınlığı 20 santimi aştı. Adapazarı merkeze bağlı köyler diğer ilçelere bağlı 133 köyle ulaşım sağlanamadı. Kocaeli ile Sakarya Üniversitesi yarın için 1 günlük tatil kararı alırken, iki il valilikleri de il genelinde ilk ve orta dereceli okullar için 1 günlük tatil kararı aldı. Okulların salı günü de tatil edilip edilmeyeceğine yarın karar verilecek.

KONYA

Konya'daki yoğun kar yağışı nedeniyle, ilköğretim, lise ve Selçuk Üniversitesi'ndeki eğitime pazartesi günü bir gün ara verildiği bildirildi.

Kent merkezinde kar kalınlığının 30 santimetreyi geçmesi ve ulamışın olumsuz etkinlenmesi nedeniyle okullar, Pazartesi günü için bir gün süre ile tatil edildi. Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, yoğun kar yağışının dolayısıyla ilköğretim ve lise okullarında bir gün ders yapılmayacağını açıkladı. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıkmada da kar yağışının devam etmesi nedeniyle pazartesi derslerin yapılmayacağı bildirildi. Tatilin devam edip etmeyeceğinin kar yağışının yoğunluğuna göre değişeceği öğrenildi.

BARTIN

BARTIN'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, pazartesi günü bir gün tatil edildi.

Yoğun kar yağışı Bartın'da yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 40 santimetreye kadar ulaştı. Kent merkezinde araçlarında zincir bulunmayan sürücüler yolda kalınca, araçlarını yol kenarlarına çekerek gidecekleri yere yürüyerek ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bartın Valiliği, Ulus İlçesi dışında, kerkez ilçe diğer tüm ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okulları yarın bir günlüğüne tatil etti.

2 GÜN TATİL OLAN İLLER

TOKAT

Tokat il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır, kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışının yarın da devam etmesinin beklendiğini söyledi. Bazı ilçelerde kar kalınlığının 40 santimetreyi, bazı ilçelerde ise 70 santimetreyi bulduğunu belirten Çakır, il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiğini ifade etti. Çakır, "İlçelerimizde inisiyatif kaymakamlarımızda olduğu için duruma göre 2 veya 3 gün tatil edecekler." dedi.

KASTAMONU

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Dün gece etkisini artıran kar yağışı, özellikle Ilgaz'da tipiye dönüştü. Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar, pazartesi ve salı günü 2 gün süreyle tatil edildi.

KIRŞEHİR

Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesindeki okullarda kötü hava koşulları nedeniyle 2 gün eğitim ve öğretime ara verildi.

Çiçekdağı Kaymakamı Sedat Eliuz, ilçede kar kalınlığının 35 santimetreyi bulduğunu, karla birlikte tipinin hayatı büyük ölçüde olumsuz etkilediğini söyledi. Eliuz, "Yaptığımız değerlendirme sonucunda ilçemiz genelindeki ilköğretim, lise ve dengi okulların yarın ve salı günü tatil edilmesini uygun bulduk" dedi.

GELİŞMELERİ İZLİYORUZ... BİZDEN AYRILMAYIN

Haber Tarihi : Bugün (15:45)
Haber Kaynağı : Samanyolu Haber

• Beğen
Tepkiler: heisenberg3910
Scudo

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Bende şimdi baktım bu habere ancak bazı iller eksik olmuş örneğin Samsun'da okullar 1 gün üniversite 2 gün tatil edilmiş.

Ozan Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
93
Samsun il merkezi ve ilçe merkezinde okullar pazartesi günü, belde ve köylerinde ise iki gün süreyle eğitim-öğretime ara verildi.

İlanda yazmıyoduda :D