Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da nereden paten alabilirim?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ThePoorWanderer tarafından paylaşıldı.

1. ThePoorWanderer

ThePoorWanderer Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Kayseri'de ikamet ediyorum. 2 günlüğüne İstanbul'a gideceğim. Anadolu yakasında Ataşehir'de olacağım.

Acaba Anadolu yakasında nereden büyük numara (44-45) paten (in-line skating) alabilirim?

İstanbul'u çok iyi bilmiyorum. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Teşekkür ederim.

2. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,

İstanbulda nerede satılıyor tam bilmiyorum ama patenturk facebook sayfasından hızlıca destek alabilirsiniz, ankarada olsa yardımcı olabilirim ama ben genelde grindhouse.de 'den alışveriş yapıyorum. Şuan kullandığım Rollerblade TRS A7 white

3. ThePoorWanderer

Seviye:
    Yurtdışından da alabilirim. O konuda bir sıkıntı yok ama ayağıma olmazsa o zaman problem olacak. Bu sorunu aşabilir miyim?

4. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Mesela ben 43 giyiyorum normal ayakkabıda, o yüzden 43,5 ve 44 kullanırım. Senin ayak numaran kaç iseminimum 0,5 büyüğünü almanı tavsiye ediyorum bu şekilde sıkıntı yaşamazsın. Benim ayağım taraklı olduğu için herzaman büyük alıyorum ayakkabıları.

Şimdi şöyle yapalım eğer rampada kullanacaksanız www.grindhouse.de 'den alışveriş yapabilirsiniz, adamlar bizlere alıştı 2005 'den beri Türkiye 'deki patencilerin çoğu buradan alışveriş yaptığı için anında kargoluyorlar, süperler.

Birde www.inlinewarehouse.com var, buradanda ainline,speed, ice gibi tarzlarda heryaşa uygun paten bulabilirsiniz. Ben bu ay sonu veya diğer aysonu birtane inline alacağım hayırlısıyla, benim agresif leri kullanamıyorum ankarada rampa olmadığı için, düz yolda abec5 'ler iyi gitmiyor, teker çapıda küçük zaten.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  5. ThePoorWanderer

Seviye:
    Düz yolda yani genelde asfaltta hangisini tavsiye edersin? Bir de kaldırımdan atlamak sorun olur mu?
    Ben normalde buz pateninde iyiyim. Bu biraz benziyor buz patenine. Buz pateni zevkini farklı boyutta yaşamak için paten yapmak istiyorum.

6. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Buz pateni seni sınırlar, hobi için güzeldir ama özgürlük inline 'da, buz da limit var :)

Şimdi anladığım kadarıyla yolda akıcı olmasını istiyorsun ama biryerlerdende atlamak gerekir diye düşünüyorsun. İnline 'lar sağlam olur ama atlama zıplamaya göre yapılmazlar. Burada tercih alt kısmı güçlü olan bir model almak. Ben Bauer(forever bauer:D), roces ve rollerblade kullandım. Bauer hız içindir, roces güçlüdür, rollerblade ikisinide alır ama denemediğim bir marka var K2, birkere kullandım denemek amacıyla bayıldım, inşallak K2 bir model alacağım.

Tavsiyelerime gelince ikili olacak;

1. Bauer 'in yani Nikebauer 'in inline hokey modellerine bakman, bunlar kıvraktır ve hızlıdır ama atlayıp zıplamaya fazla gelmez.
    2. Roces ve K2 'in modelleri, inline ve fitness için uygundur.

Ayak numaranı ve bütçeni belirtebilirsen senin için birkaç öneride bulunabilirim, bu arada inline tecrüben varmıdır ? Başlangıç? Orta? İleri? seviyene göre öneride bulunabilirim.

7. ThePoorWanderer

Seviye:
    İnline bir defa yaptım. Sadece durmak benim için problem oluyor. Buz pateni yaptığımdan dolayı denge ve manevra problemi pek yaşamıyorum. 300 tl ye kadar verebilirim. Seviyem başlangıç. Teşekkür ederim.

8. uygar çamlıbel

uygar çamlıbel Üye

Seviye:
    ThePoorWanderer bunu beğendi.
  9. ThePoorWanderer

Seviye:
  10. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Ender Spor, Sportive, SPX
    mağzalarından alabilirsiniz. Ben snowboard tahtamı SPX`ten almıştım çok güzel patenler görmüştüm, urban, fitness, agresif, hız patenleri çeşit çeşit var bu mağzalarda. İstinye Park`ta SPX var bakmanızı öneririm.