Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da Macera Yarışı!

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Selam Pedalcılar...

Aksiyon dolu bir haftasonundan sonra nihayet yeniden beraberiz.
    Netten uzak kaldığım şu bir haftalık dönemde msn listemdeki herkes kendini engellediğimi düşünmüş hahahahah. .heh .heh

Neyse konumuza dönelim. Nasıl geçti Macera Yarışı?

Esas macerayı biz bir gün önce kamp alanını ve yarışın yapılacağı yeri bulmaya çalışırken yaşadık diyebilirim. Cumartesi günü İstanbul'da bizi ilk karşılana yağmur oldu. Sağ olsun uzun süre de yanımızdan ayrılmadı...

Önce yarışın yapılacağı Belgrad Ormanı'na gittik sonra yanlış yerde olduğumuzu anlayınca biraz daha geri döndük ve Fatih Çeşmesi denen yeri bulmak için harekete geçtik...

Amma ve lakin kararan hava, ormandan gelen sesler, ıslak ve kaygan zemin, bagajların ağırlıyla rampa çıkma ve kamp alanına acaba bugün ulaşabilir miyiz korkusu bize zaten yeterince macera yaşattı...

Sıcacık şöm,ine karşısında yemeğimizi yiyince gece hep öyle konforlu geçecekmiş gibi geliyor insana. Bir gün öncesinden kamplı gelen bir tek biz vardık. Çadırımızı bize gösterilen çardak gibi yere açtık, yorgunluğu atmak ve yarın için zinde kalkmak için erkenden yattık. Bırakın uyumayı düzgün yatamıyorduk bile. Sürekli 'Kevser nasıl üşürsün bi de kaz tüyü tulumun, ya ben napıyım. Bak üşüyor muyum?' diye dalga geçen Halim alınan rivayetlere göre sabaha karşı bere takıp çorap giymiş hahahaha.
    Yediğimiz içtiğimiz ne varsa enerji veren hepsi vücutları ısıtmaya gitti tabi biz sabah ölü gibi kalktık. İyi donup kalmadık oralarda heykel gibi...

Ve işte nihayet Pazar sabahı. Çadırdan kafamızı kaldırıp bakıyoruz. Amanın bi de ne görelim herkes gelmiş. Dışarıda acayip bir kalabalık var. Enerji alalım hemen diyip kalkıp kahvaltıya gidiyoruz. İlk defa bu kadar çok katılım olmuş. 52 takımdan toplam 104 kişi yarıştı farklı etaplarda...

Sürekli koşturmaca halinde olduğumuz için fazla foto çekemedim. Ancak yarış esnasında fotoğrafçıların çektiği bi kaç fotoyu sizlerle paylaşıp atmosferi yaşattıktan sonra kendi fotolarıma geçiyim...

Millet kalemi, haritayı eline almış koordinatları bulurken biz hala eşyalarımızı toplucaz diye uğraşıyoruz...

Herkes hazırlık aşamasında,

Stat'a 5 kala,

Ve işte ilk hedefe doğru pedal basıyoruz.

Toplamda 11 adet bisikletle bulmamız gereken hedef var. Bunun için verilen süre 5 saat. Ancak 15.00'dan önce gitmeliyiz ki diğer aktivitelerin süresi geçmesin ve onlara da katılalım.
    İp geçisi, kaya inişi gibi diğer aktiviteler. Biz bunları ve ppuanlarını kaçırıyoruz patlayan lastik yüzünden...

Orman çok güzel. Dişli lastik takmadığım için lastikler inanılmaz kayıyor ıslak yaprakların altında eriyen çamurdan. Bi kaç kere düşüyorum çamurun içine ama sorun değil. Maceraya geldik canıııım...

Bisikletle oryantiringden sonra koşu parkuru başlıyor. Bunda da bir o kadar hedefe ulaşmanız gerekiyor...

Neyse ki zeka oyunlarında iyiyiz. Tangram da iki adet şekil yaparak 20 puanı kapıyoruz. (Sudoku çözmeye yetişemediğimi de belirtiyim.)

Ve işte kano parkuru. Hedeflerden biri suyun içinde. Oraya kadar gidip elimizdeki kağıtlara zımba basmamız gerekiyor...

Esas macerayı demir parmaklıklarla çevrilmiş barajın etrafından dolanıp 2,5 metrelik duvarlardan atlayıp demir kapıları aşmaya çalışırken yaşadık bir kaç ekip hahaha. Yanlış taraftan girmişiz, dedik geri dönsek çok zaman kaybederiz, karşı tarafa geçmemiz de gerekiyor. Ah keşke orada foto çekseydik ahhh ahhh...

Ve işte sonuçlar toplanıyor tek tek. Ekiplerin geldiği süre kaydediliyor...

Bizim gibi orta parkurda katılan mix grubun dereceleri,

Önemli olan böyle bir yarışa katılmak, güzel bir haftasonu geçirmekti. Gülün bakalım objektife ehhe.

İlk defa böyle bir yarışa katıldık. Sonuçlar kötü olsa da bizim için çok eğlenceli bir gündü. Bir dahaki sefere antrenmanlı gidelim Ankara ekibi olarak hep birlikte. Ödülleri toplayıp gelelim tamam mı hehehehe... .bike

Bendeki fotolar,

İstanbul'dan Mert ve ekibi de bizleri görmek için o kadar pedal çevirdiler sağ olsunlar...

İniş çok eğlenceliydi örümcek gibi hissediyor insna kendini hehe .heh

Hemen bi kaç foto alalım biz yarışa devam edicez koşmamız lazım diyoruz...

Bu yüzden de güzelce muhabbete fırsat olmuyor.

İnşallah başka sefere diyip kucaklaşıp ayrılıyoruz...

Nasıl oldu da böyle ıslanmayı becerdin Halim anlamadım. Show mu yapıyorsun ne hehehe .hah .hah

'
    Üşüdüm artık hava da iyice karardı hadi kamp alanına dönelim lütfen' bakışı...
    .;

Şimdiii ne tarafa gidicez acaba...

Ve işteeeee yarışın en güzel fotosu. Gönüllerin birincisi Turunçgiller... Alkışları görüyüm efeeem alkışları hehehehe... .ok

Yarıştan sonra bizi çamurumuzla dünya eşyamızla ve bisikletlerimizle birlikte Beşiktaş'a bırakan Gürsel Abi'ye çok teşekkürler. Umarım başka organizasyonlarda tekrar karşılaşırız ve muhabbet ederiz. Malum bu tür ortamlarda muhabbete pek fırsat olmuyor koşturmacadan...

2. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ahh be Kevser beni çok fena kıskandırdın. Bu yarışa katılmayı çok istiyordum. Şu oryantiring beni çok fena cezbediyor. Çok keyifli bir yarış olmuş gibi görünüyor... Paylaşım için teşekkürler...

candede ve KevSerSeri bunu beğendi.
  3. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler kevser,
    Umarım en kısa zamanda oryantiringin püf noktalarını öğrenirsin.
    İşte ozaman hiç kimse seni tutamaz.
    Çalışmalarında esenlik ve başarılar.

candede ve KevSerSeri bunu beğendi.
  4. papilloniac

papilloniac Kıdemli Üye

Seviye:
    istanbul daki arkadaşlar, iog gibi bi şansınız var ve değerlendirmeniz gerek..
    www.iog.org.tr
    her hafta antremanları ve yarışlar var, kaçırmayın derim..
    ..ve benimgibi aksi biriyle ekip kurmayı kabul eden kevserseri ye; :))
    (özellikle haritayı yanlış okuduğum ve tekerimi patlattığım sırada bana gösterdiği sabır için :) )

tırt kaptan ve KevSerSeri bunu beğendi.
  5. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Oryantiring tek başına diil de bisikletle oldu mu bence daha zevkli. Hani şu bike-o dedikleri olay. İnşallah sen de bir gün katılırsın Fırat Abi. Çok eğlenceli oluyor...

Ay inşallah. Bi haritaya bak bi yolu bulmaya çalış, bisiklette sürekli dur kalk zor oluyor tabi. Ama bir o kadar da eğlenceli. Umarım bir gün siz de katılırsınız bu tarz etkinliklere... İyi günler efeeeeem...

6. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:
    SLM

boş durmak yok
    süpersin ellerine saglık

KevSerSeri bunu beğendi.
  7. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Hayatı dolu dolu yaşayırsun sevgili Kevser.İnsanların hayat geçmeyi bekleyen düşlerini hızlandırıp onları harekete geçiriyorsun.
    Bu oyun benim düşlerimde de hayat bulmya başladı.Bu seneki Büyük ada yarışında organize edilen ilk yarışlardan biriydi.Bunu görünce bu yarışın kapadokya da vadiler içerisinde koşuşturulurken düşledim.İnşallah o günleri de görürüz.
    Klasmanda Birinciliği Ankara Ailesi olarak alamasanızda bizlerin yüreklerinde birinciliği çoktan aldınız.
    Mert ve diğer arkadaşımıza,tüm güzellikleri hak eden Gürsel hacamıza da teşekkür ediyorum.
    Yüreğim ve Sevgimle...

papilloniac ve KevSerSeri bunu beğendi.
  8. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Wihaha süper yaa :) Tebrikler, birinci olmuşsunuz :p Siz gönüllerin birincisisiniz ama efenim, yarış marış hikaye... Saygılar muhteşem ikiliye...

papilloniac ve KevSerSeri bunu beğendi.
  9. semrta

semrta Forum Bağımlısı

Seviye:
    ne güzel bişimiş bu böyle..ilk kez duyuyorum...2. si ne zaman yapılacak ?
    katılalım süpermiş...

ayagına sağlık böyle bir gezi için..denemesi bile güzeldir eminim..

10. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Selam,
    Bu ilki değildi aslında. Senede bir kaç defa yapıyorlar.
    Ayrıntılar ve takip için www.macerayarislari.com adresinden takip edebilirsiniz...

11. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    fotolar için teşekkürler.