Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbulda en ideal seçim nedir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hakan Aygör tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Aygör

Hakan Aygör Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba.Ben ilk bisikletimi alarak bu spora başlamayı düşünüyorum. Umarım daha ilerisini de getirebilirim.
    Bisikleti çoğunlukla İstanbulda sahil şeridinde süreceğim.İllaki şehiriçinde de süreceğim.Aklım hala karışık dağ bisikleti mi almalıyım yol bisikleti mi? Bir yandan aklım rahatlıkta yolbisikleti alıp hammallık yapmayım diyorum. Bir taraftan en basitinden mazgallar,sahil yolu diyoruz dört dörtlük bir yol değil,çukurlar,engebeler.Her seferinde yavaşlayıp durmak istemiyorum.Bir taraftan kim istemez haftasonu Belgrad ormanında bisiklet sürmeyi.Belki ileride kondisyon kazanıp şehirlerarası uzun bir tura da çıkmak isterim.

Aklımda bunun gibi bir çok şey var ve karar veremiyorum.Yol bisikleti alıp teker kalınlaştırılır mı?Bunun gibi aklımda çok sorular var.
    Fiyat aralığım 600e kadar.
    Şehir/yol bisikleti olursa Salcano City Fun 60 düşünüyorum, dağ bisikleti olursa Salcano NG 650 29 V düşünüyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekürler.

2. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba,
    O fiyata maalesef yol bisikleti yok. Yani 2. el bulunabilir belki ama verimli olmaz.
    CITY FUN 60' ın amörtisörü size pek bir performans vermez,boş yere hamallık yapmaya da değmez.
    Bu fiyat için CITY FUN 70 iyi bir seçenek. İleride cüzi bir miktara bisikletinizi 1 kilo daha hafifletebilirsiniz.Elbette başka modeller de vardır ama bu fiyat sınırı için ben bunu bulabildim :)
    İyi seçimler.

3. Hakan Aygör

Hakan Aygör Yeni Üye

Evet bu fiyat aralığında malesef sınırlı sayıda şansım var. Peki dağ bisikleti konusundaki düşünceleriniz nedir?En azından dağ mı şehir mi diye tercih etsem 70 veya 60a karar veririm gibi düşünüyorum :) Teşekürler..

4. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Dağ bisikleti hevesinizi anlayabiliyorum ama CITY FUN 60 sizi dağ bisikleti olarak tatmin etmeyecektir. Keşke yaşınızı belirtseydiniz, ona göre bir yaklaşım yapsaydık. Genelde daha genç insanlar, verim alamasa bile amörtisörlü modelleri tercih edebiliyor ama daha uzun zamanlı düşünen,parasını daha özenli harcayanlar ise gereksiz masraflardan kaçınıyor. Ben, sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak size CITY FUN 70'i öneriyorum. Emin olun CITY FUN 60'ın girdiği her yere bu bisiklet de girer. Hatta daha hızlı girer :)

5. Hakan Aygör

Hakan Aygör Yeni Üye

Anladım hocam yaşım 20. Sanırım city fun 70e biraz daha yaklaşmış durumdayım.Bugün yarın bisikletleri görüp test de edeceğim. Umarım hangisini alırsam alıyım pişman olmam. Çok teşekürler :)

6. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ist. içi bende şehir biskleti tavsiye ederim,yani o fiyat aralığında city fun 70 alırsan daha memnun kalacağını düşünüyorum.
    yol bisikleti kadar olmasa da akıyor alet yav :)

7. Hakan Aygör

Hakan Aygör Yeni Üye

Evet hocam çok methediyorlar 70 modelini :) Teknik ölçüleri tam bilmediğimden soruyorum city fun serisinde 700x38C lastik var.Kalınlığı 1.50 sanırım ve bu gözümü korkutan şey aslında.

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Dağ bisikleti asfaltta pişmanlıktır. City Fun 70 güzel olacak sizin için.

9. Hakan Aygör

Hakan Aygör Yeni Üye

Teşekürler arkadaşlar gerek tasarımı olsun gerek sürüşü olsun ben de city fun taraftarıyım ama başıma birşey gelmeyecekse son bir soru sorucam:) NG 650 alıp 1.75 lastik taksam nasıl olur sizce? Bisikleti internetten almayacağım için gelen lastiği kullanmadan direk satıp 1.75e çevirsem nasıl olur sizce ?

10. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benden de bi soru o zaman koca salcano ng650 alıp 1.75 lastikle neden city fun olarak sunmamış da ayrıca bi arge çalışmasına girip farklı kadro tasarımına gitmiş ? Biri mountain bike dir mtb dir dağ için(ki giriş bisikleti olarak yani) tasarlanmıştır diğeri city fun'dır şehir eğlencesidir şehirde binmek için tasarlanmıştır yani city fundan arazide ng650 nin performansını şehirde city funın performansını ng650den alamazsın ama bunlar giriş seviyesidir bu kadar fark olur mu bilemem

11. alican3434

alican3434 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    dostum salcano istanbul m aldım bnde 1 hafta oluyo 650 ye aldım beyaz modeli gayet güzel ve keyifli gören herkeste beğendi kışında rahat kullanabiliceğin bir bisiklet tavsiye ederim ben baya araştırıp aldım city fun alıcaktım aslında ama bunu görünce daha hoşuma gitti bence bak onada tam şehir bisikleti aparatları falan tam

12. Hakan Aygör

Hakan Aygör Yeni Üye

Daha önce hiç bakmamıştım buna yeni bir alternatif geldi. İyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum. Bakıcam birazdan :)

Haklısınız hocam tabi ama keşke biraz daha bütçem olsaydı da rahatça tercih yapabilseydim..

13. alican3434

alican3434 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    600 e kadar demişssin 50 daha koy ona baya baktım olumlu yorum yapanda çok olumsuz yapan da city fun 60 için cf 70 alırsan amortisör yok girintili çıkıntılı yolda sorn olur hele hızlıysan hepsiburada dan aldım bn ama bakırköyde metin bisiklet var ara bi konus pazarlık yap derim

alette budur http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=138649 :)