İstanbul'da Bisikletle Sağanak Yağmura Yakalandık

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün yani 27 Temmuz 2017 de köy gezimizi yaparken sağanak yağmur başladı ve geri dönmek zorunda kaldık. Tam sağanak yağış başladığı sırada uzun bir yokuş indik ve bir dükkanın kapalı alanına sığındık. Yağmur durunca geri döndük ama geri dönerken de yağmur da sanki denize kıyafetlerle girmişiz gibi ıslandık.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Ş.
Scudo

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu hortlatayım. Bu akşam İstanbul'daki sağanakta sürdüm. Tam işten çıkarken yağmur başladı. Yanımda sadece rüzgarlık ve de (link) vardı ama "acı patlıcanı kırağı çalmaz"diyerek bastım pedala. Sonuç olarak,tek kuru kalan yerim kafam oldu 😀 Bugün de ayakkabı kılıfı sipariş vermiştim ama geç oldu . Kılıfsız ve kılıflı farkını tecrübe etmiş olacağım böylece.
Bilenler vardır belki, Kadıköy'de Moda tramvayı var. Bahariye Caddesinde o tramvayın rayları var. Çok hızlı olmamama rağmen ,rayları dikine doğru geçip kaldırımda duracaktım ama o halde bile acayip kaydı ve kaçınılmaz son olarak düştüm. Sol dirseğimde biraz sıyrılma var ama sorun değil. Yine de ,yağmurda sürmek çok keyifli. Yağmur ekipmanları tam olarak sürmek daha da keyifli olacaktır..

Son düzenleme:

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yağmurda sürmek bana çok keyifli geliyordu, ta ki numaralı gözlük kullanmaya başlayana kadar.
Camın üzerindeki su damlaları görüş kalitesini önemli ölçüde düşürüyor. Sanırım gözleri çizdirmek zorundayım. O zaman genel anlamda rahatlayacağım sanırım.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: necmeddin

TafLan

Keşfetmeye devam
Tepki
299
İsim
M. M. D
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Altaç çok geçmiş olsun.
Bende bugün işe bisikletle gittim çin malı yağmurlukla.
Pek ıslandığımı söyleyemem.
Ama ayakkabı yerine sandalet giymiştim. Yağmurdan pek zararım yok

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konuyu hortlatayım. Bu akşam İstanbul'daki sağanakta sürdüm. Tam işten çıkarken yağmur başladı. Yanımda sadece rüzgarlık ve de (link) vardı ama "acı patlıcanı kırağı çalmaz"diyerek bastım pedala. Sonuç olarak,tek kuru kalan yerim kafam oldu 😀 Bugün de ayakkabı kılıfı sipariş vermiştim ama geç oldu . Kılıfsız ve kılıflı farkını tecrübe etmiş olacağım böylece.
Bilenler vardır belki, Kadıköy'de Moda tramvayı var. Bahariye Caddesinde o tramvayın rayları var. Çok hızlı olmamama rağmen ,rayları dikine doğru geçip kaldırımda duracaktım ama o halde bile acayip kaydı ve kaçınılmaz son olarak düştüm. Sol dirseğimde biraz sıyrılma var ama sorun değil. Yine de ,yağmurda sürmek çok keyifli. Yağmur ekipmanları tam olarak sürmek daha da keyifli olacaktır..
Geçmis olsun arkadasim .
Yağmurda sürmek bana çok keyifli geliyordu, ta ki numaralı gözlük kullanmaya başlayana kadar.
Camın üzerindeki su damlaları görüş kalitesini önemli ölçüde düşürüyor. Sanırım gözleri çizdirmek zorundayım. O zaman genel anlamda rahatlayacağım sanırım.
Belli bir yaştan sonra çizdirmek şart oluyor bro :D Bende dusunuyorum aslinda . Hem uzak hem yakin iptal bende :)))))

Esatesat

Aktif Üye
Tepki
296
İsim
Esat esatoglu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Ben gecen hafta iş dönüşü saganak yagmura yakalandim.ancak cok keyifliydi..eve döndudügümde hanımdan-hava durumundan haberin yok mu ne diye bisikletle geliyorsun-diyerekten bi ton fırça yedim.zannediyor sıkıntı cekerek geldim.

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Ege Yaşım 39. 1,75 gözlük numaram ve miyopum. 2 ay önce göz hekimine gittim. Ve ilk defa lens kullanmaya başladım. Doktora ameliyat deyince tavsiye etmedi.
"40 yaşından sonra miyop ilerlemesi duruyor, hatta biraz azalma bile olabilir. 50 ye doğru hipermetrop artacaktır. Bence gözlük veya lens ile devam edin." dedi. Ben de vazgeçtim ameliyattan. Lens kullanıyorum. Kısa sürede alıştım. İlk zamanlar gözlüğü evde, arabada unuttum sanıyordum. Hem güneş gözlüğü hem de kendi gözlüğümü (iki gözlük) taşıma sorunu da bitti. :)
Hülasa lens konusunu araştırmanızı tavsiye ederim. :)

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti

bonder76

Daimi Üye
Tepki
699
İsim
Bumin
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende yaz ortasında Eminönündeyken akşam saat 22.00-22.30 civarı hafif başlayıp, kara bulutlara doğru mecburi istikamet olarak sürmeye devam ederek artan rüzgar ve atıştırmaya başlayan yağmurla birlikte sürmüştüm. Balat tarafında artık iyice artmıştı, üzerimde ve yanımda yağmurluk yoktu kısa tayt ve kısa kol rüzgarlıkla yakalanmıştım.
Allah'tan gözümde toz vb için kullandığım gözlük vardı, toz toprak ve yağan yağmurdan biraz da olsa en azından gözlerimi ve görüş açımı koruyarak öylece koyvererek süre süre gitmiştim eve. Bir ara otobüs durağına sığınıp hafiflemesini bekleyip hafiflemediğini görünce devam etmiştim. Çok soğuk olmadığı için idare etmiştim ama soğuk rüzgarlar olsaydı sanırım titremekten süremezdim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: TafLan ve Esatesat

mrdadash

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
Dadaş
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mudanya Bursa arasinda yakalandım bende, ama keyifli oldu. Tek korkum frelerin ıslanmasi tutmuyor şerefler...

karamanyusufahmet

Aktif Üye
Tepki
117
İsim
Ahmet
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizin bahaneniz var yine. Ben ağustosun ortasında aynı yerde kayıp düştüm. Raylara dikine girmeye üşenince böyle oluyormuş 😂

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Altaç selam, kesinlikle haklısınız. Çoğu arkadaş bilmiyor olabilir ama raylar çok tehlikelidir. Ben de hatırlatmak istedim. Tramvay raylarında, yaz vakti, (kuru anlaminda) bir arkadaşım yol bisikleti ile ön tekerin rayda kaymasi sonucu kolundan 6-7 kez ameliyat oldu. Platin takıldı ama hala bazı hareketleri yapmakta zorlanıyor. Raylara dikkat edelim ve mümkünse uzak duralim arkadaşlar.

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Altaç selam, kesinlikle haklısınız. Çoğu arkadaş bilmiyor olabilir ama raylar çok tehlikelidir. Ben de hatırlatmak istedim. Tramvay raylarında, yaz vakti, (kuru anlaminda) bir arkadaşım yol bisikleti ile ön tekerin rayda kaymasi sonucu kolundan 6-7 kez ameliyat oldu. Platin takıldı ama hala bazı hareketleri yapmakta zorlanıyor. Raylara dikkat edelim ve mümkünse uzak duralim arkadaşlar.
Ben bildiğim halde düştüm hem de. O kadar dik geçmeme rağmen,ne olduğunu anlamadım bile.

• Üzgün
Tepkiler: _Madmexx _

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kuzey Ege
Çizdir ve kurtul.
14 yaşımdan 36 yaşıma kadar gözlük taktım. 2 sene oldu gözlüklerden kurtuldum.Büyük rahatlık :harika:

Pelinss

Üye
Tepki
0
İsim
Pelin ç
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato merhsbalar ben foruma yeni üye oldum bilginizden faydalanmak isterim bisiklet almak istiyorum yardım edebilirmisiniz bir model var carrera 2. El izmirdeyim bilgileri atsam