İstanbul'da bisikletle işe gidip gelmek

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Melih Çolak

Tesekkur ederim :) Korna sadece Ingilterede Ebay uzerinden satiliyor, 4-5 gunde gonderiliyor. Ismi AirZound.

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak
Scudo

O. Selman

Üye
Tepki
15
içler acısı resmen.. çok güzel video olmuş. kesinlikle sürekli paylaşılmalı.. özellikle dolmuşçular ve taksiciler birliğine mail falan atılmalı bu video.

• Beğen
Tepkiler: verisakeet
Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
@Eray I

eray sana katılıyorum, bisikletliler derneğine iletilmesi gereken çok güzel bir kanıt olmuş bu video. bu arada emeğin için teşekkürler

• Beğen

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@emre savuran

Tesekkur ederim, elimden geldigi kadar toplu halde derledigim vakit paylasacagim. Bu video sadece cok cok ufak bir kismi ki tahmin edebileceginiz uzere hazirlamasi pek kolay olmuyor. 2dk lik bir video bile 850mb tutuyor, Turkiye sartlarinda bunun icin upload sadece 3 saat suruyor :)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
İzledim , şok oldum resmen. Aynı şartlarda sürüyorum ben de. Ve çoğu zaman toplu taşıma kullanmıyorum 1-40 Km arası yollarda. Ancak İzmir'de olmama rağmen hiç böyle sürücülerle karşılaşmadım. Karşılaşırsam da , yüzünde ya latex olacak ya da gaz olacak. Kollasın kendini. Normalde uysal biriyim ama iş bisiklet oldu mu kendimi tutamıyorum. En son bi' grup küçük çocuk 40 cm'lik sele borusunu görünce kaçmak zorunda kalmıştı :evil:

• Beğen

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Videoyu izlerken ben sinirlendim yahu. İyi sakin kalabiliyorsunuz. Ben dayanamaz söylenirdim bir sorun olursa da kavgaya tutuşurdum sanırım. Bisiklet sürmeyi seviyorum fakat böyle ne oldukları belirsiz insanlara karşı sinirlerime alıkoyamıyorum. Azar yemeyi seviyorlar.

• Beğen

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Söylenecek söz bulamıyorum. Hepsi sopalık. Bisiklet yolumu? oda neyin nesi? diyen zihniyetleri şiddetle kınıyorum.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugüne dek Elazığ şoförlerine ettiğim beddualar için İstanbullu bisikletçilerin önünde diz çöküp af dileyeceğim.

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@recep24ank

Bisiklet yolu olmadan da acilan kapilara aradan ustumuze kiranlara karsi birsey yapamiyoruz. Adamda bu kultur yok, arabanin sigmadigi yerden birsey gecemez nasilsa mantigi. Bircok ulkenin kanunlariyla icli disli oldum. Turkiye' de bisiklet adina kanun yok denilecek kadar az, arac ile ayni sorumlulugu tasir falan filan, 2349 sene once yazilmis. 1.5m yaninda gecmesi gerekir arac diye bir kanun var Almanya da. Video ile polise sikayet edince 30euro ceza kesiyor plakaya. Mail ile sikayet edebiliyorsunuz. Yeni zelanda da email ile sikayet edebiliyorsunuz. 1.5m kanunda tavisye sadece zorunlu degil, ancak yine de polis sikayetleri takip ediyor. İngiltereye hic girmeyecegim zaten, bisikletli polisleri var.

Turkiye de onumu kiran araci sikayet ediyorum, cevap yok. Kirmizida gecen arasi sikayet ediyorum, cevap geliyor ceza kesildi diye. Baska birtane sikayet ediyorum cevap yok. Trafik denetleme sitesine giriyorsun 14 sene once yapilmis, sag tarafta "hiz yapma" isimli rap sarkisi ile un yapan trafik polis memuru videosu var. Ustume saldirani sikayet ediyorum cevap yok. Mail aticam diyorsun email adresi yok. Beyaz masaya gonderelim diyorsun ordan da cevap yok. Adamla tartisiyorsun, seni koruyabilecek herhangi bir kanun yok bisiklet ile ilgili. Ondan sonra basini egip gidiyorsun bu ulkede.

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet sürerken ara ara aklıma gelir "Çocukluktan sonra niye bırakmıştım ki ben bu bisiklet sürmeyi" diye. Video, soruma cevap niteliğinde olmuş. Allah, özellikle İstanbul'da pedallayanlara peygamber sabrı versin. Bir anlık dalgınlık bile, Allah muhafaza, insanı canından eder.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Zor ya zor harbi. Daha atraksiyonlu videolarda bekliyoruz.:rolleyes:

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Onur Ali İmren

Umarim gereginden fazla atraksiyonlu olmaz :)

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Kardeşim, neden böyle videolar yayınlıyorsunuz. Zaten zor çıkıyoruz evden bisikletle :) Hanım görecek, diyecek "sen de mi böyle gidiyorsun işe" diye :) Eş dost desen öyle.

Şaka bir yana, herkes için faydalı bir yayın olmuş. Bu kadar olmasa da ben de maruz kalıyorum benzer durumlara. Olabilecek durumları önceden bilmek ve önlem almak önemli.

Zaten tüm videolarını izlemiştim. Bu iyi bir özet olmuş. Ellerine sağlık.
Kazasız, belasız sürüşler... Tüm bisikletlilere.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
güzel bir levye olacak kıracan önüne kafa göz dalacan başka türlü anlamazlar

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
Çok güzel bir derleme olmuş, ellerinize sağlık.
Bu video bisiklet sürücüsünün gözünden İstanbul'un sinir bozucu gerçeğini bir kez daha görmemizi sağlamış oldu.
Ben bu videoyu seyrederken biz bisiklet sürücüleri adına üzüldüm ama bazı arkadaşlarımız gibi sürücüyü indirip tartaklayacak kadar sinirlenmedim. :)

• Beğen

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@taskin

@Oktay Erkan

:) Benim icin onemli olan izleyenlerin bu videolardan faydalanmasi, ne gibi durumlarla karsilasabilinecegi ve bu durumlarda ne yapilabilecegi :)
Videolarin ayrica takip edilmesine cok sevindim :) cok tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: taskin

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Allah kolaylık versin :( İzmirde durum benim açımdan iyi gibi.Takscilerin yol vermesi , beklemesi insanların hurra yola atlamaması , Otobüs şöförlerinin dikkati yani şuana kadar aman aman bi problem yaşamadım.

• Beğen

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Diğer videolarınıza da baktım yalnız özellikle dolmuş şoförü bir dikkatimi çekti nasıl bir zihniyettir bir türlü anlayabilmiş değilim.Kendilerini külhanbeyi sanıyor galiba bu insanlar haksız olsalar bile zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar.Size özellikle teşekkür etmek istiyorum haziran ayı gibi kendime bisiklet alma düşüncem var sizin sayenizde özellikle İstanbul da nasıl bisiklet sürmem konusunda bana çok yardımınız dokunmuş bulunmakta :) Bunun dışında benim özellikle merak ettiğim konu ise bu ve bunun gibi olaylar sonrasında yaptığınız şikayetlerden bir sonuç çıktımı bu kişiler gerekli cezaları alabildiler mi ?