İstanbul'da bisiklete binmek pişmanlıktır.

Scudo

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Geçmiş olsun, malesef yollarda böyle adamlar var, cezası neyse ödeyip geçiyor sonra aynen devam...

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
işinize bisikletle gitmeyin.sakin yollar ve zamanlarda bisiklet kullanın(örneğin pazar günü erkenden sabah,herkes uykudayken).büyük şehirde yaşayanların işi zor.yurdumuz zaten çarpışan araba oyun alanı gibi.ehliyet alma zorlaştı,ama kazaların azaldığı yok.anayollara çıkmayın,şimdilik iktidar,motorlu araçlarda.motosikletlere bile hala alışamadılar ki,bisikletlililere alışsınlar.aynı yolda farklı hız va ağırlıklı araçlar uyum sağlayamaz.kamyonların ayrı yolu olması lazım,buda imkansız(demiryolu çözümü ancak).biiskletin ülkemizde ulaşım aracı olması çok zor.arada sırada,yazın kullanılan bir hobi olur ancak.bu kazalar insanları bisikletten soğutuyor.selamlar..

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Çok geçmiş olsun. Bana gençliğimi hatırlattı kazanız. Dilerim en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun fotoğrafları görünce içim gitti. İstanbul'da bisiklet sürmek zor, araba kullanmak zor, yolda yürümek zor kısacası her şey zor. Herkesin bir acelesi var herkes bir yerlere yetişmeye çalışıyor. Arabasıyla makas atanlar, bisikletliyi korkutanlar, otobüse vapura koşarak gidenler vs. Her gün daha çok korkuyorum böyle konuları gördükçe bisiklet kullanmaktan. Hatalı sollamalar, aynaya bakmamalar, yanlış yerde yolcu indirmeler, kırmızı ışıkta geçmeler, yanlış park yerleri bizler için büyük tehlike yaratıyor. Her an fikir değiştiriyorum bisiklete binsem mi binmesem mi diye yolda giderken arkadan birinin gelip vurma ihtimali yol boyu hiç çıkmıyor aklımdan fakat bu hobiden de vazgeçemiyorum nasıl olucak bilemedim. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: tahirkaya

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Konuyu yeni gördüm ama fotoğraflara bakamadım; kaldırmıyor artık. Geçmiş olsun. Şimdiki durumunuz nasıl acaba (gerçi fazla bir zaman geçmemiş ama...)?

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Konuyu görünce önce geçmiş olsun diyerekten bir anımı paylaşmak istiyorum daha bisikletimi yeni alıp ilk bakıma servise götürdüğümde bisikletli bir arkadaşı araba sıkıştırmış direğe çarpmış ön jant 8 olmuş topallar halde gördüğüm ve adamın hiç durmadığını bile duyduğum gün anladım ki İstanbulda bisiklet sürerken 2 kere düşünüp 4 gözle bakacaksın etrafına tabi bunlar kazadan korunmaya yetmiyor ama umarım riski azaltmaya yetiyordur

Elbrus

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Atakan
Bisiklet
Carraro
Çok geçmiş olsun hocam. Allah acil şifalar versin..

Tepki
2
İsim
Mert K.
ben hep sahil şeridini kullanıyorum ve oraya gidene kadar arayolları tercih ediyorum .. istanbul da bisikletle gezmek çok tehlikeli.. dikkatli olun geçmiş olsun

arikanfati

Üye
Tepki
86
İsim
fatih arıkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
dostum geçmiş olsun.
Allah korumuş.
Acil şifalar

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
174
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
:bsmagryr: ooo içim bi tuhaf oldu. Acil şifalar diliyorum. Allah'ım sen bizleri koru...

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Bir anda ortaya cikiveren ve ters seritten uzerime dogru hizla gelen arabadan kacmak icin manevra yaparak, spdleri cozecek bile firsat bulamayinca ucarak yere dusup bisikletle yuvarlanmam sonucu benim de katilmaya basladigim onerme.

Spdlerin sucu yok, o durumda kim olsa duserdi. Hayvanciklara bahane bulmayalim.

vercenik

Üye
Tepki
37
İsim
Ibrahim Y.
İstanbul tam bir jungle ve ne kadar dikkat edersem edeyim, neredeyse 2 haftada bir saçma sapan bir nedenle başıma bir iş geliyor.
Artık hafta sonları ve yoğun saatlerde binmemeye kendime söz vermiştim, bu sabah erken kalkınca sahil yolundan tuzla'ya doğru gideyim dedim.
Saat erken olduğu için fazla kalabalık yok, hava nefis usul usul gezinirim dedim ama insan İstanbul'da yaşayınca her an her şey olabiliyor. Malum sahil yolunda süper sulama sistemi ile bisiklet yolunun yarısı sulu, yarısı kuru. Suadiyede önümdeki kocaman su birikintisini görünce biraz kenardan çimlerin üstünden geçerek gideyim dememle beraber, çim sandığım zeminin aslında çim değil, yaklaşık yarım metre derinliğinde saçma sapan bir çukur olduğu ortaya çıktı ve daha ne olduğunu anlamadan kendimi yerde buldum. Artık dizlik, dirseklik vs takmadan bisiklet kullanmadığımdan son derece hasarsız bir şekilde sırılsıklam ve bol çamurlu çimlerden kalktım. Asıl sürpriz beni ayağa kalkınca bekliyordu. Daha 200 km yapmadığım yeni jantım hafiften sekiz olmuş şekilde bana bakıyordu. Söylene söylene eve döndüm, İstanbul da gerçekten bisiklete falan binilmez....