Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da bisikletçiler !

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mtb_rider tarafından paylaşıldı.

1. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    3 ay gibi kısa bir süre önce sedona 720 alarak bisiklet maceralarıma start verdim.

Bu bisikleti araştırma ve alma döneminde çok fazla kişi ile görüştüm. Bir çok durumun ardından ( Aslı Bisikletin büyük ilgisi ve yardımı ile) Bir C.tesi sabahı vapura atlayıp Yalova'ya gittim ve Engin abiden (Gizem Bisiklet ) bisikletimi satın aldım. Ogün bugündür her ne olursa olsun bisikletimi sadece kendisine emanet ederim.(Aynı zamanda yanında çalışanlarına)

Bu durumu öğrenen arkadaşlarım, İstanbul'da bisikletçi mi kalmadı tepkisini verseler de bundan vazgeçemeyeceğim sanırım. Anadolu yakasında 10 civarında bisikletçi gezdim ihtiyaçlarım gereği ile. Hiç birinde içime sinecek kadar kaliteli hizmet yada samimiyet bulamadım.

Geçen hafta yaptığım 90 km lik beykoz turundan sonra yağış nedeni ile zincirim de aşırısı ses gelmeye başladı ve maşa da ufak bir boşluk söz konusu. Kadıköy'de yolum üzerinde büyük bir mağazaya uğradım. Orada bulunan bir genç arkadaşım yardımcı oldu. Fiyatını sordum önemli değil abi dedi. Olmaz öyle dedim. Kasaya verirsin abi o zaman dedi ve işine geçti.

''Kasaya gittim Zincir yağladık, maşayı sıktık'' bilgisini verdim. Bisikletime baktı kasadaki kişi ''o carraro mu'' dedi, sedona bilgisini verdim. 20 TL uzattım ve 10 TL geri verdi. İlk etapta şaşırdım ama başka müşteriler olduğu için konuyu uzatmadım.

O bisikletçide artık benim için bitti. Evet insanların emeğinin karşılığı olmalı ancak bu şekilde fırsatçılık yapmakta esnaflığa yakışmıyor. O firmaya asla gitmeyeceğim gibi hiç bir arkadaşımı da yönlendirmem. Burada ismini yazmakta doğru olmayabilir kaanati ile ismini de yazmadım.

Bu konuyu açma sebebim ise acaba benim mi beklentilerim fazla yada dün yaşadığım olayda aslında o miktar normal de ben mi dar gelirli biri olduğum için fazla geldi ?

İstanbul'da bisikletçilerde sizlerin yaşadığı benzer şeyler varsa paylaşmanızı rica ederim. Eğer benim bir yanlışım var ise emek veren esnafların, düşünce olarak ta olsa hakkına girmeyelim.

2. kıvanç okay

kıvanç okay Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hocam ilk başta ısrar etmicektin eyvallah koç diyip yoluna devam edecektin :) cok anormal bir durum değil gibime geldi ama 20 liranın üstünü vermese anormal gelebilirdi :)

Xperia Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ercan Cebeci bunu beğendi.
  3. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kasadaki arkadaş yapılan işleme çok vakıf olmadığı için 10 liranızı almış bence. O büyük mağazada pekte ucuz şeyler olmadığı için (stadın ordaki mağaza ise) alışmış adamlar 10 lira çerez parası gelmiştir:) Ufak bir yer olsa ya para almadan yollardı yada 5 lira alırdı. Canınız sağolsun.

4. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Iyi sana yardimci olmuslar eger o stadin yanindakiyse bahsettigin benim suratima bile bakmamislardi. Ayrica ne yazik ki bircok bisikletci esnaf o sekilde davraniyor sebebini anlamis degilim

Kullanmaya usendigimden turkce karakterler yok ama bunlar hep tepetolk!!!

5. suat06

suat06 Aktif Üye

Seviye:
    bende geçen gün bisikleti aldığım yerde zinciri yağlattım ve frenlerine baktırdım. abi 'önemli değil ne parası' dedi bende uzatmadım konuyu. böyle muhabbetleri uzatmayı sevmem eyvallah dedim gittim.. zaten hem bisikletimi aldıgım yer hem de o kadar ilgili ve yardımcı oluyor ki en ufak işim bile olsa oraya giderim arkadaşlarımı da oraya yönlendiririm..

he burası neresi dersen.. Küçükyalı TandemBisiklet.. bir de burayı teftiş et kararını ver :) pişman olmazsın

6. muzaffer KOCABAŞ

muzaffer KOCABAŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
  7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ben ancak altından kalkamayacağım bir sorun olduğunda giderim bisikletci dükkanına yoksa zincirimi yağla,frenlerime bak,lastiğe hava bas,yama yap vb.çok şükür hepsini yapıyorum sıkıntı yok.onun dışında toptan alışveriş yaptığım tek yer kocamustafapaşa'da kasımpaşa bisiklet var alacaklarımı alırım okadar.ama gerçek bir esnaf,insan ve usta aradığımda gideceğim tek yer var '''pendik efor bisiklet'''sizede tavsiye ederim.