Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbulda bisiklet yolu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında arda22 tarafından paylaşıldı.

1. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
  2. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gelişme, haber için teşekkürler..

arda22 bunu beğendi.
  3. mzgrknc

mzgrknc Kıdemli Üye

Seviye:
    torunlarımız binerler anca:rolleyes:

4. ceyhun555

ceyhun555 Aktif Üye

Seviye:
    yaparlarsa ıyı olur malum yazın turumuz var ;) Aaa ben tur mu dedim :)agzımdan kacdı :)

5. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    aynen katılıyorum..:eek: :eek:

6. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Bence torunlarımız yapar ancak demek daha bi doğru sanki:D Torunlarımızın torunları belki binerler ozaman...:)

7. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    İSPARK aracılığıyla, bisiklet park alanları.. Haber Böyle Bitiyor.. Bir sürpriz dahamı yapacaklar acaba rampa aracılığıyla:)

8. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
    bi şeyler daha buldum

pasha bunu beğendi.
  9. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bisiklet yolu yapmak değil bisiklet yoluna araba sokan magandaları ,bisiklet yolunda mangal yapan, içtikleri içki şişelerini kırıp yola atan alkolikleri eğitmek lazım herkes biribirine saygılı olsa bisiklet yoluna gerek yok.

tecadisk bunu beğendi.
  10. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir şeyi çok merak ediyorum: Bisiklet yoluna otomobil parkettiği için ceza alan var mı? Duydunuz mu? Ben hiç duymadım da.
    O üstteki resimdeki bisiklet yolu ancak arabalar için mükemmel bir park yeri olur gibi geliyor bana...
    Umarım yaparlarsa şu an anadolu yakasındaki yol gibi saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla yapmazlar, gerekli yasal tedbirleri de alırlar. Yoksa baya bi kavga ederiz sürücülerle "buraya araba mı bırakılır" vs. diye.
    Anadolu yakasındaki bisiklet yolunda en çok güldüğüm şey, insanların oturması için koydukları bankları bisiklet yolunun hemen kıyısına yerleştirmişler, yani insanlar banklara oturmak için mecburen bisiklet yolunu kullanıyor ve oturdukları zaman da yolun yarısını kaplamış oluyorlar.
    Eh hayatında bisiklete binmemiş insanlar bisiklet yolu tasarlarsa bu kadar olur.

günkut, tecadisk ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  11. ramon71

ramon71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Fenerbahçe'den başlayan bisiklet yolunda yayalar farkında olmadan bisiklet yoluna çıkıyorlar,çünkü yolun konumlandırıldığı yer yanlış.Yayalar özenli ve dikkatli olmaya çalışsalar bile istem dışı olarak bisikletlerin önüne çıkabiliyorlar.Bu da her iki tarafında rahatını kaçırıyor ve kazalara da sebep olabilir.

Ayrıca kaldırımın üzerindeki bisiklet yoluna gelince;her yer cam kırığı içinde,ne zevk alıyorlar şişeleri kırıp atmaktan anlamıyorum.Lastik patlatmayalım diye sürekli gözümüz yerde..Özgür'ün söylediği gibi kaldırım inişlerine arabalarını park edenler de cabası..

Ana yoldan gitsen korna çalıp burda ne işin var diyenler. Türkiye şartlarında Anadolu yakasındaki sahil yolu bisiklet sevenler için tartışmasız bir nimet.Keşke daha iyi ve verimli istifade edebilsek ve bisiklet de bir ulaşım amacı olarak da benimsenebilse...

12. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Buyrun beyler yer kartal sahil bisiklet yolu, herifçioğlu minibüsünü bisiklet yoluna çıkarmış birde mangal yapıyor, resmi kendim geçenyaz çekmiştim buyrun biz böyle milletiz işte ,bisiklet yolu yapsanız ne olur yapmasanız ne olur.:D Trafik polisleri otoyolda bisiklet sürenlere kızacağına bu Hanzolara baksın EĞİTİM ŞART (Polislere'de)

celil.mayaoglu ve livestong bunu beğendi.
  13. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçen yaz Anadolu yakasındaki bisiklet yolunda -cadde kenarındaki değil de iç taraftaki- otomobil park edilmişti ve otomobil sakinleri yandaki çay bahçesinde çay içiyorlardı.
    Çay bahçesinde oturanların o park etmiş olan otomobilin sahipleri olduğunu nasıl mı anladım?
    Trafik ekip otosu - trafik polisleri.

14. livestong

livestong Forum Demirbaşı

Seviye:
    pro düzeyde antrenman türkiye de mevcut bisiklet yollarında da mümkün değil zaten araba olsun veya olmasın antrenman programınımı uygulamaya çalışıcaksın yoksa bisiklet yolunun ikidebir yola inişi çıkışıylamı uğraşıcaksın olan bisiklet yollarına insanımız ne zaten duyarsız avrupa daki muntazam bisiklet yollarına sahip olsak bile bir şekilde orda sürüş yapma keyfine erişemiycez maalesef keyfi sürüşler de bile bisiklet yolunda yürüyen insanlara çobanlık yapmaktan usandım umarım birgün değişir

15. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    sahildeki bisiklet yolunda gerçekten hatalar mevcut ama yayalar nasıl karşıdan karşıya geçmek için sağına soluna bakıyosa, yaya yolundan çimen tarafına geçmek için de bakmaları lazım. yukarıda bi arkadaş belirtmiş banklar zaten apayrı bi de banka oturanlar gerilip bacaklarını uzatınca yol tam kapanmış oluyor :D

livestong bunu beğendi.
  16. günkut

günkut Aktif Üye

Seviye:
    Düşüncelerinize genel olarak katılıyorum ve özellikle de eğitim konusunda hem fikiriz.Ancak bisikletlilerin sorunlarına yönelik çözüm arayışları konusunda aklıma hep ''gerçekten birşeyler yapılamaz mı?'' sorusu takılıyor.Bir taraftan, hakikaten de ülkenin daha önemli sorunları varken bize ait sorunlara ilgi göstermezler diye düşünürken; bir tarafatan da, bizim olanı korumak veya geliştirebilmek adına fazla geri planda durduğumuzu düşünüyorum.Gerçektende sandığımızdan daha kalabalık bir bisikletli ve sayısı giderek de artan bir bisikletli varken çözüme yönelik projeler geliştiremiyoruz.Forumlarda gördüğüm kadarı ile bisiklet ile ilgili yapılan organizasyonlar genelde, içinde doğa olan,spor olan ve gezi olan organizasyonlar.Ankara ve Muğla'da biraz daha bisikletin sosyal dayanışmaya yönelik rolü ön plana çıksada genel anlamda doğa,spor ve gezi gündeminin dışına çıkılamıyor...
    Bize verilmiş veya yapılması planlanan yollarda, trafikte bisiklet kullanabilmek için bisikletliler olarak ağırlığımızı koyabilmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.Bir çok sorunun olduğu ülkemizde bu da bir sorun ve tam da AB' ne uyum sürecinde özellikle, gerek bisiklet'in sorunlarını ön plana çıkaran sivil tolum örgütleri ve gerekse bisikletliler olarak bizler bu sürecin getirdiklerinden toplu hareket ederek faydalanabiliriz..
    Geçen yaz bir arkadaş Rumeli Hisarı'na 100 mt kala, arabaların burnunu nerdeyse denizin içine kadar soktukları parkın yürüyüş alanından geçerken, gözümün önünde denize uçtu.Park eden arabalardan kenardaki dehliz'i görmemişti.Durumu Sarıyer polis karakoluna bildirdik ve ekip istedik,şikayetç
    i olduğumuzu söyledik.Ekipler bir kaç aramadan sonra geldiler ve kaldırımlarda, belediyelerin park yapmasınlar diye koydukları çelik tellerden olmadığı için buraya park edebilirler diyerek şikayetimize kulak asmadılar.Bu sorunun İstanbul Belediyesi ile görüşülmesi gerektiğini öğrendik ve arkadaşların bu konunun peşinden gitmeleri gerekliliğinde anlaşarak ayrıldık.Arkadaşlarla önceden tanışmadığım için de ne olduğunu öğrenememiştim ama, birkaç hafta sonra Hisar'ın girişindeki o parkın arabaların burunlarını denize kadar soktukları yeri de, belediyenin çelik tel bariyer ile kapattığını gördüm.Eğer biz burası Türkiye birşey yapılmaz deyip yolumuza gitseydik belki de parkın o bölümünde arabalar gene terör estiriyor olacaktı...
    Bir gün hep beraber toplanıp Kartal sahiline gidelim ve yolumuza park eden arabalar için gerekli yerlere durumu bildirelim.Ha o zaman da birşey değişmezse sorunlarımızı büyüklerimize! havale edip bekleyelim.Yani arkadaşlar kaldırımlarımıza sahip çıkmazsak çıkanlar olacaktır diye düşünüyorum..Sevgiler..