Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da bisiklet kullanmak...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında 1e1b tarafından paylaşıldı.

1. 1e1b

1e1b Üye

Seviye:
    İstanbulda bisiklet kullanımı ile ilgili birkaç sorularım olacak uygun yerin burası olduğunu düşünerekten konuyu açtım.
    Kısmetse mart ayı sonunda bisikletime kavuşup bu sporu yapmaya çalışacağım ama sorularım olacak.
    İstanbulda araba kullanmak bile zorken bisikletler için bisiklet yolları dahi bulunmuyor.Varsada çok nadir.Gerçi İstanbul'da sahil yoluna paralel olarak tanzim edilen birkaç parkın içindekilerden başka "Bisiklet Yolu" olduğunuda zannetmiyorum.
    İstanbul/Yenibosnada oturuyorum.Atıyorum bulunduğum yerden Eminönü, Sultanahmet, Beşiktaş vb... yerleri gezmek istesem mecbur E-5 den gitmem gerekecek.Hiç otoyolda bisiklet süren insan görmedim.Bisikletler bu yollara girebiliyormu?İstanbulda oturan arkadaşlar hangi yollarda sürüş yapıyorlar?Küçükken mahalle aralarında gezerdim ama artık profesyonel anlamda zevk spor eğlence amaçlı sürmek istiyorum bu iki tekeri.

Biraz bu konu hakkında konuşursak sevinirim diğer arkadaşların bu konu hakkındaki düşüncelerini almak iyi olur.

2. can ayan

can ayan Forum Bağımlısı

Seviye:
  3. Caner HOCAOĞLU

Caner HOCAOĞLU Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yenibosnada oturan biri için en güzel yol bence Ataköy üzerinden sahil yoludur. E-5 in o bölgesinden gitmek ilk başlarda sana sıkıntı yaratabilir derim. Sahil yolları daha keyifli ve güvenli olduğu kanısındayım. Hem daha az egsoz dumanı yutmuş olursun :p

4. Uğur Gerger

Uğur Gerger Üye

Seviye:
    E-5 ten ulaşmak yerine o yola paralel daha düşük yoğunluklu araç yollarını tercih edebilirsin.. Tabii sahil yolları her zaman ideal, onu da belirtmek lazım.

5. emin öztürk1

emin öztürk1 Üye

Seviye:
    E-5 gibi otoyollar bisiklete yasak yollar diye biliyorum.(ayrıca şehir içi E-5 TEM gibi sadece otolar için olan yollar araç trafiğinin fazlalığı yüzünden ve sürücülerin bir yerlere yetişme çabası yüzünden çok tehlikeli olabildiğince kullanma derim).Kişisel olarak ben yolu 2 kat uzatmasına rağmen yan yolları kullanıyorum.