Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul'da 3 günlük ücretsiz ulaşım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Burak Meşe tarafından paylaşıldı.

1. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Okulların açılması sebebi ile, İstanbul'da, belirli saatlerde 3 günlük ücretsiz toplu taşıma hizmeti veriliyor. Bende bugün bindiğim otobüste öğrendim. Haberin detayları aşağıdaki gibi:

8-9-10 Eylül tarihlerinde İETT, özel halk otobüsleri, vapurlar, deniz motorları, metro, hafif metro 06.00-10.00 ile 16.00-20.00 saatleri arası ücretsiz olacak.

Taksiler yüzde 50 indirimli yolcu taşıyacak. İETT, 800 ek otobüs seferi koyacak. Metrobüs 8 Eylül sabahı Topkapı-Mecidiyeköy seferlerine başlayacak. Sirkeci-Harem arasında, 4. arabalı vapur sefere başlayacak. İDO kış tarifesine geçerek, ek sefer koyacak.

Okul servis araçları, Asya ve Avrupa yakası arasında arabalı vapurlardan öncelikle yararlanacak. Metro-hafif metro-finiküler PİK saatlerde azami sıklıkta sefer düzenleyecek. Yollarda olabilecek hasarlı kazalara anında müdahale edilecek, çeşitli güzergahlarda 70 çekici hazır bekletilecek. Çöp kamyonları gündüz çöp toplamayacak.

Trafik akışını sağlamak için 7 bin polis görev yapacak. Okulların açılacağı gün, büro hizmeti yapan polisler, İlçe Emniyet Müdürlükleri personeli trafik düzeninin sağlanmasına yardımcı olacak. İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi olan 12 ilçede 315 trafik ekibi okul çevrelerinde görev yapacak. Trafik sıkışıklığı yaşanmaması için ana arterlerde 1000 zabıta memuru trafik ekiplerine yardımcı olacak.

ALINTIDIR

ayhan248 ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  2. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu arada bi haberde okudum taksilerin %50 ucuza taşıması tamamen taksicinin insiyatifine bağlıymış. ben normal fiyatta taşıyorum derse seni şikayet edicem gibi şeyler demeyin sakın :D

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Taksilerde aynı durum geçen senede olmuştu... Sonuçta kimse onların %50 lik indiriminin karşılığını vermeyecek... Belediye İDO ve Halk otobüslerinin ücretlerini karşılıyor ama ...

4. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    3 gün ama sanki 4. gün trafik olmayacak,madem öyle şunu düz hesap 5 gün yapın!