Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul_Gokceada guzergah secimi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Erdal çiçek tarafından paylaşıldı.

1. Erdal çiçek

Erdal çiçek Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    herkese selamlar, temmuz sonuna dogru istanbul maltepeden gokceadaya gidecegim, ilk turum diyebilirim, Marmara asagisindan yalova_bursa_bandirma_canakkale uzeri de gidebilirim, istanbul_tekirdag_gelibolu_eceabat uzeri de gidebilirim. egim ve yol acisindan hangisini tavsiye edersiniz?

2. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar,

Ben Haziran başında bu turun aynısını yaptım. Tekirdağ üzerinden gittim.

İstanbul'dan çıkana kadar yol ve emniyet şeridi yer yer sıkıntılı. Zorlanacağınız kısımlar olacak. Ancak İstanbul'dan çıkınca Tekirdağ'a kadar pürüzsüz ve mükemmel bir asfaltta süreceksiniz. Emniyet şeridi oldukça geniş ve çok rahat. Yolda aşırı dik rampalar yok, ara ara zorlasa da ufak molalarla devam edersiniz.

Ben ilk gün yanlış hatırlamıyorsam toplam 157 km sürerek Tekirdağ-Kumbağ'a kadar gitmiş ve orada kamp kurmuştum.

Tekirdağ'dan Gelibolu'ya kadar otobüsle gitmek zorunda kaldım (lastik patladı ve yama tutmadı, yedek lastiğim de yoktu). Ama görebildiğim kadarıyla Tekirdağ-Gelibolu arasında yol biraz daralıyor ve şu aralar yol yapım çalışmaları sebebiyle emniyet şeritleri falan da iptal. Ama yoğun bir trafik olmadığı için sürebilirsiniz.

Gelibolu-Eceabat/Kabatepe arası 45-50 km civarı ve oldukça güzel, rahat bir yol. Bu yolda da yol yapım çalışmaları devam ediyordu ama size engel olmaz. Hatta bir kısmı bitmiştir muhtemelen.

Gökçeada'nın yolları inişli çıkışlı. Kuzu Limanı'nda indikten sonra biraz tırmanacaksınız. Ama sonra merkeze yaklaştıkça yollar düzleşmeye başlayacak. Tavsiyem, Yıldızkoy'da kamp yapmanız. Çadırınızı kendiniz götürürseniz gecelik 20 TL ödüyorsunuz. İnternet, su, elektrik vs. hepsi dahil. Yıldızkoy'un denizi de mükemmel, tertemiz. Civardaki pansiyonlara para bayılacağınıza kesinlikle Yıldızkoy'u öneririm.

3. Erdal çiçek

Erdal çiçek Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Çok teşekkürler, benim için günde 150 km zor görünüyor

4. Starium

Starium Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba. Umarim herşey istediginiz gibi olur. Bi iki sorum var. Her iki alternatif icin toplam kac km yol oluyor? Ve kac gunluk bir tur planladiniz?

5. Erdal çiçek

Erdal çiçek Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Her iki yol da yaklaşık olarak 350 km. Kendimi çok zorlamadan 4günde gitmeyi planlıyorum

6. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Kendi blogumda gerçekleştirdiğim bu yolun görsellerle olan tanıtımını yazmıştım. Yol arkadaşımın kondüsyonu ve şehirler arası yollardaki tecrübesizliğini hesaba katarak yolu Tekirdağ'dan başlattım.

Planladığım rotanın detaylarına şuradan erişebilirsiniz; http://ikitekerakademi.blogspot.com.tr/2014/06/tekirdag-gelibolu-turu-tur-oncesi.html

Bir de planlananın dışına çıktığımız zamana dair detaylar da şurada; http://ikitekerakademi.blogspot.com.tr/2014/07/ev-bezgini-ile-tekirdag-guneyli-turu.html

7. Starium

Starium Yeni Üye

Seviye:
    Marmara 'nin guneyinden yapilan bir tur okudum ama kimin oldugunu hatirlamiyorum :) Arastirirsan resimleriyle birlikte fikir verebilir ama ben olsam Tekirdag uzerinden giderdim ama bence Silivri'ye kadar yol cok riskli. Emniyet seridi yok ve trafik cok fazla oluyor. Hele hafta sonuna (cuma gunu Tekirdağ 'a gidis yönü) denk getirirsen daha kotu oluyor.

8. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Yenibosna'dan Kalkan Silivri otobüsleriyle Silivri'ye kadar gidin sonra pedallayın

9. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sabah erken çıkarsanız risk falan yok. Ben Yeşilköy'den e-5'e çıkıp uzunca bir süre orta kısımdan (anayoldan) sürdüm hatta. Trafik o derece azdı. Sonra hafif yoğunlaşmaya başlayınca ilk fırsatta yanyola geçtim. Silivri'ye kadar hep yanyol üzerinden ilerledim. Evet bazı yerlerde yanyolda bile sıkışıklık oluyor, minibüsler vs. sebebiyle. Ama ben erken çıktığım için o kadar da sorun yaşamadım sanırım. Silivri'den sonrası zaten oldukça geniş bir emniyet şeridi ve yeni asfaltlanmış kaymak gibi bir yol..

10. Erdal çiçek

Erdal çiçek Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Tekirdağ üzeri pedallayacağım orası kesinleşti, Bostancı İdo ile Bakırköy'e gidip oradan sonrasında ne yapacağımı biraz daha araştırayım

11. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bakırköy'den Yeşilköy istikametine, Yeşilköy'ü geçtikten sonra da e-5'e bağlanmanızı öneririm. Ben öyle yaptım. Üstelik sabah saat 5-6 arası Yeşilköy baya keyifliydi :) (Yalnız Yeşilköy'de sokak köpekleri sabah saatlerinde aç aç geziyorlar, havlayıp koşturabilirler, korkmadan sakince yanlarından geçip gidin.)