İstanbul Yolları...

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@Berke Kazankaya

Karaköy girişi asfaltda yarık çok, güzergah boyunca asfaltla yamalamaya çok denk geldim hele Dolmabahçe caddesi üzerinde mazgal dolu. En ufak yol bozukluğunu hissediyorum sabit maşadan dolayı... Senin paylaştığın fotoğraflardaki gibi kaymak yola denk gelmedim.

Fotoğraf

https://i.hizliresim.com/onrv2b.png

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
açıkça değişmeyeceğim tek parkur toplamı 140 km olan ama eğimler ile 160 km 'ye eşdeğer olan 10 numara etap dudullu-teke köyüdür akabinde tekeden darlık köyüne meşhur darlık eğimleriki aynen duvar oradan ovacık köyü ve mudarlı ve göçbeyli köyüne girmeden formula yolu ve aydos güneyi ve uğur mumcudan kayışdağına oradan erenköy carrefour evet etab bu
paso eğim paso eğim,araçmı, kömürlükten ta tekeye kadar tek tük araç, ha tekeden darlık oradan mudarlı ve ovacık köyden ta formulaya kadar tek tük araç ,araç sayısı viaportta başlar aydos güneyi devam eder ,yollar şilenin yolları dümdüz ,kömürlükten ta bıçkıdereye kadar paso yeni asfalt döküldü oruçoğlu köyünden ta teke kadar asfalt idare eder darlık ovacık-mudarlı köylerinde bazı yerlerde bozuk asfalt, ama idare eder,mudarlıdan sonra asfalt çok iyi formulaya yaklaşırken 10 numara asfalt oralar,
formula keza öyle aydos güneyinde caminin orada asfalt kavruk evet oralara dikkat edilecek keza uğur mumcudan kayış dağı istikamete doğru asfalt fena değil.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke Kazankaya

Yol bisikletini takas yapıcam, mazgala düşe düşe bir hal oldum, hemen dağ bisikleti alıyorum.

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
istanbulun yolları genelde güzel. bugüne kadar şikayetim yoktu. bugün çatalca büyükçekmece arasını biraz hızlı geçtim. baya baya rahatsız etti. ama keyfi bir başka :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan Tamer

Yandex'den aldığınız bu fotoğraflar güncel değil, 2-3 yıl öncesine ait.
Bir kaç gün sonra bu yola bakmaya gideceğim.

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
Bu istanbul yolu güzel diyen arkadaşlar nerede yaşıyor ? Tuzla-Kadıköy arası sahil yoluna bir uğrayın.Arabalardan daha çok yere bakıyoruz.Yamalı,seviye farkı deli gibi zıplayarak sürüyoruz.Adam gelmiş daha 1 sene olmamış yolu çekmiş çok güzel diyor.İstanbul'un yolları ileri derece arabaların aktif olduğu (D-100,Kartal-Samandıra) gibi ilerisi otobana bağlanacak yollar hariç hali perişan.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Muratoğlu

Resmi çektiğim yerler otoyol bağlantısı olmayan caddeler...

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Genel itibariyle iyidir İstanbul'un yolları. Ben memnunum İstanbul'da pedallamaktan.

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Çoğu zaman sıkıntı yolun darlığı ve sürücülerin öküzlüğünden kaynaklanıyor... Bahsedilen Tuzla-Kadıköy arası da aslında rögar ve çevresinin yükselti farkı dışında güzel yol. Zaten o yolda araçların sıkıştırmaması için biraz şeridi ortalayarak gitmeniz yararınıza olacaktır. Kaymak gibi bir yol olması gerekmiyor illa ki, mazgallar ve az miktardaki çukurlara dikkat etmek gerek sadece...

Tepki
4
İsim
KAYHAN PULURBEY
Bisiklet
Mosso
Böyle sorunların tek bir çözümü var oda para varsa alırsın kevlar lastik bak bakalım patlıyormu bir daha. :)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@kayhanpulurbey

Kevlar gibi maddelerden yapılan patlak koruma katmanları; diken, cam, tel gibi şeylerin dış lastikten geçip iç lastiği delmesini engeller. Çukura, taşa vurunca iç lastik jant ile dış lastik arasına sıkıştığı için patlar, patlak koruma bu durumda pek bir fayda sağlamaz.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ortaköy-Beşiktaş arası Çırağan Caddesi, yeni asfaltta birlikte zemin yükselmişti mazgallar çukur yaratmıştı iki teker için doğrudan takla sebebi ve bunlardan en az 10-15 tane vardı. 5 gün önce Twitter'dan Beyaz Masa'ya durumu anlattım bugün aynı yoldan geçtim mazgallar değiştirilmiş asfaltla aynı seviyeye getirilmiş. Kimse kusur bulmasın ilgileniyorlar, yapıyorlar...

Yol böyle idi.
https://pbs.twimg.com/media/BurgHjqCMAAPwmE.jpg:large

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ilgilenmeleri iyi. her ne kadar mtb kullansam da her ne kadar ön amartüsörüm havalı olsada. her nekadar böyle yerlerden geçerkende rahatlızlık çekmesemde :D . arka amartüsörüm yok arka teker sert geçiyor oradan:confused: . yapsınlar yolları ki zaten yapmaları lazım.