İstanbul (Yeşilköy - Florya Sahili) motorlu taşıt yasaklansın

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar özellikle ne zaman akşam çıksak sahilde yüksek hızlarla giden motorlu taşıtlar görüyoruz. Ve kaç defa çarğışma riski yaşadım. Yani benim gibi bu durumda şikayetçi olan arkadaşlar bu durumu bildirsin. Diğer sorunda yayaların bisiklet yoluna girip ukala ukala laflar etmesini.... Valla sonunda bir gün ibret-i alem olsun diye dövüp dövüp anlatıcam o yolun bisiklete ait olduğunu yemin ediyorum nefret ettik artık.

Scudo

pcmnyk

Üye
Tepki
25
yani bu işi fazla abartmaya başladınız galiba. artık araçlar yasaklansın konumuna geldik. sonuçta o yolların yapılış amacı araçlardır bunu unutmayalım.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@pcmnyk arkadaşın kastettigi ibb tesislerinin olduğu ve fenere kadar uzanan sahil kesimi olsa gerek, karayolu değil.

• Beğen
Tepkiler: brh_sky

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Sahilde motosikletler gerçekten büyük sıkıntı oluşturuyor. Beni bisiklet yolundan atan motosikletlilere dahi rastladım hele ki şu supersport olan motosikletler daha da beter. O bölge yayalara ve bisiklet yolu olduğundan dolayı bisikletlilere ait olan bir yer insanlar çoluk çocuğuyla gezmeye geliyor. Hele bir de kalabalıkta aradan motoru ile ilerlemeye çalışanlara diyecek pek bir şeyde yok. Eli kayar, aniden küçük bir çocuk fırlar, fren yapamaz, yayanın teki aniden durabilir onlarca ihtimal var biz bile her an temkinli halde ilerliyoruz.

Yayalar da yanlışlıkla anlık girenler veya sonradan fark edince özür dileyenler dışında bisiklet yolunda aşırı derecede bir problem tamam kaldırım boş olur geçeriz de onun dışında biz zili çalınca veya uyarınca tuhaf tuhaf bakanlar "soldan/sağdan geçip gitsene" diyenler sanki küfür etmişiz gibi davrananlar. Bir defasında zile rağmen çekilmeyen işgalcileri sağdan geçeyim derken küçük çocuk şu ittirilen scooteri ile geldi ben frene bastım o da son anda durdu çocuğa "iyi misin?" diye sordum çocuk şokta cevap veremedi bile ama işgalciler bize doğru bakıp güle oynaya halinden memnundu. En iyisi bisiklet yolundan yayaları çıkarana kadar uğraşmak. Pek çoğunun hatasının bedelini bisikletliler çekmemeli. ( sadece bir öneri)

Hafta sonları zaten tam bir zulüm.

Aslında belediyeler yeşilköyde yayaların yürüdüğü geniş yola "Yaya giremez" yazısını asmalı o zaman hiç kimse bisiklet yolunu kullanmaz gibime geliyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bir kampanyada burda başlatalım ,iki adet kampanyayı güncelliyorum ,biri sahilde mangal yasağı 149 imza kaldı.

(link)

diğeride köprü,

(link)

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@Gökhan Korkmazgil Hangi konuydu hatırlamıyorum ama gidona zıpkın bağlamak gibi fikirler de çıkmıştı. Bu tarz caydırıcı tedbirler de düşünülebilir aslında :D

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Korkmazgil

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özellikle günlük bisiklet kiralayan acemi yada amator bisikletliler zor durumda kalıyor bir kaç kez şahit oldum...bende bazen eşimle o bölgede turluyorum gerçekten rahatsız edici özellikle bazı motorların egzozundan çıkan ses oranın bütün sessizliğini bozup gürültü patırdı yapıyorlar ama malesef engellenmesi çok zor

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege ve Hues

rohe

Aktif Üye
Tepki
53
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Kesinlikle. Üstelik çoğu serseri ne olduğu belirsiz tipler. Zaten Lunapark önünden bisiklet yolundan gitmek imkansız. İlerisi karanlık. Yayalar desen kulağının içinde zil çalacak kadar yakınlaşıyorum hala ukala, kendini bilmiş tavrıyla yürüyüşüne devam ediyor. Bende artık canım nereden isterse oradan geçiyorum bu sefer onlar duruyor geçeyim diye.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Valla arkadaşlar bu yeşilköy bisiklet yolu ciddi sıkıntı. İkidir kızın biri gelip çarpıyor... Beni deli edicekler. Bide yayaların ukala tavırları var. Mırmır ikide bir bir şey diyorlar. Eleştiriyorlar laf atıyorlar yol vermiyorlar. Açıkcası ya biz toplanıp ayrı bir şekilde ifade edicez bu işi. Ya da ben tek teker gidicem bunların arkasından birkaç kişiye çarpıp o şekilde açıcam.... Yani artık ciddi anlamda efendi oluyoruz yok, kibar davranıyoruz yok,insanca söylüyoruz yok... O kadar yoldan gelip bisiklet yoluna giriyor adam ya.... Ne kadar öküz bir millet bu ya

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Avcılar sahilde yasak. Gidin bakın belediye görevlileri motorla devriye atıyor :)

kubilayt

Üye
Tepki
70
İsim
kubilay
Bisiklet
b'Twin
sahildeki motorlu tiplerin hepsi çakal çukal/ayak takımı. bisiklet için tehlike, insanlar çoluk çocuk geliyor onlar içini tehlike. sözde görevli var hepsi ayakta uyuyor.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Akşam yine motorlular doluydu bitanesi vardı ayakları benzin deposunun üstünde gidiyordu

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Matiz Sözde zabıta var ama çay içip muhabbet etmekten işlerini yapamıyorlar. Herkes görüyor herkes biliyor ama ses çıkaran yok.
@Emre Nakipoğlu Bir keresinde kız telefonuna bakarak karşıdan gelirken önüne bak demiştim sen önüne bak diye cevap vermişti bana :D Hatırlarsın belki.