Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul (Yeşilköy - Florya Sahili) motorlu taşıt yasaklansın

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Emre Nakipoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar özellikle ne zaman akşam çıksak sahilde yüksek hızlarla giden motorlu taşıtlar görüyoruz. Ve kaç defa çarğışma riski yaşadım. Yani benim gibi bu durumda şikayetçi olan arkadaşlar bu durumu bildirsin. Diğer sorunda yayaların bisiklet yoluna girip ukala ukala laflar etmesini.... Valla sonunda bir gün ibret-i alem olsun diye dövüp dövüp anlatıcam o yolun bisiklete ait olduğunu yemin ediyorum nefret ettik artık.

brh_sky, kraftwerk ve NewStyle bunu beğendi.
  2. pcmnyk

pcmnyk Üye

Seviye:
    yani bu işi fazla abartmaya başladınız galiba. artık araçlar yasaklansın konumuna geldik. sonuçta o yolların yapılış amacı araçlardır bunu unutmayalım.

BFOkuru bunu beğendi.
  3. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @pcmnyk arkadaşın kastettigi ibb tesislerinin olduğu ve fenere kadar uzanan sahil kesimi olsa gerek, karayolu değil.

brh_sky bunu beğendi.
  4. hues

hues Yeni Üye

Adı:
    Burak Hüseyin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sahilde motosikletler gerçekten büyük sıkıntı oluşturuyor. Beni bisiklet yolundan atan motosikletlilere dahi rastladım hele ki şu supersport olan motosikletler daha da beter. O bölge yayalara ve bisiklet yolu olduğundan dolayı bisikletlilere ait olan bir yer insanlar çoluk çocuğuyla gezmeye geliyor. Hele bir de kalabalıkta aradan motoru ile ilerlemeye çalışanlara diyecek pek bir şeyde yok. Eli kayar, aniden küçük bir çocuk fırlar, fren yapamaz, yayanın teki aniden durabilir onlarca ihtimal var biz bile her an temkinli halde ilerliyoruz.

Yayalar da yanlışlıkla anlık girenler veya sonradan fark edince özür dileyenler dışında bisiklet yolunda aşırı derecede bir problem tamam kaldırım boş olur geçeriz de onun dışında biz zili çalınca veya uyarınca tuhaf tuhaf bakanlar "soldan/sağdan geçip gitsene" diyenler sanki küfür etmişiz gibi davrananlar. Bir defasında zile rağmen çekilmeyen işgalcileri sağdan geçeyim derken küçük çocuk şu ittirilen scooteri ile geldi ben frene bastım o da son anda durdu çocuğa "iyi misin?" diye sordum çocuk şokta cevap veremedi bile ama işgalciler bize doğru bakıp güle oynaya halinden memnundu. En iyisi bisiklet yolundan yayaları çıkarana kadar uğraşmak. Pek çoğunun hatasının bedelini bisikletliler çekmemeli. ( sadece bir öneri)

Hafta sonları zaten tam bir zulüm.

Aslında belediyeler yeşilköyde yayaların yürüdüğü geniş yola "Yaya giremez" yazısını asmalı o zaman hiç kimse bisiklet yolunu kullanmaz gibime geliyor

5. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  6. Gökhan Korkmazgil

Gökhan Korkmazgil Yeni Üye

Adı:
    Gökhan Korkmazgil
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu fotoğrafı geçen hafta çektim;
    Vatandaş kendi önlemini almış :)
    160613GT001.JPG

7. hues

hues Yeni Üye

Adı:
    Burak Hüseyin
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Gökhan Korkmazgil Hangi konuydu hatırlamıyorum ama gidona zıpkın bağlamak gibi fikirler de çıkmıştı. Bu tarz caydırıcı tedbirler de düşünülebilir aslında :D

Gökhan Korkmazgil bunu beğendi.
  8. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Özellikle günlük bisiklet kiralayan acemi yada amator bisikletliler zor durumda kalıyor bir kaç kez şahit oldum...bende bazen eşimle o bölgede turluyorum gerçekten rahatsız edici özellikle bazı motorların egzozundan çıkan ses oranın bütün sessizliğini bozup gürültü patırdı yapıyorlar ama malesef engellenmesi çok zor

Kuzey Ege ve hues bunu beğendi.
  9. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla banada lazım :harika::harika::harika::harika::D:D:D

10. rohe

rohe :))

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kesinlikle. Üstelik çoğu serseri ne olduğu belirsiz tipler. Zaten Lunapark önünden bisiklet yolundan gitmek imkansız. İlerisi karanlık. Yayalar desen kulağının içinde zil çalacak kadar yakınlaşıyorum hala ukala, kendini bilmiş tavrıyla yürüyüşüne devam ediyor. Bende artık canım nereden isterse oradan geçiyorum bu sefer onlar duruyor geçeyim diye.

11. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Valla arkadaşlar bu yeşilköy bisiklet yolu ciddi sıkıntı. İkidir kızın biri gelip çarpıyor... Beni deli edicekler. Bide yayaların ukala tavırları var. Mırmır ikide bir bir şey diyorlar. Eleştiriyorlar laf atıyorlar yol vermiyorlar. Açıkcası ya biz toplanıp ayrı bir şekilde ifade edicez bu işi. Ya da ben tek teker gidicem bunların arkasından birkaç kişiye çarpıp o şekilde açıcam.... Yani artık ciddi anlamda efendi oluyoruz yok, kibar davranıyoruz yok,insanca söylüyoruz yok... O kadar yoldan gelip bisiklet yoluna giriyor adam ya.... Ne kadar öküz bir millet bu ya

12. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Avcılar sahilde yasak. Gidin bakın belediye görevlileri motorla devriye atıyor :)

13. kubilayt

kubilayt Yeni Üye

Adı:
    kubilay
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    sahildeki motorlu tiplerin hepsi çakal çukal/ayak takımı. bisiklet için tehlike, insanlar çoluk çocuk geliyor onlar içini tehlike. sözde görevli var hepsi ayakta uyuyor.

14. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Akşam yine motorlular doluydu bitanesi vardı ayakları benzin deposunun üstünde gidiyordu

15. Burak Boralılar

Burak Boralılar Kıdemli Üye

Adı:
    Burak B.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Matiz Sözde zabıta var ama çay içip muhabbet etmekten işlerini yapamıyorlar. Herkes görüyor herkes biliyor ama ses çıkaran yok.
    @Emre Nakipoğlu Bir keresinde kız telefonuna bakarak karşıdan gelirken önüne bak demiştim sen önüne bak diye cevap vermişti bana :D Hatırlarsın belki.