İstanbul-Yalova(Sudüşen Şelalesi)-Bursa(Uludağ)-Balıkesir(Altınoluk) Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Sezerşan Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Yazın gelmesiyle beraber 1 Temmuz'da tek başıma bir yolculuğa çıktım. Bu yıl Mart ayında yine İstanbul çıkışlı Çanakkale turu yapmıştım 3 günlük ve tadı damağımda kalmıştı. Amacım sonraki yıllarda yapmak istediğim Uluslararası turlar için biraz daha deneyim sağlamaktı.

Bisikletim Sedona 345. Şuanki turlarım için yeterli donanıma fazlasıyla sahip bir bisiklet.
    IMG-20150621-WA0012.jpg

Tur başlasın....

1 Temmuz sabahı saat 7:30'da Yenikapı'dan kalkan gemiye yetişebilmek için Bahçeşehir'den 5 civarı yola çıktım. İstanbul yeni uyanırken boş yollarda keyifli bir 40 km yaptıktan sonra 7 civarı Yenikapıya ulaştım ve hiçbir sorun yaşamadan gemiye bindim.

IMG_20150701_082203.jpg

9:30 gibi Yalova'ya yanaştık ve Sudüşen Şelalesine gitmeden önce yanıma erzak almak için çarşıda dolaşmaya başladım. Sağolsun esnafta bisikletle turladığımı görünce çoğu şeyi parasız vermeye çalıştı ama ben yine de verebildiklerime ücretlerini verdim :D

IMG_20150701_093834.jpg
    Yalova'nın bisiklet yolu konusunda yapmış olduğu çalışmalar hoşuma gitti ama fotoğraftaki gibi tehlikeler de mevcut :D

IMG_20150701_103216.jpg

Çarşı pazar işleri bittikten sonra Sudüşen'e doğru yol alma zamanı gelmişti. Forumdan falan okumuştum yolun eğiminin nası olduğunu. Hazırlıklıydım karşıma çıkacak olan sağlam yokuşlara. Yolda Yalova'da yaşayan Tavkan abi ile tanıştım. Kendisi de Termal tarafına tur yapıyormuş,beraber Termal'e kadar yol aldık. Termal tarafında öğle yemeği yedik. Saat 12 civarıydı ve ben sabah 5'ten beri bir şey yemeden yol alıyordum.

IMG_20150701_104637.jpg
    IMG_20150701_110708.jpg IMG_20150701_111205.jpg

Arkadaş o Termal'in oradaki çarşının hali nedir :D Bütün dükkanlar Arap turistler için hazırlık yapmış. Garsonlar bile Arap. Adama pide var mi diye sorduk anlamadı Türkçe o derece :D
    IMG_20150701_122618.jpg

Yemek yendi yola devam ediyoruz. Tavkan abi biraz daha benimle sürmek istedi. Benim de hoşuma gitti doğrusu. Dağlık alanda tek gitmek sıkıcı olabilirdi. Sudüşen'den önceki son yerleşim yeri Üvezpınar köyü. Daha sonrasında Gemlik öncesi Haydariye köyüne kadar bir yerleşim alanı yok. Cafe falan tek tük. Üvezpınar ile hafiften osurtan eğimler de başlamış oldu tabi :D IMG_20150701_123648.jpg IMG_20150701_125418.jpg IMG_20150701_124725.jpg

Biraz daha gittikten sonra Tavkan abi ile yollarımız ayrıldı.Ayrılmadan önce şuna yakın bir dialog geçti aramızda.

Tavkan Abi - Ormanda kalacaksan bu bölgede çok nadir de olsa ayı olabiliyor ama korkma insanlardan kaçıyorlar çoğu zaman.

Ben - Tamam... !'^+%&/()=?

Kendisine buradan çok teşekkür ederim. Güzel bir yol arkadaşlığı oldu. Artık tek başıma yol almanın vakti gelmişti. Çok güzel dağ manzaralı yollardan gidiyordum ama yokuşlar bitmek bilmiyordu. Az gittim uz gittim dere tepe düz gittim ve ilk gün hedefime ulaştım.
    IMG_20150701_133820.jpg IMG_20150701_134401.jpg IMG_20150701_134407.jpg IMG_20150701_140459.jpg IMG_20150701_141413.jpg IMG_20150701_141446.jpg
    2013_0327_204135_001.JPG
    IMG_20150701_150349.jpg
    Şelaleye girdim ama toplamda 1 dakika bile suyun içinde kalamamışımdır herhalde. Böyle bir soğuk yok aga bu suyun donması lazım bu kadar soğukta :D

Neyse akşam burada kamp atmayı düşünüyordum ama baktım pek müsait bir yer yok, 10-15 km ilerideki Haydariye köyünde müsait bir yerde kamp atayım bari dedim. Yol boyunca karşı taraftan veya bu taraftan hiç araba görmedim. Orman içinde yol mis gibi ama tek olduğum için de endişelenmiyor değilim :D

2013_0327_224715_001.JPG IMG_20150701_170019.jpg
    Yol sizi dümdüz Haydariye köyüne çıkarıyor. Havanın kararmasına 2 saat falan var. Etrafta biraz tur attım güzel bir kamp yeri bulmak için fakat düzgün olan her yer yola çok yakın konumda. Biraz köy kahvesinde oturmaya karar verdim. Belki birisi evinde misafir eder diye :D Sonuçta forumda veya bloglarda buna benzer hikayeler okuyoruz belki başımıza gelir dedim. Aklıma gelen başıma gelmedi tabi... Herkesin gözü üstümde bisikletle köy kahvesine hızlı bir giriş yaptım :D Oturdum bir masaya biraz dinlendim. Ramazan olduğu için çay da yoktu kahvede... En son bir dayı geldi heh dedim birisiyle muhabbet edicem. Konuştuk,nereden nereye muhabbetleri falan. Baktım kimsenin beni davet ettiği falan yok, tipimden midir nedir :D Dedim dayı burada nerede kamp atarım? Kahvenin karşısında bir çimenlik vardı ağaç altı kur orada bir şey olmaz dedi :D Yapıştırdım cevabı ben de tamam kuruyorum o zaman diye :D

IMG_20150701_192254.jpg

İlk gün böyle geçti. Zorlu bir 70-80 km oldu.

Devam edecek.....

Son düzenleme: 29 Temmuz 2015
  2. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel bi tur olmuşa benziyor. Pedalınıza sağlık :D İlerleyen zamanlarda bende böyle bir tur yapmak istiyorum ama tek başıma yemez, yanıma arkadaş(lar) bulmam gerek. Hatta hedefim bile belli, istanbuldan bolu yedigöllere (300 km) 2 3 günde gitmek. özellikle son 40 kilometre manzara olarak muazzam. Arabayla gittiğimde manzarayı izleyememiştim 30 40 metrede bir keskin virajlar var, zaten 40 kilometreyi 2, 2-5 saatte gidiyorsunuz . Bisikletle o ağaçlı yollar arasından süzülmek istiyorum :)

3. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çok güzel geçmiş ilk günün, inşallah diğer günlerinde bu kadar güzel geçer ve seni davet edecek birilerini bulursun :)

Sezerşan Ünal bunu beğendi.
  4. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Sezerşan Ünal birde hocam bisikleti gece nereye bıraktınız? çadırı kurduğunuz yer pek tekin yere benzemiyor :) Sabah uyandığımda bisikletimi yanımda bulamazsam o köyü yıkarım :D benim uykum çok ağırdır ondan merak ettim.

5. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Fotoğraftaki gibi yatırıp arka tekerden kadroya kilitleyip hafifçe çadıra değdirdim. Hışırtısını duyabileceğim şekilde kendimce bir düzenek kurdum işte :)

6. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Su düşene bisikletle helal olsun biz araba ile tırstık valla git git bitmedi o yol yaw

7. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık, geçen sene bertan la yaptığımız turu getirdi aklıma :) gerçekten çok güzel yerler istanbuldan sonra cennet gibi :)

8. cihan cambaz

cihan cambaz İnsan bir Yolcudur...

Adı:
    cihan
    Seviye:
    Ben de geçen hafta orada dag bisikleti mi sürdüm. Harika yokuş lar ve manzara var. Bayır assagi aktik, suzulduk.
    Hemen ardindan da soğuk suya girince hiçbir yorgunluğun kalmıyor.
    İlerleyen zamanlarda bir tür daha yapacağım oraya. Uvezpinar a.

9. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    2. Gün devam...

Gece kahvenin karşısındaki çadırda uykuya dalmadan önce uzanmış yatarken dışarıdan sesleri duyabiliyordum. Dayılar benim hakkımda epey muhabbet çevirdiler. Manyak falan dedi bazısı :) Sabah erkenden kalktım. Bütün köy uyuyordu. Kahve açılmamıştı. Zaten çay da yok açılsa ne olacak :) Yanımda getirdiğim, turda yapması en pratik olan müsliyi açtım sütle bir güzel yedim. Hem çok enerji veriyor hem de iyi doyuruyor namussuz. Bugün hedefim Gemlik üzerinden Bursa merkeze varmak. Eğer keyfim yerindeyse Uludağ yolu üzerinde Yiğitali köyünde kamp atmak. Pılımı pırtımı topladım Haydariye'den Gemlik körfezine kadar kilometrelerce indim :) Çok keyifli bir inişti. Virajlar biraz sertti gerçi dikkatli girmek lazım.
    IMG_20150702_095200.jpg

Ufak bir not düşmem lazım ; Üvezpınar köyünden girip Haydariye köyünden çıkana kadar Avea hatlı telefonum hiçbir noktada çekmedi. Gidecekseniz bunu bilmenizde yarar var :) Acil bir duruma karşı önlem almak lazım.

Gemlikten çıkıp Bursa'ya giderken sağlam rampalar karşılıyor sizi. Eğim aşırı değil fakat bisiklet yüklü olunca rampanın uzunluğu o yokuşu çok sertmiş gibi hissettirebiliyor. Bazı kamyonlar eğimlerden dolayı o kadar yavaş çıkıyorki rampaları, bazen onlarla yarış halinde olup tempo tutturmaya çalışıyorum :) Emniyet şeridi geniş, asfalt kalitesi güzel. Yol akıyor...

Bursa yolunda son dağı aşıp yaldır yaldır aşağı inmeden önce çok yoruldum ve tam tepede bir bakkal-cafe karışımı bir yerde mola verdim. Gözlerim karardı bir an :D hemen kola alıp diktim bir tane şekerli şekerli. Anında toparladım. Biraz dinlenip çılgınlar gibi yokuş indim :)
    IMG_20150702_131031.jpg

Merkeze geldim ve öğle yemeği için tabiiki İskender yiyecektim fakat en iyi neresi yapar bilemiyordum. Ulu caminin ilerisindeki çarşıda bir lokantayı tarif etti bir kaç kişi. Gittim buldum yedim ama İstanbul'daki İskenderden çok da bir farkını göremedim. Neyse güzeldi ama :)

Akşama daha vardı. Şehirde biraz tur attım,etrafı yer yön bilmeden keyifli şekilde dolandım. Hamam buldum girdim hemen. Gündüz bütün gün terlediğim yetmiyormuş gibi biraz da hamamda terledim :D Bir çıktım sokağa pamuk gibiyim :D 18 liraya hallettim işi. Sektörü bilmediğim için ucuz mu pahalı mı bilemedim verdim gitti :)

IMG_20150702_142052.jpg IMG_20150702_143153.jpg IMG_20150702_152258.jpg IMG_20150702_152311.jpg

Yavaş yavaş akşam oluyordu. Yiğitali köyüne doğru yol almanın vakti gelmişti. Mahalle aralarından ve Bursayı yukarıdan gören çok keyifli bir yoldan tırmanmaya başladım yukarı doğru. Daha önce kış sezonunda bir kere gelmiştim küçükken. Hatırlamıyorum dolayısıyla buraları :)
    IMG_20150702_182216.jpg 2013_0329_002949_001.JPG 2013_0329_002954_002.JPG

Yiğitali'ye kadar çokta zorlamadan çıktım. Eğim çok tatlıydı insanı yormadan çıkarıyordu. Köye geldim biraz dolandım ve kendime çadır yeri bulamadım arazinin dağlık olmasından dolayı :D Hava da kararacak 1-2 saate. Ne yapsam diye düşünürken önünde durduğum evden Fatih abi çıktı. Tanıştık kendisiyle.

Ben: Abi buralarda çadır atmaya müsait yer var mıdır?

Fatih Abi: Köyün içinde bulamazsın,bulsan da köylü müsade etmez. Ben az ileride bi yayla var her akşam oraya çıkıyorum mangal yapıyorum şimdi de oraya gideceğim gel istersen.

Baktım abide kamyonet var. Yayla diyor mangal diyor müsait diyor. İyi hoşta bu devirde tanımadığın adama nasıl güvenip,bisikleti kamyonete yükleyip yaylaya çıkıcam :D Ben bunları düşünürken biraz boş boş bakıştık tabi :D Hızlı şekilde durum değerlendirmesi yaptım hemen. Tekrar merkeze inmek istemiyorum. Yukarı çıkmaya yoruldum. İleride kamp yeri var mı bilmiyorum. En sonunda güveniyorum la sana hadi bakalım dedim içimden. Yükledik eşyaları çıktık az ilerdeki yaylaya. Aga böyle bir manzara yok :D Attım hemen çadırı oraya.
    IMG_20150702_200745.jpg

Ben çadırı kurarken o ateşi yaktı falan hemen kurulduk keyif yapmak için. Benimde amacım kamp yeri bulursam mangal yapmaktı güzel bir tesadüf oldu. Eldekileri birleştirip hemen bir ziyafet yaptık orada :)
    IMG_20150702_205158.jpg IMG_20150702_212559.jpg

Artık hava karardı ama dolunay var şansıma etraf zifiri karanlık değil. Baya muhabbet ettik her şeyden konuştuk sonra ben kaçıyorum bir şey olursa ararsın dedi. Tamam dedim ben de. Yalova'da benzerini duyduğum ayı uyarısını Fatih abi'den de duyunca biraz gerildim tabi. Dün akşamki yer hadi köydü. Burada gece kimse yok :D

Etrafı toparlayıp kalan yemekleri de uzaktaki bir ağaca astıktan sonra çadırıma girdim. Yanıma da bıçağımı koydum nolur nolmaz :D

2.Günün sonu...

Devam edecek...

10. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    1.Güne ait bir yol videosu

2.Güne ait bir yol videosu

Totalde Sudüşen Gemlik arası yol bu şekilde :)

3.Gün...

Macera devam ediyor. Yaylada heyecan dozu yüksek bir gece geçirdikten sonra sabahın ilk ışıklarıyla uyandım. Gece uyurken çadırın etrafında sürekli tilki tarzı bir hayvan döndü durdu. Yürürken çıkardığı seslere uyandım aldım bıçağı elime :) Etrafta meraklı meraklı gezerken her seferinde çadırın bir yerine patisini bastırıp çekiyordu. Ay ışığından yansıyan patisini rahatça görebiliyordum ama insan tedirgin oluyor tabi yoksa tilki beni görse kaçar anında :D Biraz ses yaptım uzaklaştı ama bir süre sonra tekrar geldi falan öyle anlaştık bi güzel :)

Esas olay sabaha karşı oldu. Uykunun en tatlı yerlerindeyim, çadırın biraz uzağında su birikintisi vardı. Bi hayvan çatır çutur suya daldı ama nasıl ses çıkarıyo :D Oyalandı suda biraz sonra silkelendi yanaklar birbirine vurdu falan tabi ben o sırada çadırdan kaçıp gitsem mi sessizce beklesem mi diye düşünüyorum :D Kalp atışım 200'e falan çıkmıştır korkudan :D 10 dk falan oyalandı bana bulaşmadan sonra ben de çadırdan çıktım. Baktım etrafa taaaa uzakta kocaman bir kangal :D Lan senin ben dedim..... Kangal'da öttürür de bir şekilde anlaşırız yani ayı daha zor :D

Neyse sözü uzatmayayım sabah güzel bir manzaraya karşı yine müslimi yaptım yedim yola devam. IMG_20150703_063356.jpg IMG_20150703_064802.jpg
    Yaylaya çıktığımız yoldan tekrar indim Yiğitali'ye. Başladım Uludağ oteller bölgesine doğru gitmeye. Yol uzun tabi gittikçe hava serinlemeye başladı. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, yol üzerindeki bütün çeşmelerden su içtim ama en iyisi Yiğitali köyü yolunda bulunan jandarma noktasının oradaki çeşmeden akan suydu. İnsan içtikçe içiyor,güzeldi.

Hava serinlemeye başladı ben de her pedalda ıslak formadan dolayı üşümeye başlıyorum. Biri kururken diğerini giyip devam ediyorum. Yanımda da fazla yiyecek kalmadı. Bir tabela gördüm Milli Park 5km Uludağ 12 km :) Hayırlısı artık dedim devam ettim ama Milli Park gişelerine yol bir türlü bitmiyor arkadaş. Hep bir damla yukarısı diye diye çıktım Milli Parka kadar. Baktım 12 km daha var otellere... Çantaya baktım sadece bir poşet kiraz var başka yiyecek yok. Oturdum manzaraya karşı onları yedim dinlendim biraz.

IMG_20150703_091831.jpg IMG_20150703_112014.jpg IMG_20150703_111807.jpg

Etrafta dolaştım, çimenlere yattım dinlenmek için her şeyi yaptım ama otellere çıkabilmek için yeterli gücü toplayamadım maalesef. Eğim aşırı değil fakat uzunluk insanı zorluyor yüklü bisikletle. Boş bisikletle buraya tekrar gelip çıkacağıma dair söz vererek ayrıldım ve dönüşe geçtim.

Bir de yaz sezonunda şu karıncalara dikkat edin hee ısırdımı koparıyor şerefsizler :)
    IMG_20150703_103632.jpg

25 dk boyunca aşağı indim. Her kilometrede biraz daha kemiklerim ısındı :) Artık aşağıdaydım ve sıcaktan terleme kıvamına gelince rahatladım :) Yukarıda terlemek tam bir eziyet. Akşam Gölyazı köyünde kalmak üzere yola devam ediyordum ve ön lastik patlamasıyla moralim biraz bozuldu ama olur yani bunlar turda. Yaparsın geçer takılmamak lazım :)
    IMG_20150703_150045.jpg

Gölge bir geçit bulduktan sonra yamayı yapıp devam ediyorum yoluma. Gölyazı köyü turistik bir köy. Uluabat gölünün ortasında yarım ada şeklinde konumu olan eski bir Rum Köyü. Geçimini balıkçılıktan sağlıyorlar çoğunlukla.

IMG_20150703_164655.jpg IMG_20150703_165127.jpg IMG_20150703_170630.jpg IMG_20150703_170830.jpg IMG_20150703_171118.jpg

Leylek evcil olmuş adı Şakir :)

2013_0330_002642_001.JPG

IMG_20150704_085939.jpg IMG_20150703_204504.jpg

Akşam kendime güzel bir kamp yeri buluyorum ve günü sonlandırıyorum. Güzel dediysem bol sivrisinek var ama Sinkov'a bakar :)

3.Günün sonu....

Devam edecek....

Ekli Dosyalar:

11. Reahax

Reahax Forum Demirbaşı

Adı:
    Recep
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçen sene 12 kilo fazlam varken arkadaşlar ile sudüşen yapmıştık gerçekten çok zorluydu. Bizim yaptığımızda havalar serindi, siz bu sıcaklarda yük ile yapmışsınız tebrikler.
    Bende şu anda Osmangazideyim. Dün Yalova-Gemlik sahil tarafından geldim bügünde Gemlik Osmangazi kısa bir yol geldim(buralarda akraba bol o yüzden Şanslıyım)

Yarın sabah namazından sonra güneş doğmaya başlarken uludağa çıkmaya başlayacağım:) belki yollarda karşılaşabiliriz.

12. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Sezerşan Ünal
    hocam efsane tur yapmışsın :) keyifle okudum. bu arada bisiklet sedonanın hangi modeli

13. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
  14. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Sezerşan Ünal

Sedonanın fiyatını bir tık yukarıda bulurlar ama parasını ziyadesiyle hak eder. Hep söylerim. Sedona candır.

Keyifle okumaya devam ediyorum. Emeğine sağlık

Sezerşan Ünal ve caner1405 bunu beğendi.
  15. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    valla helal olsun, 10 numara tur olmuş. bursa'da bisiklet sürmek de ayrı bir cesaret ister, yolları istanbul kadar bile müsait değildir.
    sudüşen'e @mtb_rider ve 2 arkadaşımızla birlikte gitmiştik, enfes bir yoldu. kendisi şelaleye girmedi, hazirandı tabi o zaman, hava yeni yeni ısınıyordu. galiba biz bir 10 dakika kadar kaldık suda, girince alışıyorsun. :D
    yoldan şu fotoğraf da bayağı hoşuma gitti, tabi filtreli hali de olsa yine benzer bir manzara vardı işte.
    liseyi geçirdiğim yerleri de görmüş oldum sayende, 8 yıldır aynı. uludağ yolu bayağı yokuşludur ya, iyi tırmanmışsın yine. :)

böyle bir tur yaparken yanımıza almamızı tavsiye edeceğin şeyler neler?

16. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    @mtb_rider Teşekkür ederim. Birkaç gün içinde kalan kısmı da yazmaya devam edeceğim ufak bir yoğunluğum var :)

@hashus1099 Yaptığım 2. kamplı tur olması sebebiyle ben de yeni sayılırım tabiki uzun tur işinde. Bir sonraki tur için her turda daha fazla şey ogreniyorum. Tecrübe ettiğim en önemli şey gereğinden fazla çamaşır taşımamak diyebilirim :) herşeyden 3 tane bile yeter hatta fazla bile. Yaz için geçerli bu tabi kurutması kolay olduğu icin. :)

@hashus1099 Şu da aklıma geldi. Ormanlık alanda ayı gibi vahşi hayvanların olduğu yerde korkutmak amaçlı mantar tabancası olsa iş görür sanırım.

hashus1099 ve Tolstoy bunu beğendi.
  17. Tolstoy

Tolstoy Aktif Üye

Adı:
    Muhammet A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Keyifle okudum, güzel tur olmuş, yazınızda iyi olmuş, tebrikler. Allah bize de nasip etsin böyle güzel turlar :)

18. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Kaldığımız yerden devam,

4. Gün....

Sabah yine erkenden kalktım. Yazın tur yaparken erken kalkıp yol almak lazım. Yoksa öğlen güneşi adamı öttürür :) Bugünkü hedefim Gölyazı'dan Balıkesir merkeze varmak. Yaklaşık 130 km'lik bir etap. Başladım pedal çevirmeye o da ne! Rüzgar arkamdan esiyor :) Bu bisikletçilerin nadir yakaladığı bir durumdur bilirsiniz :)

Susurluk'a kadar herhangi bir yokuş yok. Neredeyse dümdüz ova diyebilirim. Hafif hafif pedal çeviriyorum düz yolda. Arkadan öyle tatlı esiyorki 35-40 km arası bir hızla hiç yorulmadan kilometrelerce pedal çevirdim. Öğle molası için Mustafakemalpaşa'da durdum. O kadar rahat geldimki Kemalpaşaya aslında durmak istemedim ama bir şeyler yemem lazımdı.

Sonrasında Susurluk'a vardım ve meşhur ayrandan içtim kana kana :D Bu arada YÖRSAN tesislerini göremedim çok sinir oldum :) Senelerdir geçerken uğrarız aga ben bisikletle bu sefer bulamadım :D Tost gömecektim halbuki daha :)
    IMG_20150704_142448.jpg
    Neyse Balıkesir merkeze devam ederken Susurluk'tan sonra dağlar başladı. Girdim bir benzinliğe pompacıyla konuşuyoruz kaç tane yokuş var diye sordum artık son km'ler çünkü :) Abi en fazla 2 tane sağlam yokuş var gerisi düz dedi. Eyvallah bir şey değilmiş dedim. Acı gerçekle karşılaşmam çok zamanımı almadı :D Nah 2 tane yokuş var. Biri bitiyor biri başlıyor :) Pompacı iyi pompalıyor yani :( O kadar yokuştan sonra güzel bir son yokuştan inme hakkı da kazanıyorsunuz tabi ve Balıkesir'e hızlı bir giriş yapıyorsunuz :)
    IMG_20150704_171317.jpg

4. güne ait çok resim yok çünkü görülecek çok bir şey yok. Turumun en sıkıcı etabı bu gündü.

5. Gün...

2 gün Balıkesir'de akrabamda dinlendikten sonra yola çıkmanın vakti gelmişti. 120 km'lik Balıkesir-Altınoluk turun son etabıydı. Erken saatte çıktım yine yola Balıkesir'den vurdum yine kendimi dağların arasına. Siz siz olun yanınızda yeterli su var mı diye kontrol edin. :D 2 mataramda dolu diye biliyordum ama birisi yarıya kadar doluymuş sadece :( Yokuş bitmek bilmiyor , benim dilim damağıma yapıştı ve susuzluktan performansta düşüyor derken çok ilginç bir olay geldi başıma.

Susuzluktan acaba geçen yolcu otobüsünü durdurup su mu istesem diye düşünürken 1-2 km sonra bir yolcu otobüsü gördüm sağda durmuş bekliyor. Aha dedim yakaladım seni... Gittim yanına su istedim sağolsunlar mataralarımı doldurdular hemen. Durmalarının sebebi meğersem keçiye çarpmışlar... Otobüsün önü dağılmış keçi de ölmüş... Acaba dedim bu keçi benim su içmem için mi yola çıkartıldı? İlginç bir olaydı benim için.

Yokuş inerken bugüne kadarki hız rekorumu da kırmış oldum :D
    IMG_20150707_145612.jpg

Edremit'e güzel bir inişten sonra artık Altınoluk'a gelmiş sayılırdım ve biraz daha gittikten sonra kalacağım yere vardım.

IMG_20150707_154719.jpg

Toplamda 460 km'lik keyifli,maceralı ve kimi zaman yorucu bir tur oldu. İlerisi için güzel deneyimler kazandım. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki turda görüşmek dileğiyle...

Nomad, gremlis, Ali E. ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  19. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Okurken keyif aldım güzel tur olmuş, kazasız belasız turlara.

20. Sebahattin Gerceker

Sebahattin Gerceker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pencereden içeri giren bina görüntülerinin arasında, güzel bir mola oldu bu yazı ve fotoğraflar.. Pedalına sağlık.. :)