Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul-Yalova-Çınarcık-Armutlu-Gemlik-Mudanya İlk Tur

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Berat Tombul tarafından paylaşıldı.

1. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
    Herkese selamlar :) Öncelikle turu mayıs ayında gerçekleştirdik daha yeni atıyorum af buyurun, bu benim ve arkadaşlarımın ilk uzun tur tecrübesi. Uzun zamandır benim hayalim olan bisiklet ve uzun tur maceramızı gerçekleştirdik. Yaşım 18, hepimiz aynı sınıf arkadaşı, Avni akyol güzel sanatlar lisesinin bu seneki resim bölümü mezunlarıyız. Lise dostluğumuzu böyle bir anı ile ölümsüzleştirelim istedik. Öncelikli planımız aslında şile tarafına gitmekti ancak bisikletleri kiraladığımız yerde rahman karataş abimizin tavsiyesi üzerine bu taraflara gidelim dedik, tecrübesiz olduğumuz için hem daha güvenli hemde daha eğlenceli geçiceğini düşündüğümüz için bu rotayı tercih ettik. Araştırmalarım üzerine gerekli malzemelerimizi hazırladık, ve bisikletlerimizi 18.05.16 akşamı kiralayıp, yatılı kaldığımız okulumuza geldik. Gece malzemelerimizi hazırlayıp bisikletlere yerleştirdik. Sabah okulumuzdan çıkıp (göztepe) bostancı idoya geçtik, oradan hemen gidiş biletlerimizi aldık, cuma günü saat 3 e de mudanyadan dönüş biletimizi aldık :)
    Buda vapurda ilk Fotoğraf
    20160518_074340.jpg
    Vapur saat 9 da yalovaya indi buda vapurdan sonra ilk fotoğraf
    20160518_082223.jpg
    Yalova merkeze indikten sonra direk yola koyulduk çınarcığa doğru, açıkcası o kadar heyecanlı ve mutluyduk ki anlatamam gerçekten ilk kez olduğu için çok güzel bi duygu :)
    20160518_090307.jpg
    Çınarcığa doğru rampalardan sonra dinlenirken,şunuda belirtmeliyimki hiç birimizin antrenmanı veya kondisyonu yok o yüzden başlarda zorlanmadık değil :)
    20160518_103720.jpg
    çınarcık çıkışı, yolda insanların korna çalıp selam vermeleri çok güzel bir duygu açıkcası hepimizi çok mutlu ve motive etti :)
    20160518_110130.jpg
    iki gün gibi kısa bir süremiz olduğundan vede dönüş biletlerini mudanyadan aldığımız için son sürat devam ediyorduk, yollar güzeldi yanımızdada bi arkadaşımızdan aldığımız iyi bir bluetooth hoparlör vardı yolda baya bi gürültü çıkardık bilen bilir bose mınısoundlınk :)
    20160518_115430.jpg
    yol üzerinde çok güzel bir çay bahçesi vardı birer çay içelim dedik, işleten ablaların tepkisi nasıl geldiniz o kadar yolu ve sıcaklığı çok güzeldi giderken bize verdiği katmerler içinde sağolsun varolsun :)
    20160518_132135.jpg
    esenköye doğru iniş güzel ama tehlikeliydi :)
    20160518_132619.jpg
    esenköy rampalarının başında bir cami vardı hem fotoğraf çekilelim hemde bi elimizi yüzümüzü yıkayalım dedik :) 20160518_153314.jpg armutluya az kaldı pedallamaya devam :)
    20160518_162204.jpg
    armutlu ya geldik, rampaları çıktıktan sonra çıkmadan okulda hazırladığımız sandviçlerimizi yedik ve devam ettik, biraz eğimli yol gittikten sonra yolun sonunda buraya kadar güzel bir iniş gerçekleştirdik, fotoğraftaki kollarını açan arkadaşımızın bacağına bişey olmuştu ve zorlandığını söylüyordu mecbur yarınki vapura yetişebilmek için kaptırıp gidiyorduk, armutlu merkezde köy kahvesine oturduk orda bi abiden bizi gemliğe kadar götürebilecek bi araba varmı diye sorduk adam bizden 250 lira isteyince akşam olana kadar pedallama ya devam dedik armutlu daa bi çay içip yola devam ettik

IMG_20160518_164903.jpg
    armutlu girişinde bir çeşmede mataraları doldururken :)
    yarın öğlen 3 de vapur vardı yani ne kadar fazla yol gidersek o kadar işimizi garantiye almış olacaktık aynı zamanda çok da yorulmuştuk, armutludan çıkıp gemliğe doğru gidebildiğimiz kadar gidelim dedik, internet den bi kamp yeri bakmıştık oraya kadar pedallamaya devam ettik, hava kararmaya başlamıştı biz oraya vardık deniz kenarı bir yerdi ama kimse yoktu terkedilmiş gibiydi orada kamp kurabılırdık ama tenha bi yer olduğu için vazgeçtik ayrıca karnımızda açtı yemek yememiz lazımdı, napalım napalım diye düşünürken dedik pedallamaya devam karanlıktı ama gitmek zorundaydık, en önde ben telefonumun ışığını bisiklete sabitledim tutacakla, tek sıra olduk en arkadaki arkadaşımda telefonunu arkasına s.o.s verir durumda sabitledik yeşil güvenlik yeleklerimizi en arkadaki arkadaşım ve ben giyip yaavaş tempoda sürmeye başladık bi sorun yoktu, narlıya gelmiştik burada kalabilecek yer sorduk insanların gece gece bizi görmeleri onları baya bi şaşırtmıştı,çok güzel bi kasabaydı burada atıştıracak bişeyler aldıktan sonra ordaki bi abimizin tavsiyesi üzerine kumlaya kadar pedalladık, anayoldan ıkıp kumlanın içine sahil yerleşkelerine indik yolu biraz karıştırmıştık, ancak yolda giderken bi çocuğun aa sporcular geçiyo tepkiside güldürdü bizi :)
    kumlaya gelmiştik açık bi köfteci vardı orda yemeğimizi yedikten sonra nerde kamp atabiliriz diye soruşturduk adam bize hemen ordaki kumsalda kapalı bi mekanın önüne çadır kurup kalabileceğimizi hiç bi sorun olmayacağını söyledi çok yorgunduk çadırımızı kurup biraz ateş yakıp oturduktan sonra yatış :))
    20160519_085255_HDR - Kopya.jpg
    çadırımızı burada kurduk, çok yorgun olduğumuz için geç kalkmıştık, ayrıca gece 4-5 tane köpeğin çadırın etrafını sarması korkuttu bizi baya azılı şekilde havlıyorlardı hatta bi tanesi o biskletin olduğu araya girip kafamıza basmıştı, en sonunda kenardaki bi arkadaşımızın hem bağırıp hemde çadırın içinden tekme atması sonucu korkup gitmişlerdi, ama yine gece sürekli yokluyorduk dışarıyı bisikletlere bakmak için, dolaşanlar oluyordu, birazda üşümştük gece ama dinlenmiştik :)

20160519_085215_HDR.jpg
    saat 09.00 :)

20160519_085049.jpg

buda çadırımızın sabah manzarası :) kalktıktan sonra hemen bisikletrimizi yükleyip tekrar saat 10 gibi yola koyulduk
    20160519_100702.jpg

bisikletler yavaştan hazırlanıyor

20160519_103314.jpg
    yola çıkıyoruz istikamet gemlik, ardından mudanya saat 10.30 gibi yola çıkıyoruz 3 de mudanyada olmamız gerekiyor :)

20160519_112623.jpg
    arkadaşlar acele edip fotoğraf bile çekilmediler ben durup tabelada bi hatıra pozu vereyim dedim :))

20160519_115452_HDR.jpg
    Bursa izmir otobanına giriyoruz yol biraz tehlikeli ama gitmek mecburiyetindeyiz çok değil 30 dk sonra otobandan sağa mudanya ayrımı geliyor

20160519_124009.jpg
    sapakdan sonraki mudanya yolu çok güzel gidiyor her taraf yeşillik zeytin bahçeleri son sürat pedallıyoruz vapura yetişmek için sanırım burda saat 12.30 civarı mudanyaya 25 km olması lazım allahtan yol düz fazla zorlanmıyoruz

20160519_132913.jpg
    mudanyaya bayağı bi yaklaştık, bi rampa bizi bekliyordu birer çikolata yiyip enerji depolayalım dedik
    yolun devamı çok uzun rampaydı vede yol yapım çalışması vardı bazı biiplerde bizlere aldırış etmeden tozu dumana katıp geçiyordu yanımızdan...

20160519_133008_HDR.jpg
    buda benden bi fotoğraf :)
    20160519_142447.jpg

arkadaşlar yine kaptırdı gitti ben tek kaldım, nuri deryayı çok seviyormuş :)

20160519_143933_Burst04.jpg

ve feribota 20 dk kala mudanya ya varırız, bizim için çok ama çok özel bi hatıra oldu, kısa bir sürede olsa yaşadığımız duygular o bisikletle gitmenin gezmenin görmenin insanlarla tanışmanın iyi dostluklar edinmenin verdiği huzuru tatmak çok güzeldi, yakın zamanda çanakkale turumuz olucak inşallah onda görüşmek dileğiyle, abilerim, ablalarım, kardeşlerim iyi pedallamalar :)

@Baki KAYAN konuyu gezi bölümüne taşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler...

five, appendix, IlkerArslan ve 35 kişi daha bunu beğendi.
  2. hasanalparslang

hasanalparslang Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan Alparslan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Süpersiniz gençler, devamı gelsin, kiralama işi güzel ama en kısa zamanda bisiklet sahibi olursunuz inşallah
    Selamlar :)

edge35, Üye Adı ve baracuda9 bunu beğendi.
  3. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Berat Tombul Çok güzel bir tur olmuş, gayet derli toplu detaylı bir anlatım ve bol fotoğraf, aldığınız keyif fotoğraflarda yüzlerinizden okunuyor adeta, ayağınıza sağlık gençler, kazasız belasız sürüşler :harika:

mariokaldato bunu beğendi.
  4. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
    @hasanalparslang çok teşekkürler inşallah olucak yakın zamanda bir bisiklet :)

@Ömer Murat Teşekkürler abicim aynen dediğin gibi yüzümüze yansıdı mutluluğumuz :))

Ömer Murat bunu beğendi.
  5. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Berat Tombul Yazdıklarınızı büyük bir keyifle okudum, fotoğraflar da çok güzel çıkmış.Az biraz maceralı geçmiş turunuz ama Allah'tan kazasız belasız bitirmişsiniz, ayağınıza sağlık.Özellikle de "Nuri Derya'yı çok seviyor" :D adlı fotoğraf beni bitiriyor.Düzenli olarak Tirilye-Gemlik yapıyorum, eğer Kurşunlu tarafından dönersem rampanın sonunda ki o tabelayı her görüşümde bir gülme tutuyor beni :koptum: Bundan sonra o tabelada siz gelirsiniz aklıma Ressam Gezginler:harika:
    Not:Tirilye'ye de beklerim sizi , çok temiz havası var. Ayrıca denizi de çok temiz.

mariokaldato bunu beğendi.
  6. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
    @Ceyhun Özkan öncelikle beğendiyseniz ne mutlu bana, evet maceralı geçti baya hemde eğlenceli :) valla bende tabelalarda fotoğraf çekilmeyi sevdiğimden çekilmeden edemedim :D yakın zamanda inşallah bu ayın sonu gibi tekrar mudanyaya gelip oradan çanakkaleye geçmeyi düşünüyoruz rotamıza uyarsa ressam gezginler olarak uğrarız belki çok teşekkürler :)

mariokaldato ve Ceyhun Özkan bunu beğendi.
  7. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Berat Tombul Yalova - Çınarcık arasında sarı minibüslere dikkat etmişsinizdir umarım....Manyak gibi gidiyorlar çünkü :eek::eek:
    Bu arada çok güzel bir tur olmuş :harika::harika:

8. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
    @Emre Yönlüer evet evet katılıyorum kesinlikle bazı araçlar ve minibüsler anormal araç kullanıyorlardı :harika: çok teşekkür ederim :)

Emre Yönlüer bunu beğendi.
  9. cazci

cazci Dört Mevsim Pedal...

Adı:
    MEHMET CEM SAYGI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Takım sağlam,teçhizat yeterli.Resme geniş açıdan bakınca gençliğin isterse keyif alabileceği etkinlikler yapmasının kendilerine oluğu kadar topluma da yararlı olacağı söylenebilir . Kimbilir kaç kişi bu keyifli maceradan esinlenip kendi hayalleri için yollara koyulmak istemiştir.Etkinliklerinizin devamını umar,kaza belasız sürüşler diler, hepinizi kutlarım:harika:

10. edge35

edge35 Aktif Üye

Adı:
    Muhammad
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Liseden sonra ister istermez ayrılıyorsun arkadaşlarından. Ayrılmadan önce çok güzel bir erkinlik yapmışsınız, gerçekten tebrik ediyorum. İnşallah devamı da gelir sık sık

11. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
    @cazci elimizden geldiği kadar ayarladık teçhizatı :) valla çevremdekilerden bile arayıp 'ya bu işler nasıl oluyor anlatsana bizde gitmeyi düşünüyoruz da' diyen çok oldu :) yakın zamanda tekrar bir etkinliğimiz olucak umarım çok sağolun :)

@edge35 aslında genel olarak hepimiz aşağı yukarı aynı üniversitelere gitmeyi planladığımız için bizimkisi biraz daha düşük bir ihtimal, umarım olmaz yakın zamanda tekrar çıkmayı düşünüyoruz çok teşekkürler :)

12. Sebahattin Gerceker

Sebahattin Gerceker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Harikasınız gençler... :harika: Büyük keyifle okudum.. Daha dün o yollardan dönmüş biri olarak, o rampaların keyfi(!) çok taze iken hele, daha çok takdir ettim sizi. Bence bu güzelliği sürdürün ekip olarak.. Tebrikler tekrar.. :)

13. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
    Sebahattin Gerceker bunu beğendi.
  14. edge35

edge35 Aktif Üye

Adı:
    Muhammad
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    öyleyse ne güzel ;)

15. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
  16. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayağınıza sağlık çocuklar. Birçoklarının yaptığı gibi "bisikletim yok ki" bahanesini kullanmadan yollara çıkmanıza çok sevindim. Benim eskiden gitttiğim bir rotayı ( Anltınova-yalova-Çınarcık-Erikli yaylası-Teşvikiye-Esenköy-Armutlu-Gemlik) paylaştığınıza da sevindim. Ancak vaktinizin kısıtlı olmasından dolayı asıl doğa olayını kaçırmışsınız. Çınarcık çıkışından sonra fotoğraf çektiğiniz o yol ayrımından sanırım sağa değil sola Teşvikiyeye düz gitseydiniz ( sanırım oradandı ) Erikli yaylasına giderdiniz. Zorlu bir tırmanışın ardından çok güzel bir doğa tesisi var ve şelale var. ( Benim yaptığım o turun yazısını bulamadım ) Size bilgi için link vereyim. Belki sonra gidersiniz.
    Şelale ve Gölleriyle Erikli Yaylası Kampı
    Sevgiler.

17. asirakgul

asirakgul Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    helal size

18. Berat Tombul

Berat Tombul Yeni Üye

Adı:
    Berat
    Seviye:
    @tuncer bayık öncelikle teşekkür ederim :) dediğiniz gibi ben ve arkadaşlarım buraya gitmeyi düşündük ama vaktimiz kısıtlı olduğundan dolayı direk rota üzerinde ilerledik, bilgi için çok sağolun yinede beğendiyseniz ne mutlu teşekkürler :)

@asirakgul teşekkürler :)

19. Ertunç Öner

Ertunç Öner Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @tuncer bayık bahsettiğiniz rotayı hafta sonu bir arkadaşla yaptık. Ancak gençlerin diğer rotayı seçmeleri daha iyi olmuş çünkü Erikli Yaylasına kadar yokuşlar bayağı zorlayıcı. Doğa muhteşem, orman ve şelaleler harika ancak Kalkım üzerinden Kazdağlarını aşmış biri olarak Delmece Yaylası yolu daha zor geldi. Yayla yollarına dikkat etmek lazım :)
    Gemlik'ten sonra rota çok güzel özellikle Kurşunlu tarafı çok hoş.

Tuncer Bayık bunu beğendi.
  20. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Zorlu bir tırmanış olduğunu söylemiştim :) Ama değer.