Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul-Yalova 156km

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Şevket Özer tarafından paylaşıldı.

1. Şevket Özer

Şevket Özer Aktif Üye

Adı:
    Şevket
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Cumartesi günü nerden estiyde yalovaya gitme kararı aldık. Pazar sabah 5 te ataşehirden çıkıp sahil yolundan devam ederek pendik tersane köprüsünde @erkan_harman ile buluşup yola koyulduk.izmite kadar rüzgarla mücadele ettikten sonra tam kurtulduk demiştik ki 65.km erkanın lastiği patladı.

IMG_9333.JPG

Hemen Yedek iç lastiği çıkartıp vakit kaybetmeden değiştirip yola koyulmak istiyorduk.

IMG_9334.JPG Ortalama hızı 30-35 diye yapmak için tempolu gidecektik.

IMG_9337.JPG
    Kısa sürede @erkan_harman lastiğini değiştirdi.çıkan iç lastiği de alıp yolun kenarındaki demire bağladım bir dahaki seferimiz de göreceğimizi umarak :)

IMG_9329.JPG
    iç lastiği değiştirdikten sonra erkanın o sorusu hala kulağımda 'pompan var mı ' :( benim pompa büyük olduğu için arka cepten düşer diyerek almamıştım @erkan_harman nınki de arızalıymış.pompayı söküp bir yolunu bulup benzinciye götürecek kadar bastık.1 saat kadar vakit kaybettirdi en son 105 psı basıp yolumuza devam ettik.

Yolda çok vakit kaybettiğimiz için pek resim çekemedik.Yalova il sınırına girince çekinmemek olmaz dedik hemn bisikletleri kenara dayadık milletin meraklı bakışları korna basısları ile bol bol resim çekindik:)
    IMG_9310.JPG

IMG_9313.JPG IMG_9311.JPG

Resim çekinme işi bittikten sonra vakit kaybetmeden pedallıyoruz.toplam 156 km sonunda yalovaya varıyoruz.sabah erken çıktığımız için ögleden önce yalovadaydık.ilk dikkatımı çeken yalova yazısı olmuştu hemen bisikletlerle bir resim çekinelim dedik. IMG_9315.JPG
    IMG_9316.JPG IMG_9321.JPG

Tempo yüksek olduğu için bıraz yorulmuş ve acıkmıştık hemen yandaki gölge yeşil alana attık kendimizi. IMG_9342.JPG

Nöbetleşe biraz kestirdikten sonra karnımızı doyurmanın vakti gelmişti :) hava iyice ısınmıştı ama uzandığımız yeşillik alan o kadar serindiki hiç kalkmak istemiyorduk :) hemen atladım bisiklete kişi başı 4 er tane fırından yeni çıkmış kır pidesi yanına içeçekleri alıp afiyetle karnımızı doyurduk :) IMG_9343.JPG

Karnımız doyunca bi ağırlık çöktü kalkamadık gene bir iki saat daha dinlendikten sonra çaysız olmaz dedik merkezde bi cafede çayımızı yudumladıktan sonra feribotla pendiğe geçiş yaptık. IMG_9350.JPG

@erkan_harman kazasız belasız güzel bir antreman olmuştu.ufak tefek sakatlıklar olsa da onlar da bizim için tecrübe :) he bu arada @erkan_harman ile de turdan bi gün önce tanışmıştık ama turdan sonra sanki 10 yıllık arkadaşımmış gibi samimiyet, hoşgörü, arkadaşlık vardı aramızda :) ilk defa tek başıma olmadan bisiklet turu yapmıştım ve aldığım mutluluk beni daha da çok yaklaştırdı bu bisiklet aşkına :) bayramdan sonra farklı rotaların planını yaparak pendikten ayrıldık.

starava kaydımda gps problemi olduğu için 15 km eksik çıkmış.Pendikten eve dönüşü de sayarsak
    175 km yol ve ortalama hız 32 km/s

IMG_9361.PNG

bayramdan sonra Tekirdağ git-gel yapmayı düşünüyoruz ya da karasuya gidip bi gün kaldıktan sonra dönüş, ortalama hızı 30-35 tabi hava ve yolun durumuna göre değişebilir kazasız belasız bir sürüş olsun gerisi önemli değil.önemli olan güzel bir antreman ve o bisikletin verdiği mutluluğu :) katılmak isteyen arkadaşlar olursa @erkan_harman veya benimle iletişime geçebilir.
    bu ilk yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkürler hepinize kazasız belasız bol kadanslı sürüşler :)

2. Melih Muratoğlu

Melih Muratoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    8 Martta erkan abi benim lastiğe hava basarken yamultmustu pompayi :D demek hala yapmamış :D tebrikler ikinize de :)

erkan_harman bunu beğendi.
  3. Şevket Özer

Şevket Özer Aktif Üye

Adı:
    Şevket
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Melih Muratoğlu valla bilmiyorum onu da o an ki çaresizliğimizi görmeliydin ağzıyla şişirmeyi bile denedi:)

hasan kahvecioglu ve erkan_harman bunu beğendi.
  4. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @erkan_harman hatırlarsan bir keresinde Ertuğrul 'un zincir kopmuştu. Bisikletciye kadar yürümüştük.
    Güzel tur ololmuş. Tebrikler

5. Hasan özil

Hasan özil Yeni Üye

Adı:
    Hasan Özil
    Bisiklet:
    Diğer
    bende pendikte oturuyorum bu kadar uzun gözüm kesmiyor ama biraz daha kısaları olursa olabilir :)

6. erkan_harman

erkan_harman XRS 30 TIAGRA

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @nihat yildir abi onu takim halin d hallettim simdi kopsada yaparik
    @Melih Muratoğlu yok bu pompa ikinci pompa buda bozuldu shimano pompası bide @kızıl_sakal sevket eyw ikinci görüşmeye 10 yil daha kadariz inş benim icin de cok keyifli tur oldu senle sürmek de ayri keyif ayrica

nihat yildir ve Şevket Özer bunu beğendi.
  7. gezgin ozkan

gezgin ozkan GEZGİN

Adı:
    özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Hasan özil bende pendikde oturuyorum genelde hafta sonları ömerli tarafına gidip kamp kuruyorum hem balık tutuyorum hem kamp mesafe 30 km xivarı bu ay iki kez gittim çok zevkli oluyo tavsiye ederim

8. Ahmet ŞATIR

Ahmet ŞATIR Yeni Üye

Kıskanmadım diyemem :))

9. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    uzun turlarda yedek lastik ve yama, pompa,zincir anahtarı, alyan takımı olmalı artık birisi fedakarlık yapıp taşıyacak :)

10. erkan_harman

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Hasan Tunalı yedek lastik ic olarak 2 ben de 2 onda 4 adet var yama tutmuyor yol bisikletine ben beceremiyorum en mantıklısi yedek ic;) pompam da alyan takimi da zincir aparati hepsi yanim da hic ayirmadim fakat işte pompanim azizligine ugradik napalim

Hasan Tunalı bunu beğendi.
  11. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @erkan_harman Haklısın ince tekere yapa yapmak çok zor ama bir günde 2 kez lastiğim patladığında mecburen yama yapıyorum idareten :)

12. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hocam benimde yazlık var çınarcıkta bi ara bisiklet ile gideyim diyorum. yol durumu nedir? tehlike yaşadınız mı? güzergahı pek bilmiyorum ama d100 üzerinden mi gidiliyordu?

13. Şevket Özer

Şevket Özer Aktif Üye

Adı:
    Şevket
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @srdrmrs pazar sabah erken saatte çıktığımız için yol gayet iiydi emniyet şeridinden çıkmamaya özen gösterdik ama yer yer emniyet şeridinin olmadığı yerlerde oluyor. Emniyet şeridi tamam yok ama en sağdan çıkmadık yapıştık iyice şülür bir sıkıntı yaşamadık.

Eğer bu vakitlerde gideceksen öğlen sıcagına kalma sabah erkenden çık yoksa çekilmez yol serin serin gidersin ben 5 te çıktım bi ara üşür gibi olmuştum tabi daha motor ısınmamıştı :)

Yolun durumuna gelince burdan iznite kadar öyle çok zorlayacak bi rampa yok yer yer tatlı rampalar var ama onlarda çerez :) dilovası hereke tavşanlı rampalarından iniş çok zevkliydi :) sırf oralar için tekrar gidilir :)

İzmite yaklaşınca altgeçitler var tünel diyeyim in çık gerek yok hiç girmeye sağdan tünelin üstünden ;)

İzmiti geçince körfezi sahilyolundan dolaştık.karişıya geçince yol mükemmel bas babam düpedüz yol sadece yalovaya girerken askeriyenin orda bi rampa var çeşme rampası mı neydi onunda inişi harika :)

Çınarcık benim rotalarımda da var gidip bi iki gün kalıp ordan bpstancıya geçmek istiyorum ama yalovadan sonrası hakkında bilgim yok inş gidersem paylaşırım :)

erkan_harman ve srdrmrs bunu beğendi.
  14. ahmetkya

ahmetkya Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Kaya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş,ayrıca ortalamanız süper :)

Şevket Özer ve erkan_harman bunu beğendi.
  15. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @kızıl_sakal E5 den gitmek çok tehlikeli ama başka yolda yok malesef bende e5 üzerinden bir yere giderken sağ bariyerlere yapışarak gidiyorum emniyet şeridi geniş olsa bile iki kişi yan yana gitmiyoruz.. malum emniyet şeridin de bisikletliyi ezen çok insanımız var insanlar emniyet şeridini de yol olarak görüyor..

Şevket Özer bunu beğendi.
  16. erkan_harman

Adı:
    Erkan Harman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @kızıl_sakal İstanbul Tekirdağ ! Istanbul Eskişehir geliyor ayrica burdan da bilgilendiriyim ;))

17. Şevket Özer

Şevket Özer Aktif Üye

Adı:
    Şevket
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Hasan Tunalı aynen bizde o şekilde yaptık tek sıra halinde ve sağa yapıştık iyice tehlikeli ama aza indirmek için elimizden geleni yapıyoruz gönül isterdi bisiklet yolu olsa kulaklığımı takıp müziğimi dinleyip gitsem keşke :)

@erkan_harman benim için no problem kırşehire gidelim de gelirm ama nevşehire de geçcez ordan :)

erkan_harman ve Hasan Tunalı bunu beğendi.
  18. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @kızıl_sakal aynen müzik dinleyerek daha motive gidiliyor ama yollar buna elverişli değil :(

19. Şevket Özer

Şevket Özer Aktif Üye

Adı:
    Şevket
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben çok istiyorum veledromda bile olmuyo çoluk çoçuk tehlikeli pedallarken müzik dinlemek..

@erkan_harman bayramın 2. Günü karasuya gidelimmi gitmişkeen denize girer bi gün dinlenir geliriz ya da farketmez tekirdağ git-gel de yapabilirz :)

20. StratoMaster

StratoMaster Üye

Seviye:
    Kardeşim resmen içim gitti gezinizi okuyunca. Annem yalovalı, babam karamürselli. Fotoları görünce bildiğin memleket hasreti çektim.