Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Yakınlarında Kamp Alanı

Konu, 'Outdoor' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bu yaz kamp yapamadım, yapmak istiyorum. Tek başıma çadırımı kurup 1-2 gün kalabileceğim, İstanbula maksimum 100-120 km mesafede bir alan tavsiyesi istiyorum. Kamp alanları da olabilir ama olmasa daha iyi, doğanın ortasında tek başıma 2 gün geçirmek istiyorum. İnsanların rahatsız edemeyeceği, tehlikeli olmayan bir yer önermenizi istiyorum. Hangi kıtada olduğu pek önemli değil, deniz kenarı olmasına da gerek yok. Güvenli bir yer olması yeterli.

Var mı bir öneriniz ?

2. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Silivri de Semizkum kamp alanı.Düşünürseniz gitmeden önce telefon edin.(Belki kamp alanında yer olmayabilir) telefonlarını internetten bulabilirsiniz.

3. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba, kamp alanı olmasa daha iyi olur. Olacaksa da orman kampı olsun, denize girmek için gitmeyeceğim. Amacım ağaçların arasında 2 gün geçirmek.
    Cevap için teşekkür ederim

4. Ali Kerimoğlu

Ali Kerimoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şile Sahil Köyü' nde http://www.sahilkampistanbul.com/resimler.html tavsiye ederim. Hafta içi gidersen çok tenha olur. Hafta sonu oldukça kalabalık. Tuvaletleri bir kamp alanı için idare eder temizlikte. Ağaçlık alanı oldukça dinlendirici.

5. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yalıköy İstanbuldan tam 110 km uzaklıkta.

Yalıköy sahili kamp için uygun.
    Fakat Deniz istemem derseniz biraz daha km yapıp daha ileriye gidip orman içine kamp kurabilirsiniz gibi görünüyor.

Ama ben Yalıköye gidip sahilde kamp atmıştım.
    İsterseniz bir araştırın. Rota çok güzel (Tabi Hadımköyden sonra :) )

6. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Şile Ağva düşünülebilir. Şile Ağva merkez sahili değilde daha ilerisinde(2-3 km kadar) kamp kurmuştum. Kamp alanı gibi bi yer gibi düşünebilirsiniz fakat araçların girdiği yerden daha ilerilere giderek sessiz sakin bir kamp yapabilirsiniz. Hatta tepeler de var tepelere de çadırı kurabilirsiniz hem deniz hem doğa iç içe kamp gibi gayet güzel. (Şile ağva-istanbul yolu üzerinde ağva merkez plajı geçince sağ yoldan girip dere üzerindeki köprüyü geçtikten sonraki kumsal. İstanbul-ağva yolu değil, ağva-istanbul yolu :) yani ağvadan dönüş tarafında ;) )

7. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Üçünüze de çok teşekkür ederim, çok hızlı bir şekilde beni aydınlattınız. O halde ilk olarak Yalıköy de kamp yapacağım. Daha sonra da Şile de kamp yapacağım.

Özellikle Yalıköy çok hoşuma gitti, tek başıma ilk defa kamp yapacağım, umarım eğlenceli olur :)

8. Ali Kerimoğlu

Ali Kerimoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sivrisineklerden korunmak için bileklik almayı ihmal etme. Gündüz çadırın kapısı açık kalabilir fakat güneş batmadan önce muhakkak fileli kapıyı kapat. En küçüğünden (190 gr) kamp tüpü en büyük ihtiyacın olur, gitmeden önce edinmeni tavsiye ederim. Sabah melemen yaparsın öğleden sonra çayını demlersin.

Her ihtimale karşı yanına biber gazı almayı da unutma. Hatta yatmadan önce temkinli bir şekilde çadırın etrafındaki otlara çember şeklinde sıkarsan, olası yabani hayvan yaklaşmasını önlemiş olursun.

Tek başına gitmekten ziyade bir arkadaşınla gidersen keyfin ikiye katlanır, yine de söyleyeyim.

9. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Daha önce çok kamp yaptım. Arkadaşlarımla, babamla, kardeşimle. Ama bu defa tek başıma kalmak istiyorum.
    Tavsiyeler için teşekkür ederim.