Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul yakası Boğaz yol çalışmaları

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustafa İçdağ tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    İyi Haber.:)

Geçtiğimiz pazertesinden itibaren İstanbul yakası Boğaz hattında Balta Limanından Emirgana doğru bir yol çalışması başladı, eski asfaltı taraklıyarak yeni asfalt dökümü için hazırlık yapıyorlar.

Bu çalışma beni umutlandırdı ve "acaba Yeniköy yollarınıda tamir edeceklermi?" diye merakta bıraktı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesine yaptığım birçok telefon görüşmesinden sonra bu "yol ıslah" çalışmasının yapı İşleri Müdürlüğü tarafından yapıldığını öğrenebildim ve sorumlu md. yardımcısı Sn. Hasan Arslantürk ile görüştüm.

Bana söylendiği kadarıyla R. Hisarından başlayarak Sarıyer'e kadar asfalt tamir edilecek ve kaldırımlar yükseltilerek yeni beton bir kaldırım yapılacak.

Bu yükseltilen kaldırımlar "bisiklet- yaya" yolu olarak hizmet verecek ve sahilde
    araba parkını engelliyecek ( tabii yinede yola park etmek isteyenleri artık kim engeller bilmiyorum).

Benim gözlemlediğim kadarıyla kaldırım çalışmaları zaten başladı, İSKİ ile koordinasyonda giden bu yol ve kaldırım çalışmaları sanırım bütün bir yaz ( ve hatta sonbahar) sürebilir, olsun sürsün yeterki bu kış bitsinde!

Önder Özdoğan, otec, zwank ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Süper haber Mustafa abi, inşallah avrupa boğaz yakası yollarımız daha güzel olacak bisiklet için, burası bitene kadar ağırlıklı olarak Anadolu yakası yollarına devam :D ...

3. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    inanın mukemmel haber. Yol kenarları, bırakın yol kenarlarını hafta sonu bakırköy-yeni kapı sahil kenedy caddesiden başlayarak tam bir rezalete dönüşüyor.

Yol kenarları araba dolu ustelik kaldırımlarda araba dolu.

Her önüne gelen arabasını atıp sahile gidip mangal yapıyor. Bu ne saçmalık böyle.

Pislik içinde duman içinde yol aldım geçen hafta.

Bu böyle olmaz buna bir önlem almak lazım.

Vatandaşın rahatı ve huzuru için konulan butun kurallar vatandaş tarafından rahatlıkla çiğneniyor.

Otoparklar var ama insanlar arabalarını otoparka bırakmak istemiyor.

Cunku ucret pahalı geliyor. ve yürümek bir problem gideceği yere.

yani tam bir rezalet.

Bu simdi ortaya cıkan bişey değil geçmişten beri önemsenmeyen birşey tabiki.

İnsallah vatandaşın bu hareket tarzına bir çözüm getirirler.

4. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisiklet yolunu karşıdaki gibi yapacaklarsa hiç yapmasınlar. Biz de "bisiklet yolundan sürsene" diyen polislerle yüzgöz olmayalım.

otec bunu beğendi.
  5. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    öncelikle bu bölgede yaşayan arkadaşların dikkatli olmasını öneriyorum malum Türkiye nereden nasıl bir çukur çıkacağı belli olmuyor bu arada yol bittiğinde herkeze hayırlı olsun diyorum

6. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Maalesef bisiklet yolunu yine aynı bilinçsizlikle yapacaklar, başkada çareleri yok zaten, yani kaldırımı yükseltip genişletecekler ve yaya/bisiklet yolu prensibinde bir çalışma olacak bu.
    Avrupa ve Amerikadaki örneklerinde olduğu gibi yolu şeritle bisiklete ayırsalar bu seferde bisiklet yoluna bizim " şehir eşkiyaları" sürekli park edecek.

Fakat şunuda belirteyim şehir içindeki yollarda tek sıra olarak bizim antreman yapma hakkımız var, polis buna olumlu bakıyor, sorun değil.
    Bazen konudan habersiz bir polis memuru çıkabilir, onlarıda biz konuşarak, konuyu anlatarak eğitiriz, anlatamazsakda üst mercilerine gideriz.

Şöyle bir durum daha varki lisanslı bisiklet sporcularının zaten trafik yolunu kullanma hakkı var ( sanırım TEM hariç), aramızda zaten lisanlı olan var, bende bu sene tekrar lisans çıkaracağım.
    Bu lisans sahibi olma ve gerektiğinde bunu memura göstermek işe yarıyor. Bir faydası daha varki yapılacak istatistiklerde lisanslı sporcu sayısının artması ileri vadede bisiklet sporuna katkıdada bulunuyor.:)