Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul/Tuzla - Tekirdağ/Çorlu turu için rota, güzergah ve tecrübeleriniz gerekli

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ertuğrul Mengi tarafından paylaşıldı.

1. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Başlıkta belirttiğim gibi bir arkadaşımla bu yolculuğa çıkmayı planlıyoruz kısmetse. Tuzla -> Kadiköy -> Eminönü şeklinde başlamayı planlıyoruz ama ötesi için sizin görüşlerinize ihtiyacımız var. Harita üzerinde hangi yolu takip edeceğimizi gösterebilirseniz çok sevinirim.
    Sabah erken saatte yola çıkmayı planlıyoruz ortalama hızımız 25km/s olacak şekilde gün içinde rahat ulaşırız diye düşünüyorum, yanlışmıyım ?
    Yol üzerinde uğramamız gereken yerler olsun, bilmemiz gereken önemli hususlar olsun, tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.:)

Bölüm "Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları" şeklinde geçiyor, bilgi almak için böyle bir konu açmamın sakıncası yoktur umarım.

2. Oğuz.

Oğuz. Kıdemli Üye

Seviye:
    Ertuğrul Mengi bunu beğendi.
  3. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    otoyolda bisikletle dün yaklaşık 4 saat bisiklet sürdük,4 ayrı trafik ekibi ve sayısız motosikletli polisle karşılaştık,kısaca otoyolda sorun yok..! :) bizce e-5 den daha güvenli..

Ertuğrul Mengi bunu beğendi.
  4. Oğuz.

Oğuz. Kıdemli Üye

Seviye:
    @bülent samsunlu

Doğrudur fakat yasaktır.

*Yerleşim yeri içerisi: 30km/s (Saatte otuz kilometre hız)
    *Şehirlerarası Çift Yönlü Karayolları: 45km/s (Saatte kırkbeş kilometre hız)
    *Bölünmüş yollar: 45km/s (Saatte kırkbeş kilometre hız)
    *Otoyollar: Giremez.

5. Murat.Bagci

Murat.Bagci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    üstelik otoyoldaki aracların hızları diger yollara gore daha yuksek oldugundan risk daha fazladır. ve adı ustunde orası otoyol otomobillerin yolu yaya bisiklet vs için degil.. siz genede tedbirli olmak acısından e-5den gitmeyi dusunun.

hem daha guzel yerlerden gecersiniz. silivriye ugrarsınız oncelikle istanbuldan kucukcekmeceden sonra. oradan sonra yolun yarısı bitmiş olur kınalıdan da çorluya varabilirsiniz. zaten e-5deki asfaltta gayet guzel.

6. ahmet yıldız

ahmet yıldız Yeni Üye

Seviye:
    Geçtiğimiz çarşamba sabah 06:15 vapuruyla kadıköyden karaköy e geçtim , yola çıkarkenki amacım geliboluydu fakat tekirdağ a geldiğimde hiç bir planım olmadığı için ve yokuşların artık aşırı derecede zorlaması sebebiyle moralmen çöktüm ve dönme kararı aldım. Rotam ise karaköyden sahil yoluyla küçükçekmece civarına kadar gittim sonra e5 e çıktım ve tekirdağ a kadar gittim ( öğlen sıcağının geçmesini kumburgaz a gelmeden güzelce köyü var orada geçirdim sonra devam ettim güneş batımıyla tekirdağ a vardım ) Size önereceğim en önemli şey güneş kremi kullanmanız. Face hesabınız var ise bu da fotoğraflarım http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150952515357920.443673.637937919&type=3

7. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim paylaşımlarınız için rotamız e-5 üzerinden olacak muhtemelen. Ahmet bey yükünüz gerçekten çok fazlaymış zorlanmanız normal, güneş kremi tavsiyenize uyacağım.

8. nevzatsezgin

nevzatsezgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaşlar bende cuma günü trenle muratlıya ordan petala kuvvet tekirdag uçmakdere şarköy gelibolu geyikliden bozcaada ya kadar uzanacam.zamanı olan arkadaşlar eşlik ederlerse sevinirim.bu arada rüzgarı kollarsanız iyi edersiniz trakyanın rüzgarını iyi bilirim.iyi seyahatler.

9. mehmet kendir

mehmet kendir Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçen hafta biz de grup la beraber (AYPG) tekirdağ yeniçiftliğ e gittik
    E5 giderken gayet güzel yol kenarları bisiklet sürmek için ideal
    ortalama hızımız 22 km
    dönüş kınalıya kadar emniyet şeridinden sağlıklı şekilde geldikten sonra
    kabus oluyor güzelce ye kadar yolun kenarında bisiklet sürecek alan yok
    çizgi üzerinde ilerlemek zorunda kaldık
    beylikdüzüne kadar olan mesafe tem otoyolundan (yasak ama) yapılırsa
    kınalı-büyükçekmece arası inanın hayatınızı daha az riske atmış olursunuz

10. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar Tekirdağ'a gitmek için bu e-5 cidden güvenli mi? Ben İncirli-Ömür (Bakırköy) civarından yola dahil olacağım. Yüklenip Çanakkale'ye doğru yola çıkasım var, ilk durağım Tekirdağ olacak tabii ki. Gerçi sanırım zaten başka alternatif de yok yol açısından. Emniyet şeridinden rahatça gidilir demişsiniz ama insanın gözü korkuyor. Şöyle sabahın 5'inde yola çıkıp bassam herhalde hem yol daha tenha olur, hem aydınlık olur, hem de "erken kalkan yol alır" malum :)

İstanbul-Tekirdağ/Çanakkale tecrübesi olanlar aydınlatırsa sevinirim.

(Çanakkale'ye Bandırma üzerinden gidecektim ama Tekirdağ rotası daha cazip gelmeye başladı.)

11. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Tekirdağ'a kadar yol düz ama eğlencesiz. Ben erken kalkıp Bostancı-Yenikapı (denizotobüsü) yapıp sahilden E-5'e çıkıp Kumbağ'a kadar gitmiştim. Devamında Uçmakdere-Şarköy-Gelibolu gidecektim ama şiddetli bir yağmura yakalanınca Erdek'e geçtim. Daha sonra aynı yolu araba ile kat edip turuma Tekirdağ'dan başladım.
    İlk tur
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=57212
    İkinci tur
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=92355

Kazasız ve keyifli turlar

five

Birhan K. bunu beğendi.
  12. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam valla turlarınızı keyifle okuyup inceledim. Keyifli görünüyor. Tekirdağ'a kadar tatsız tuzsuz demişsiniz ama benim yine de heyecanımı arttırdı. Toprak yollar gözümü korkuttu, çünkü yol bisikletim var. Patlaklarla çok fazla uğraşmak istemiyorum. Bir de bunun lastiğini şişirmek bir dert, ben en fazla 70-80 PSI civarı hava basabiliyorum pompayla. Oysa en rahat ettiğim basınç 100 PSI civarı. Her neyse :)

Planım, Haziran başında sabah erkenden gün ağarırken yola çıkıp (05:00 gibi mesela) yolların tenhalığından faydalanarak en azından İstanbul'un dışına kadar rahat rahat sürmek. Sonrasında sizin de dediğiniz gibi trafik yavaş yavaş tenhalaşacağı için daha rahat sürerim diye düşündüm. Benim de ilk hedefim Gelibolu olacak. Tekirdağ civarında uygun bir yere geceleyin çadır kurmayı planlıyorum. Herhalde tenha bir yerler bulurum. Hiç olmadı kamp alanı falan vardır. Yola çıkmadan evvel bunu araştıracağım zaten. Bir gece konakladıktan sonra Gelibolu'ya doğru devam edeceğim. Hayırlısı olsun.

Beni en çok tedirgin eden şey, İstanbul'dan çıkana kadar olan kısım. Bakırköy (İncirli)'den başlayacağım tura. Beylikdüzü'ne kadar olan kısım gözümü korkutuyor.

five bunu beğendi.
  13. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    beylikdüzünden silivriye kadarda çok sağlam rampalar var bilginiz olsun :)

Birhan K. bunu beğendi.