Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul tur güzergahları

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında nihat yildir tarafından paylaşıldı.

1. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

çalıştığım firmada pedal grubu kurmaya çalışıyorum.
    şuan çalıştığım firmaya 2012 de yapacağım faaliyetleri açıklamaya çalışıyorum. buna göre faaliyet planları yapılacak.

bunun için bana İstanbul'da doğa ile iç içe, yeni başlayanları fazla yormayacak, çok uzun olmayan tur güzergahlarına ihtiyacım var. :rolleyes:

değerli önerilerinizi bekliyorum. :in:

hatta tavsiye edeceğiniz tur güzergahlarında yaptığınız turlardan birkaç fotoğraf paylaşırsanız sevinirim. :in: :in:

edit: İstanbul anadolu/avrupa çevresi ve izmit çevresi de olabilir.

2. yilmaz kaynak

yilmaz kaynak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    belgrad turu guzel oluyor sahilden deniz manzarasiyla sonra ormana giriyorsun doganin ici zaten :)

nihat yildir bunu beğendi.
  3. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    teşekkürler.:in: bu tura Beşiktaştan başlarsak kac km sürüyor? ve 15km/h hız ile ortalama kaç saat bisiklet üzerinde geçirmiş oluruz? yokuşları insanı yorar mı?

biliyorsanız bu bilgileride paylaşır mısınız? ben bu bilgilerin eksik olduğu önerileri müsait oldukça yine çıkartmaya çalışacağım.

Öneriler:

1- beşiktaş-belgrad (mesafe= , yokuş miktarı= ,ortalama süre= )

4. Ertuğrul Işık

Ertuğrul Işık Yeni Üye

Seviye:
    Benim gittiğim güzergahları söyleyeyim belki faydası olur.. Kendim anadolu hisarında(küçüksu) oturduğum için başlangıç noktalarını orası olarak sayabilirsiniz..

Küçüksu-kanlıca-paşabahçe-beykoz-akbaba-dereseki-yoros kalesi-kalenin altı anadolu kavağı.. Bu güzergah ortalama gidiş dönüş km hesabı= 65-70 km arası(bu yolda belirtmem gerek yoros kalesi dönüşü akbabadan da olabilir deresekiden de tam olarak hatırlayamıyorum ve yukarıya çıkarken bu yokuşta biraz yorulabilirsiniz)

Küçüksu-kanlıca-paşabahçe-beykoz-elmalıköy-zerzavatçı-polonezköy.. Bu güzergah da km olarak aynı diyebilirsiniz(yaklaşık 65 km) ancak yokuşları son derece yorucudur, özellikle elmalı-polonezköy yolunun.. Ama poloneze gelince o yokuşların gözünüzde değeri kalmayacak:)

Küçüksu-kanlıca-paşabahçe-beykoz-akbaba-dereseki-riva yolu-ali bahadır köyü-bu noktadan sonra ister rivaya gidin ister yol üzerinde karşılaşacağınız sapaktan değirmendere-paşamandira köyüne girebilirsiniz.. bu yolun devamında ömerliye kadar gidiyormuş ben gitmedim nasıldır bilemeyeceğim.. bu yolun uzunluğu da 60 km kadar.. Ne yazık ki foto makinem olmadığı için foto koyamıyorum ama internette araştırırsanız dediğim yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..

Yollar genelde beykozdan sonra çok sakin ve ağırlıklı olarak doğanın içinden geçiyorsunuz.. Bol bol böğürtlen ağaçlarıyla karşılaşmanız mümkün:)

Saygılarımla...

5. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba Nihat Bey,

Beni hatırlamazsınız ama Murat Bey ile beraber toplantı yaptık dersem hatırlayacaksınız. Çalışmalar nasıl gidiyor bu arada? Ümit vericidir inşaallah...:)

Tur önerisi olarak zannedersem daha çok Anadolu Yakası'ndan istersiniz öyle değil mi? Bu konuda Beykoz ve çevresini önereceğim. Öğümce Köyü ve Polonezköy (belki de Poyrazköy) mükemmel yerler. Ayrıntısını bir ara teknik bilgileri ile paylaşacağım. Bir gün beraber turlayalım olur mu?

Sevgiler, saygılar...

6. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Salih, seni hatırlıyorum tabiki.:) hatta kudret abi ile birlikte garipçe turuna katılmıştık birlikte. tabiki seve seve sizin turlarınıza katılmak isterim. görüşmek üzere. ;)

7. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Üsküdar-Çavuşbaşı-Paşamandıra-Riva (yeşillikler içinde bir yol)

Riva-Ali bahadır (yanı)-Kavacık-Üsküdar (daha çok anayol ağırlıklı ama emniyet şeridi serbest)

100km tutuyor...

8. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    evet bu tür bilgilere benim de ihtiyacım var.. şirkette 1500 üzerinde çalışan olduğunu hesaplarsak, ilan panolarına astığımda bir grup oluşturacak kadar çoğunluğa ulaşabilirim sanırım..

9. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    İnşaallah umduğunuz gibi olur...

6-7 senedir işe haftada en az 1 gün bisikletle gelip-gidiyorum... Hâlâ ne yaptığımı, ne amaçla yaptığımı algılayamayan insanlar var...

"Motor aldın bisikleti bırakırsın artık"

"Hocam bırak bu çocuk işlerini"

"Zor olmuyor mu?"

....

aldığım tepkilerden bazıları...

mtsemiz bunu beğendi.
  10. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Başlangıç noktanızı bilemeyeceğim, ortalama bir nokta olarak Dudullu-Taşdelen-Alemdağ-Reşadiye-Cumhuriyet-Bozhane-Öğümce-Paşamandıra-Riva-Riva asfaltı-Çengeldere-Baklacı-Küçüksu yolu-Ümraniye gibi birşey yapabilirsin. Çoğunluğu yeşil bir güzergah.
    Şirketteki arkadaşlarınızı ikna etmede başarılar, yapın, bize de örnek olun.

Ekleme: Pardon, yukarıda zaten yazılmış bu rota....

11. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. bugun önerdiğiniz rotaları maps.google ile mesafelerini çıkartacağım.

Ben çalıştığım firmada insan kaynaklarının desteğini almaya çalışıyorum. Gerçekten emek isteyen bir çalışma olacak. 2012 nisan gibi turlara başlamayı düşünüyorum. bu esnada ikna edebildiğim arkadaşlarla küçük turlar yapmaya çalışıyorum. şimdiden birkaç kişi bisiklet sahibi oldu bile :) birkaç arkadaşıma 2012 senesi içerisinde bisiklet alacağız inşallah. :) :in:

12. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ( İstanbulu yeni yeni öğrenen biri olarak )
    Haliç-Eyüp-Eminönü- Ortaköy-Beşiktaş-Sarıyer özellikle erken saatlerde yola çıkılınca güzel oluyor. Haliç-Sarayburnu-Gülhane ve Sultanahmet te yapılabilir.

Polonezköy ve Belgrad mtb için vazgeçilemeyecek alanlardan.

Tabii sahilden Zeytinburnu-Florya da fena güzergah değil.

13. Ulaş Apak

Ulaş Apak Bisikletkolik

Seviye:
    Rotaları çıkarmak için maps.google.com yerine ridewithgps.com kullanmanızı tavsiye ederim. Hem kolay, hem kullanışlı bir sitedir.

14. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Arkadaşlar listeyi yapmaya devam ediyorum. kolaydan zora doğru oluşturmaya çalışıyorum. Bu listeyi sizlerle beraber geliştireceğiz.

Beşiktaş / Rumeli Kavağı:Ortalama gidiş-dönüş 48 km olan tur, tamamen sahilden yapılmaktadır. Beşiktaş Barbaros Bulvarından başlayarak, Ortaköy, Bebek, İstinye, Sarıyer, Rumeli Kavağı

Beşiktaş / Belgrad Ormanı: Ortalama gidiş- dönüş 60km. Beşiktaş Barbaros Bulvarından başlayarak, Ortaköy, Bebek, İstinye, Sarıyer, Belgrad ormanı

Gölcük / Yuvacık Barajı: Ortalama gidiş-dönüş 46km’dir.

İzmit / Maşukiye: Ortalama gidiş-dönüş 43km’dir.

Beşiktaş / Garipçe: Ortalama gidiş-dönüş 70 km’dir.

yukarıda ki arkadaşların yorumlarında yazan turları daha sonra ekleyeceğim.

lütfen desteğinizi eksik etmeyin. Bildiğiniz yeni başlayanlara ve sürekli binenler için mesafeleri ve zorluk dereceleri ile ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

15. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yeni başlayanlar Garipçe zor olabilir. Özellikle gidiş ve dönüşde olan o malum yokuşlar...:)

Sizin oradan Sapanca'ya da güzel bir güzergah düşünebilirsiniz, göl güzeldir. Eee tabi bir gün Topçular'dan İznik de yapmanızı tavsiye ederim. Topu topu 54 km. gidiş, ne ki!

16. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:

teşekkürler Salih. sapanca ve iznik güzel fikir. hem yeni başlayanlar, hemde sürekli binenler için topluyorum listeyi. sürekli binenlere de hitap etmek gerekiyor :) :)

17. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Başlık eskidi ama merak ettim; yeni yıl yaklaşıyor, program hazır mı?