İstanbul Trilye bir gunde 165 km

nikto

Aktif Üye
Tepki
211
Evet Salı sabahı 5 te kalktım ve bir gece önceden hazırladığım bisikletime bindim... Evden Pendik'e 23 km 45 dakika yavaş ve o saatte servisler ve benim dışımda kimselerin olmamasının keyfini müzik dinleyerek çıkardım. 5 YTL kendim ve 5 YTL de bisikletime ödedim ve feribota bindim. (IDO'ya şikayet mektubu yazacağım.. Bu şehiri bisikletli hale getirmek istiyorsak bomboş feribotta bisikletime 5 ytl cok üzüyor beni)

Daha sonra Yalovada indim bir gün önceden sitemin değerli okuyucusu Vehbi abiyi aradım ama telefonu kapalı idi maalesef dükkanına gittim ve o saatte kapalıydı tabi. Hep düşündüm. E5 ten gemlik mi yoksa çınarcık üzerinden mi. Gittiğim yolu bir daha gitmek istemedim. Uzun ve yorucu olacağını biliyordum ama iyiki yapmışım .Turumu kısa kesmeme rağmen müthiş bir doğa ve manzara eşliğinde 1 gün geçirdim. Çınarcık'ta inanılmaz ulu çınarlar, hafif serin bol yokuşlu ve tertemiz hava. ...

Armutluda küçük ve şirin bir marmara ilçesi.. Sahili harika, Gemlik liman dolayısı ile biraz kalabalık ama Gemlik mudanya arası da gene yazlıklarla dolu ve yazın müthiş keyifli olacaktır.

Bu yazının 1. bölümü yarın gece trilye, zeytinler,eski evler ve detaylar...

Aşağıdabir set fotoğraf var. Toplam 160'dan fazla fotoğraf ise;

(link)

burada...

Not: Daha kolay bakmanız için ilk 50 fotoğraf Istanbul-Trilye yol fotoları 50-150 arası Trilye ve eski evleri şehir içi ve tarihi yerleri, son 10 foto ise dönüş yolu ve mudanya ile ilgili daha çok... Tüm fotolar ve yazının devam bölümleri yakında (link)

Geziyorum.net te bisikletli bisikletsiz 100e yakın Kask Kamerası videosu ve 2000den fazla fotoğraf olduğunu biliyormusunuz...

slmlr

emre tok
askerligini bitirmiş bir bisikletçi...

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrik ederim, sitenizi daha öncede görmüştüm. Başarılarınızın devamını dilerim.

alaskha

Üye
Tepki
54
güzel bi gezi..bu arada tirilye süper ötesi bir yer.türkçe adı zeytinbağı olan bu şirin kasabada makaryosun okuduğu rahip okulu da bulunmakta.(ilginçtir buranın belediye başkanının 2 yıl önce samsun içtiğini söyleyen tirilye esnafı şimdi malboro içtiğini söylemişti.) mutlaka bir daha gitmek istiyorum ayağınıza sağlık...

Nau04

Üye
Tepki
65
süper gezi. ayağına sağlık. bizim memlekete gelmişsin. bi haber etseydin görüşürdük eşlik ederdik sana :)

bidahaki sefere inşallah..