Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul trafiği vallahi çile.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında chnkrmz tarafından paylaşıldı.

1. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bu gün bisikletle değilde yürüyerek biraz gezeyim dedim. bakırköye gidecektim. avm ye.
    otobüse bindim. bisikletle hep 7 dakikada gittiğim yere otobüs trafik yüzünden 25 dakikada gitti. dayanamadım indim metroya bindim.

böyle yerlere gitmek için acaba market bisikletimi alsam. hem kilitlediğimde aklım kalmaz.

2. gozdebobi

gozdebobi Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Ne bisikleti alırsan al aklın kalır al yurumussun işte otobus metro sosyalleşmişsin:mlk:

3. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    mahalle arasından 2. el 100 liralık bisiklet alırsam aklım kalmaz :D

4. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    O rly? :(
    Göbeği kırdıktan sonra parça beklemeye başladım. 2 gün dersaneye otobüsle gitmek zorunda kaldım. Allahım bu ne çile herkes alt alta üst üste şoför bağırıyor arkaya ilerleyin arkadakiler bağırıyor kapılar kapanmıyor... 15 dakikada gittiğim yeri 35 dakikada zor gittim + uykulu olmam filan da bonusu.
    Bisiklet olsaydı hem sabah serinken hava o rüzgarla mis gibi uyanıyordum, kulağımda müzik, trafikte hayvanlık yapanlara filan bağırıp stres de atıyorum. Vallahi mis gibi..
    Şu sınavı atlatıp iyi kötü bir motor alıp bisiklet + motorsiklet ikilisiyle toplu taşımaya tövbe etmeye hazırlanıyorum :D

5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    hazır başlığı bulmuşum...

yarın okullar açılıyo, hem sabah hem akşam trafik felç olucak... hatırlatıyım da pazartesi sendromunuzu coşturıyım istedim : ))

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    şimdi profiline baktım da chn... sen geleli 4 ay olmuş, açtığın başlıkların listesi 20 sayfa... sadece bugün 10 başlık açmışsın arkadaş... hadi ufak da bi bir karşılaştırma olsun, durduğun yeri görmen açısından, forum yöneticilerinden ferhat köse'nin açtığı mesajlara baktım... 2010'dan beri üyeymiş kendisi... onun mesajlar da 20 sayfa...

bi fikrim var, kendi adına bi başlık açıver... her şeyü onun altına yaz... hepimiz seni o tek başlıktan takip edelim... hem kendini hem bizi zahmetten kurtar.. hem de bi günlüğün olsun... bence iyi fikir : )))

7. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    neyseki iş yeri yürümeyle 20 dakika :D

8. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben hiperaktifim dediğin gibi bi başlık altında yaşayamam :D

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    abicim senden 5 tane daha olsa forumda da halimiz duman :)

10. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Allaha şükredin şuan bitane var :D

11. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  12. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sitenin sunucu masrafının yarısını chn'a ödetmek lazım :)

13. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Ben de işe yarar bir başlık diye geldim, meğer arkadaş içini dökmüş.
    Her neyse, istanbul'daki tüm kasaplar trafiğe çıkmak için okulların açılmasını bekliyormuş.

14. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Yahu ben ara sıra sabah akşam işe gidip gelirken radyo trafik kanalına takılıyorum da, biraz fazla dinleyince insanın ruhunu bunaltıyor, sürekli trafik sürekli şikayet, kaza haberleri falan, geçenlerde radyo trafik'e bir mail attım. çok detaya giremedim. nazik cümlelerle kısaca ana fikrim şu idi: yayınlarınızda ele alınacak konular sadece mevcut trafik canavarını nerelerden teğet geçebiliriz, nerede kaçacak boş yan yol bulabiliriz mi yoksa insanların ulaşım ihtiyacını karşılamada bireysel çabaların önemine inanıyor musunuz? mesela trafiğin sadece şöför koltuğuna yayılmak demek olmadığını, toplu ulaşımın medeniyet araçlarından olduğunu, ve insanların işe, okula bisikletle gittiği memleketler olduğunu, türkiye'de de bunu yapan yüzlerce insan olduğunu ara sıra yayınlarınızda vurgulasanız, en azından trafiğin pik saatlerinde bunu laf arasına sıkıştırsanız faydası dokunacak, ilham olacak her gün en az bir kaç kişi çıkacaktır vs vs vs....

YA DA ÇOK MU İYİMSERİM, ÇOK MU SAFIM ????

15. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Bence biraz 94.5 dinleyin. İyi gelir.

16. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Her sene oluyor aynı durum; yazlığa gidenler araba kullanmayı unutuyorlar, gitmeyenler trafik yoğunluğundaki ve kasap sayısındaki artışa sinirlenip zıvanadan çıkıyorlar. 7 sene falan önceydi, bir de ramazanın başlangıcına denk gelmişti okulların açılması, 20 kilometrelik yol giderken 5 tane trafik kazası görmüştüm.

17. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    İzmir'de her sene yaşardım. 34 ve 06 plakalar sökün eder, bunlara bir de yurtdışı plakalar eklemlenir, Allah'ın izmir sıcağında şaşkın ördek yavruları gibi dolanırlardı. arabalarından inmek bilmezler, handiyse tuvalete bile otomobiller gireyazarlardı. 21 yıllık ankaralı olarak, bu yaz sakin bir ankara yaşadım ama 1 hafta evvel çekirge sürüsü sahil kenarı istilasından geri gelmeye başladı. trafik yoğunluğu bir yana, şehirler arası yollardaki hızın ve atılan makasların etkisi ile ankara caddelerinde cavafar gibi esemediler bile. melih başkanın ağaç keserek açtığı caaanım fazladan şeritlere rağmen şehir trafiği akmazlanıyor. Ankara'dan sevgiler.

18. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Trafik heryerde.

Almatadaki araçların uzun vade ortalamaları 22 km/h.

Ev-işyeri 30 km, bisikletle 45 dakika, arabayla bir buçuk saat. Üstelik trafik olmasın diye saat 9 da evden çıkıyorum. Sekizde çıkayım en az 2 saat. Dönüş saat 6 ya kalırsam en az iki saatte evdeyim. Ana yoldaki trafik lambası 10 dakika kırmızı, 18 saniye yeşil yanar akşam trafiğinde.

Not: İşe giderken 40 km ortalama yapıyorum, Strava var mı demeyin, Nokia WP lerde yok, veya ben bulamadım. Üstelik bu hızları ana yolların sağından giderek yapıyorum. Eve dönüş biraz yokuş biraz da yorgunluk, 55 dakikayı bulur.

[​IMG][/url][/IMG]

Sabah 9 da, akşam 16 da kaçarak 31 ortalamaya çıkabiliyorum arabada, en fazla bu.

19. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    o bol şeritli yola, trafiğin en yoğun olduğu başka bir bol şeritli yoldan ayrılan 2 şeritli yol ile giriliyor... bir de orada 4 farklı yolun ışığı bekleniyor... bir de üstüne eğer geniş bi araç varsa, diğer yolun tam girişinde iki araç yanyana gidemiyor :D -- bugün üst üste en az 3 kırmızı beklemiştir o kavşağa girenler... -- bense sağdan sağdan bisikletimle geçiverdim işte : )))

20. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bir orangutan, 2 zebra, 7 terliksi hayvan, 3 kunduz, 22 kirpi den, bir coğrafyanın orta yerinde bir şehrin trafik ve yol planlamasını yapmasını isteseniz, inanın dünya başkenti diye reklamları yapılan bir şehrin şu anki halinden daha düzgün, daha mantıklı, daha sağlıklı bir tasarımla karşımıza çıkacakları kesin.