Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul-tekİrdaĞ bİsİklet turu...02-12-2012 (davetİyedİr)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Soner Kanar tarafından paylaşıldı.

1. Soner Kanar

Soner Kanar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar Pazar günü Özkan Aydın,Enver Avcı,Yetkin Palgın,Can Vural Tekirdağa pedallayacağız....Yenicede İslam Gölge bizi arkadaşları ile Tekirdağ bisiklet grubu olarak karşılayacak..Bize katılmak isteyen arkadaşları yanımızda görmek isteriz...10 SAAT SELE 24-25 KM HIZ FAZLA OYALANMAYACAGIZ..06:30 AVCILAR ÇIKIŞ NOKTAMIZ......

2. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bekleriz dostlar buyrun gelin. :)

3. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    gelmeyı dusunuyorum recep abi ile mtb bısıkletımın lastıklerını 1.5 yapıp.

şuana kadar max 120km yol yaptım ama ıcınde arazı parkur çamur vs efor sarfettırecek bırsuru sey yanı sıra lastıklerım kalın dıslı ve 2.0 dı ortalama bı tempoyu tutturup ınce lastıklerle bu turu kaldırabılecegımı dusunuyorum :)

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    soner her şeyden önce envere selam ve yetkine selam ve özkan kankaya selam acaip sıkı basan dostlardır bu dostlar ile geçen nisanda bastık tekirdağa yalnız turu açan enver dostum idi sonra tabi bazı durumlar hasıl oldu grubun temposuna yetişemeyenler oldu şimdi toplam 194 km yazmış idi büyükçekmeceden çıkmış idik avcılar daha geri olduğundan 194 km in üstünde olacak ayrıca bu pazar yağmur var durum dahada zor olacaktır ...bu turda bence iki grup olmalı a grubu b grubu ve yolu bilenler olmalı tabi grublar içinde a da yüksek basanlar b de temposu daha ağır olanlar asla yüksek tempoluların deryasına kapılmadan turu götürme olabilir geçen sefer bir genç dostumuz enverin deryasına kapılınca dağıldı..bu iş zordur ama yapılamayacak değildir yukardaki isimleri görünce dostlarımı hatırladım gerçekten sıkı basan adamlardır yalnız kimseyide geride bırakmazlar nisan ayında enver dost bana dönüşte geri kalanlar ile ilgilenirsen sevinirim demişti bende ilgilendim turun dönüşü sakıncalı olmakta yani emniyet şeridi malesef yok araçlar yakın geçecek giderken sorun değil....evet başarılar herkeze..bu akşam biraz uykum kaçtı bu hafta sonları havalar bozuyor biz de uzun etaplar yapamıyoruz keyfimiz yok senin anlayacağın..

5. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çekilin kenara...ferrari tekirdağ yollarında ;)

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ülen nerdesin kaçak richırd- enver hocca.....;)

http://goo.gl/maps/AKqFa

evet haramidere kavşaktan tekirdağ 124 km yazmakta dönüşte 124 eder 248 km ile bu tur ıronman katogorisine girer......sıkı etap doğrusu...denemeye değer...

Soner Kanar bunu beğendi.
  7. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    iş hayatımda güzel şeyler oluyor kudret baba.onlara ağırlık veriyorum.tekirdağı yersin sen kudret baba.seni de bekliyoruz

8. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende gelmeyı dusunuyorum mtb bısıkletıme uygun lastık almayı dusunuyorum ıc lastık uyumu yuzunden 1.75 alıcam galıba 1.5 ıle 1.75 arasında pek fark varmıdır ??

9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

iş olmaz ise ekmekte yok enver hocam ne yapacaksın ,bu tekirdağ işi havaya bakmakta pazar yağış var ,,çıkış noktası benden çok uzak bana 300 km ye yaklaşır ....anadolu yakadan talip olursa olabilir en azından yalnız dönmem ,enver hoca dediğim gibi a- b grup olması lazım, biliyorsun süratli basan adamlar beklemez geçen sefer giderken bekleyince benim vücut soğudu ...bu turun koşulu olmaz ise olmazlardan iki grup şeklinde olur ....sen ben yetkin ve özkan kanka süratli basmaca 28 e geçince durum değişti teker 1.32 artık uçuyorum.....geçen sefer giderken arkadaşları çok bekledik ve vakit kaybettik esasında erken varır idik şimdi biliyorsun benim antremanlarda koşullara bakıyorum en az 100 artılarda zamana karşı çalışmış dostlar ile pedallama durumu öteki türlü zati olmaz eşyanın tabiatına aykırı bir durum...bu tekirdağ prosedürü a- b grup şeklinde olursa denge sağlanır.....a ve b grup arasında haberleşmeler cepten olur....

10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    iç lastikte sorun olmaz 1.50 kullandım ben. 26 jant idi geçen sene,,1.75 alırsanız hızı keser.. 1.75 fazladır 1.50 kullandım geçen sene 26 jant var idi altımda,
    teker 1. 50 idi ve silik idi ama 28 ler süratli idi özkan kanka enver hocada 28 var idi ve tekerleri benden ince idi onlar daha süratli idi şimdi yetkinde ise 26 jant var idi ama kondüsyonlu olduğu için çok süratli aldı yolları gerek giderken gerekse dönüşte ....
    uzun yolların jantı mantık olarak 28 janttır ve ayrıca teker 1.18 olursa ki kondüsyonda iyi olursa tekirdağ yolu yenir..teker ne kadar ince olursa tekirdağ yollarında şans var....tekirdağ yolları asfalttır silivri tarafında tırmanışlar vardır eğimler 6 dır dönüştede aynı eğimler vardır uzun sürenleri vardır 26 jant vakit kaybettirecek ama kondüsyonlu olunursa yetkin gibi pek sorun olmaz ..bu tura katılım durumum yok anadolu yakadan bir arkadaş gelirse olur yalnız yukardada yazdım tekirdağ turunda a- b grupları oluşturulmalı aksi takdirde dağılmalar olabilir geçen seneki hatalar bence olmamalı..

11. Soner Kanar

Soner Kanar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kudret Abi biz Özkan abi ile neredeyse 1 aydır bu tur üzerinde hazırlanıyoruz....Be çok formdayım bu formu yakalamışken kaçırmayım dedim.....2 km lik Şamlar köyü rampasını 17-18 km ile çıktım...Diger rampalardada durum aynı şimdi Tekirdagı halledersem çok iyi olurr....Özkan abi bana Avcılardan 4 saat sürüyor demişti....Sanırım arkasından giderim....Senin dediğin A-B grubu çok mantıklı....Benim korkum kavşaklar arabalara karşı çok zayıfım hızımı düşürüyor....

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  12. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kudret baba sabah erken çıkabilirsen seni alırım.avcılara kadar araç ile basar oradan devam ederiz.sen gelirim de yeterki.çözeriz merak etme ;)

13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    o.k soner sorun yok zati bekleme olma olayı fazla olursa bence sıkıntı doğmakta yani vücut soğuyunca iş benim için sıkıntı verici oluyor ..hepimiz için aynı durum söz konusu ,,mesafe büyük çekmeceden çıkışta toplam gidiş ve dönüş 194 km yazmış idi bana geçen sene enver dostun aracı ile büyükçekmeceye geldik ve oradan başladık şimdi avcılar ise çıkış 124 km lerde kalır sadece gidiş ...
    geçen seneki tecrübelerimizi değerlendirmemizde fayda var o da a- b grup olarak iki gruba ayrılırsak iyi olur hazır olanlar yani daha önceden çalışmış olanlar 100 artıları yapmış iseler sorun yok 200 km yi aşacak olay eğer çıkış avcılar olursa 200 km lerin üstü çetin olacaktır, buna hazır olmayan dönüşte dağılabilir bu durumu baştan konuşmakta fayda var yetkin beklemez özkan hiç beklemez enver beklemez ve bende beklemeyeceğime göre geriye sen kaldın dostum çok iyi düşün çünki 200 km nin üstünde bir rakam söz konusu daha önce 200 artılara soyunmamış isen zamana karşı dönüşün zor olur baktın yoruldun tekirdağda durumuna bakarsın, baktın alamayacaksın mecburen otobüs olur ...rampalı etaplar burada fazla değil 6-7 eğim ve uzun, ama mesafe fazla avcılar çıkışı bize 200 artıya mal olacak benim evden gelişim envere bağlı beşiktaşa gelirimde saat en erken beşiktaş vapuru önemli saatlerin çıkışı bence 06.30 olması lazım yani karanlık iken ama benim durumum zor gibi yetişemem..
    ayrıca soner bir aylık zaman dilimi içinde 200 artı devirdin isen zamana karşı sorun yok burada durum 200 ve artısıdır..

14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    üstad enver hocam edirne çiğer olayından sen zati 300 km yi bi günde korsan hasan ve özkan kanka ve yetkin genç dostumuz ile devirdin bu iş senin için çok kolay yalnız sorun ben nasıl yetişeceğim en erken beşiktaş vapuru saat 07.00 de başlıyor sorun orada köprü yoluna gelip saat 04.00 de geçerimde beni yakalarlar sonra;) ...150 kağıt para cezası ..köprü açık olsa direk basar gelirim beşiktaşa ...

15. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bu yazılanları okudukça hepinize hayran oluyorum.
    tebrikler, kazasız belasız sürüşler.

16. tanay tekin

tanay tekin Üye

Seviye:
    Merhaba ben bir arkadaşımla beraber gelmeyi düşünüyorumda tam km nedir?

17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    düşük tempolu iseniz b grupta olma durumunuz olabilir yalnız soner dostumuz tam etabın lingini vermedi ben aşağıda çıkışı verdim ama orası olursa 124 km sadece gidiş ve bu çıkış noktasından geride başlarsak 130 km olur sadece gidiş ..

http://goo.gl/maps/AKqFa

haramidere kavşağı bu etabın gerisinden başlar isek daha fazla yazar.1 km in bile dönüşte önemi vardır...

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver üstat..
    saatleri ileriye alma durumu olması başlangıç etabını ileriye çekmekle olur bu da bize zaman kazandırır 97 km üzerinden gidiş yapılacaksa çıkış saat 08.30 büyükçekmece olabilir ve durma yapmadan ilk 60 km yi devirmece geriye kalır 37 km mola 15 dakika, sonra ikinci 37 km yi devirmece durma olmadan ve kısa zamanda tekirdağ alınır karanlık 16.30 da başlamakta açıkçası karanlığa kalmayı sevmiyorum bu nedenle tekirdağda bir saat bile durma yapma olayı bana ters gelecek ben en fazla 30 dakika tekirdağda durur ve anında dönmece yaparak büyükçekmeceye aracın olduğu yere karanlık basmadan ulaşmak taraftarıyım 08.30 büyükçekmece muhtarlık olursa çok rahat beşiktaşa gelirim enver üstat...

http://goo.gl/maps/zquXI

enver hocam büyükçekmece muhtarlık çıkışı sence nasıl .....geçen seneki çıkış yerine yakın olma durumu..97 km sadece gidiş ve dönüş 97 eder 194 km küsüratla 195 km yeriz yahu bu yolu ...;)

Soner Kanar ve enver avcı bunu beğendi.
  19. tanay tekin

tanay tekin Üye

Seviye:
    Bilgi için teşekkür ederim.

Soner Kanar ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Pazar
    [​IMG]Fırtına Olasılığı. Yüksek: 16C. Rüzgar Hızı: 25-35 KM/S. Rüzgar Yönü: GGB. Chance of Precip. 50%.

Pazar Gecesi
    [​IMG]Fırtına Olasılığı. Düşük: 10C. Rüzgar Hızı: 15-25 KM/S. Rüzgar Yönü: Batı-Kuzey. Chance of Precip. 70%.

pazar sakat ......

Ozkan Aydin ve Soner Kanar bunu beğendi.