Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul Sirkeci Treninde Bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında demiralatalay tarafından paylaşıldı.

1. demiralatalay

demiralatalay Aktif Üye

Seviye:
    Yarın beylikdüzünden beyoğluya bisikletimi getirmek istiyorum. Treni kullanmayı düşünüyorum. Yol konusunda önerilerinizi bekliyorum.
    Bir de trene bisiklet sokmak için ne yapmam gerekir.

2. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    hiç bir şey eğer görevli ek ücret isterse ödememeye bakın, başka bir problem olacağını zannetmiyorum. yorgun olduğumda bende kullanıyorum.

3. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    tek sorun bisikleti turnikenin üzerinden aşırmak oluyor:)) bisikletle gelir insanlar trene biner diye kimse düşünmemiş.

4. demiralatalay

demiralatalay Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler :).Trenin içinde sorun olmuyor mu dolu olduğu zaman falan.
    Bir de yakupludan menekşe sahile kadar hangi yolu izlemeliyim?

5. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    birkaç bilgi veriyim.bu trenleri bilmem ama,hazır konu varken,haydarpaşa-gebze yönünde banlıyo trenlerine herzaman trenin ön vagonunu kullanın.boş oluyor sürekli ve yankesiciler,gaspçılar sürekli arka vagonları tercih eder.7 kez denedim.ne varsa arka vagonda var.hırsızımı istersin,tinercisimi.ön vagonları kullanmak iyidir.

6. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim bildiğim şu en azından Anadolu yakasında Haydarpaşa-Gebza hattındaki uygulama bu. Sabah ve akşam işe gidiş veya iş çıkış saatlerinde insan yoğunluğu fazla olduğu için trene bisiklet alınmıyor. Yani 08:00 - 10:00 ve 16:00 - 19:00 saatleri arası. Diğer saatler serbest. Yine de bu kurala daha çok ana istasyonlar uyuyor. Ara istasyonlarda bazen müsamaha gösterebiliyorlar. Ama tren kalabalıksa sıkıntı oluyor hem yağlı kısımların insanlara değmesi tehlikesi var hem de o yoğunlukta insanlar hayli sinirli olduğundan tatsız şeyler yaşanabilir. Sizin tarafa dair bir bilgim yok bence en pratiği bir istasyoan uğrayıp sormanızdır. Keyifli sürüşler dilerim.

Onur Kahraman ve demiralatalay bunu beğendi.
  7. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    tek kişi oldugumda ek ucret talep eden gormedim henuz . ama 3 4 kişi oldugunuzda ek ucret istiyorlar :) bide istasyonların bi taraflarında engellilerin girip çıkması için kapalı bir kapı bulunur . gorevliden onu acmasını isteyebilirsiniz . veya bisikleti turnikenin ustunden geçirirsiniz :)

demiralatalay bunu beğendi.
  8. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Trenin gideceği yöndeki en baş vagonu seç genelde o vagonda geniş boşluklar var.İstasyonlarda tel örgülü kapılar var uzaktan bakınca kapı yokmuş gibi gözüküyor.Güvenlik görevlileri yardım edip anahtarla kapıyı açıyorlar.Bisiklete ücret almıyorlar benden talep edilmedi.

9. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    vagonların baş tarafına girmeniz daha iyi olacaktır geniş boşluklar var ortalarda genelde yayalar çoğunlukta :) onun dışında hiç bir problem olmaz.