Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul - Şile Turumuz ve eve donus macerasi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tahsin Y. tarafından paylaşıldı.

1. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Donusde cok fazla fotograf cekemedim. Ama basimiza gelmeyende kalmadi..

Evimizde sohbet muhabbet esliginde yola cikacagimiz saati beklerken (04.30) vakitin gecmedigini fark ettik ve dedik ki hadi sahile gidelim 1-2 saatte orada oyalaniriz sonra yola cikariz.

Hemen toparlandik atladik bisikletlere ver elini sahil 5 dakika bile gecmeden sahildeydik ancak normalde sabahin 4une 5ine kadar acik olan cafeler teker teker saat 2de kapatiyorlardi...

Bizde Şile merkezs tirmanip Cakil cafede kahve , cay esliginde sohbetimize devam ettik.

Sahile giderken balatalarin diske surttugu aklima geldi yola cikmadan ayarliyalim dedik ama nafile ne yaptiysak olmuyor. Balatalari bir cikardik artik balata demeye bin sahit ister. Sadece demir kalmis. Bisiklette ben (110) + heybe (25kg) frensiz gitmek iskence olur diye yuksuz bir bisikletin on balatalari cikarip benim bisiklete taktik.

Bu olay moralimizi bozmustu saatte 4-5 gibiydi artik yola cikalim dedik. Şileden c8kana kadar sagda solda hd frenli bisiklet arıyordum bi bulsam bir sekilde sahibine ulasip satin alcakrim balatalarini ama bulamadik.

Geldigimiz yoldan degil de otobandan donme karari aldik yoldayken. Cokta dogru yapmisiz otobandaki rampalari tirmanmak bile cok zevkliydi. Isik universitesinin onunden baskayarak bizi yaklasik 15km boyunca takip eden, bize havlayan kopeklere atarlanan arabalara bagiran ama ve bizi korumayi asla birakmayan Kopek dayiyada tesekkurler. Beykoz sapagindan girip Polonezkoy uzerinden Acarkente vardik. Hee bu arada Polonezkoy rampalarini cikarken dilimiz yere surtuyordu sicaga kalmistik..

Neyse sira fotograflarda.

Kopek dayi bu iste videosuda var onuda musait bir ara paylasicam

Fotograflar biraz karisik oldu ama.
    (Sile ici tur ve eve donua fotolari)

2. İhsan Tunçel

İhsan Tunçel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel tur olmuş. Sigara paketi son iki fotoğrafta görüntü kirliliği yapmış sadece o kadar.

3. Tahsin Y.

Seviye:
    Haklisiniz yavas yavas oda biticek insallah. :)

4. asirakgul

asirakgul Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sigaradan kurtulmak için Çözümü 2011 yılında aşağıda adresini verdiğim kurumda buldum. Israrla, şiddetle, tavsiye ediyorum... Siteyi inceleyin. Kurtulmak istiyorsanız adres net.

http://www.allencarrturkiye.com/

5. Tahsin Y.

Seviye:
    Bu tarz seylere inanmiyorum. Ayrica ben sigarayi birakamiyorum yardim almam lazim diye bir bahane olamaz. Birakmak isteyen birakir diye dusunuyorum. O yuzden bu tarz kurumlar veya ilaclar bana hep para tuzagi olarak gelmistir.