Istanbul-Selanik turu

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Selam millet, daha önce Yunanistana gecenler var mi ? Sinirda ve Yunanistan`da yasayabilecegimiz olasi sorunlar nelerdir? nelere dikkat etmek gerekir ?

Scudo

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Bisikletle değil ama otobüsle Atina'ya kadar gittim geçen sene.Selanik,benimde ilerleyen zamanlarda aklımdan geçen bir tur.

Sınırda 2-3 tane Gümrük görevlisi 2-3 tanede AB askeri var.Her gelene güleryüzlü ve samimi davranıyorlar tabi bu hareketleri onların saf olduğunu göstermez yanıltıcı bilgi vermenizi önermem.Bisikletle ülkelerine girilmesine nasıl bir gözle baktıklarını bilmiyorum ama vizeyi aldıktan sonra hiç bir problem olacağını sanmıyorum.Selanikte olsun Atina'da olsun hangi mekana girdiysem Türk olduğumu öğrendikleri anda "oo Bro" moduna geçiyorlar.Sıcak kanlılar.Tabi fanatiklere denk gelmeyin.Zaten görünüş olarakta onlarla aynı olduğumuz için siz söyleyene kadar sizi Yunan'lı sanıyorlar.Selanik'e gidene kadar 2 tip yol var 1-Direk Selanik'e giden anayol 2-Köyler üzerinden geçen yan yol ama oda normal asfalt.Ben yan yolu öneririm.Çadır kurmak yemek yemek alışveriş yapmak için bir sürü alan var.Ayrıca geze geze gitmiş olursunuz..Onun haricinde dünyanın en ucuz ama dünyanın en büyük porsiyonlu et menülerine hazır olun :)

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Yaptığım araştırmalar sonucunda, dönüş için Selanik'den Midilli'ye feribot bağlantısının olduğunu öğrendim. Haftanın 3 günü seferler düzenleniyor. Midilli'den (Lesvos) her gün Dikili 'ye feribot varmış. Midilli adası çok güzelmiş. Toplam feribot ücreti 50 Euro. Muhtemelen Ramazan ayının ilk günlerinde, yani 20, 21 veya 22 Temmuz'da İstanbul'dan hareket edeceğiz. Toplam rota yaklaşık 600 km. Dolayısıyla turumuz toplamda ortalama 7 gün sürecek. İstanbul'dan İpsala sınır kapısına olan mesafe 250 km. Şimdilik Can, Görkem ve Deniz OK verdi. Katılmak isteyen başka arkadaşlar var mı ? Vize almak zorundaysanız şimdiden evraklarınızı toparlamaya başlayın. Benim yeşilim var, vizeden muafım. Sorusu olanlar pm atabilir, FB veya Twitterdan msj atabilir. Gelişmeleri buradan aktaracağım. Sevgiyle kalın...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçenlerde bisikletle Yunanistan'a gitmeyi planladım ama yanlız olduğum için cesaret edemedim. Bu tura katılabilirim. Rota tam olarak: İstanbul-İpsala-Selanik-Midilli-Dikili (İzmir) mi?

- İzmirden İstanbul'a nasıl dönülecek?
- Böyle bir tur için yanımızda neler bulundurmalıyız?
- Günde kaç km yol alınacak?
- Geceleri çadırda kalınacak anlaşılan. Çadırım yok başkasının çadırında kalabilir miyim? :)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Evet, rota aynen yazdığın gibi. İzmir'den İstanbul'a veya Ankara' ya dönüş otobüslerle sağlanacak. Malzeme listesi önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Yol şartlarına bağlı olarak günde ortalama 100 km civarı gidilir. Çadır konusu tam olarak konuşulmadı ama ben şahsen pansiyon tarzı düşünüyorum, hem yük taşımamak, hem de zaman kazanmak için.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
abilerim, ablalarım :)D) ve kardeşlerim. su ana kadar can, görkem, deniz, murty ve son olarak da şafak, evet, yanlış duymadınız, şafak da ok vermiştir. clubber arkadaşım (hocam seni tanıyalım azcık, ismin felan ne?) da katılırsa eger toplamda 7 kişiyiz. şimdi 20 si gibi hareket demiştim. 23 temmuz pazartesi nasıl? hafta başı hareket etmenin bi sakıncası var mı? pasaportu olmayanlar derhal emniyete başvursun. vize alması gerekenler derhal yunan konsoloslugunun web sitesinden gereken evraklara baksın. sora vizem yok, efendim paşaportum yok demeyin. sevgiyle kalın...

Tepki
56
İsim
MURAT
Bisiklet
Diğer
Artvinden bende bu tura katılmak isterim. Svgler. Şayet Bayramda yapılacaksa.....

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
hocam, bayramda değil, ramazan ayının ilk günleri düşünüyoruz. uyarsa bekleriz...

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
21. mi? olabilir aslında. tura başlamak için güzel bir gün ;)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
clubber, kendini kisaca tanitsana.. kimsin ne yaparsin, ismin nedir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Dalgıçoğlu

Gelmeye tam karar verdiğim de CV'mi yollarım. Eğer gelmezsem boşuna yazmış olurum. Tembellik. :))

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Linkde bir Midilli gezisi var.

(link)

Program İstanbul - Bandırma - Ayvalık - Midilli ve aynı yoldan dönüş olarak planlanabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: lindemann

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Gayet güzel bir rota cizmissiniz. Su an icin selanik turu ile ilgili olarak maalesef program kesinlesmedi. halen arkadaslarla görüsüyoruz.