Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul - Sakarya rota önerisi

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Fatih ÇT tarafından paylaşıldı.

1. Fatih ÇT

Fatih ÇT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

İstanbuldan yol bisikleti ile Adapazarina gidecegim.Yol bisikletine uygun bir rotaya ihtiyacım var. Strava, google maps, veya cycleroute farketmez, herhangi birinde olabilir. Strava kullandıgımdan strava daha iyi olur aslında. Emniyet seridi hangi kisimlarda var, neresi riskli, neresi iri mıcırlı ve yorucudur pek bilmiyorum. Hangi kısmı E-5'ten gitmeliyim ya da gitmemeliyim?

Simdiden yardımınız için tesekkurler.

strava rota çizimi linki;
    http://www.strava.com/routes/new

Cumartesi sabah erken yola çıkıp, bir gece orada kalıp, ertesi gün tekrar bisiklet ile geri dönme düşüncesindeyim. Sakarya'da bir arkadaşım var. Gün içinde onunla görüşeceğim. Ortalama hızımın 28-32 arasında olacağını tahmin ediyorum. Katılmak isteyenleri varsa birlikte de gidebiliriz. rüzgar çok olursa makara yapar ortalama da yükseltiriz :)
    Tarih belli değil. Bu haftasonu olabilir.

2. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    sakaryaya yol tarifi yalova yolundan gitmeni tavsiye ederim gebzeden feribotla karşıya ordan d100 sakarya diğer tarafı hiç önermem

3. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    strava'dan pek anlamam
    https://www.google.com/maps/dir/Sak...b1:0xb60ab599f8c5d1d0!2m2!1d29.266667!2d40.65

bu rota en temizi yol durumu asfalt izmite kadar neredeyse rampa hiç yok tek bir karamürselde var oda fazla zorlamaz emniyet şeridi geniş tek bir gölcük kısmında daralıyor ordada tempoyu arttırman gerek :)izmitten-sakarya yoluda asfalt emniyet şeridi geniş yol biraz pistir çakıl taşları falan tek sıkıntı bu :) istanbul-körfez yoluna hiç girme çok tehlike bir yol tırlar,tankerler vızır vızır sıfır geçer tehlikeye düşme boşuna feribotla karşıya geçip yalovadan pedallaman en mantıklısı :) eşlik etmek isterdim ama mtb var bende :)

Samet Yurt bunu beğendi.
  4. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hangi taraftan geleceğini bilmiyorum ama hiç farketmez, yol bisikleti ile istediğin bütün yollardan gelebilirsin. yollar mükemmel ve asfalt. İster Gebze üzerinden ister Yalova üzerinden, hiç sıkıntı yapma. her iki yoluda kullandım. sende kullanabilirsin.

5. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sanayi bolgeleri sıkıntılı. Gebze dilovasi hereke falan. Ben körfez de oturuyorum. Buradan ileriye sıkıntı olmaz. Ama bahsettigim yerlerde kamyonlar tirlar çok sayıda bende cesaret edemiyorum istanbul tarafına gitmek için

6. Fatih ÇT

Fatih ÇT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkese çok teşekkür ederim. Ümraniye'de oturuyorum, Pendik-Tuzla sahile kadar çok rahat geliyorum. Buradan sonra Körfez'den gelmek beni de korkutuyor. Yolava'dan gitme fikri güzel gibi duruyor. Ama erkekliğe yediremiyorum desem :)

Recep24 ve diğer arkadaşlar, Körfez'den e-5 ten veya başka yollardan gidenler, gittikleri rotaları paylaşabilirler mi?

7. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bunun erkeklikle bence alakası yok körü körüne tehlikeye girmek hatta hastanelik olmaya kadar gidiyor yol :D strava'dan bakabilirsin rotalara :)

8. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçen ramazan bayramı İstanbul-Düzce yaptım, yol bisikleti ile, Kartal metrodan başlayıp düzceye tahimini 23 km/h ve 8 saat 10 dakika gibi bir zaman ve 190 km ile turu bitirdim, kimi zaman e5 kimi zaman yanlış olduğunu bile bile otoban kullandım.. malum her iki yoldada emniyet şeridi olmayan yada sıfır payla yok denecek kısımlar mevcut. Trakya turlarına(bahçelievlerden Çorlu, Lüleburgaz Saray Edirne vb gibi) giden biri olarak yol kalitesi olsun rahatlığı olsun inişi çıkışı olsun her kulvarda üstünlüğü olan bir güzergahı var. Birde rüzgar yoksa senden iyisi yok, diyeceğim ben yola çıkmaya karar verirken hedef belirledim gerisi zaten geldi.daha evvel otobüsle sık olarak gidip geldiğim için gözüme kestirmiştim :)bu arada kondisyon da varsa şimdiden iyi pedallemeler

9. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Buda dönüşte kullandığım neredeyse sapanca tuzla arası rüzgarın şiddetine maruz kalıp zorlanarakda olsa varabildiğim hendek istanbul güzergahı