Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstanbul-Sakarya Arası Yol Durumu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    İstanbuldan Sakaryaya Gitmeyi Düşünüyorum.....Ancak Yol Hakkında Hiç Bi Bilgim Yok İstanbuldan Sakaryaya Giderken Yol Düz Ve Hafif Egimlimi Yoksa Sakaryadan Gelirkenmi Daha Rıhat
    Sakaryaya Kısa Sürede Varma Şansım Nedir Diye Bunu Soruyorum Şünkü Sakaryaya Çabuk Gitmem Lazım Sakaryadan İstanbula Gelirken Rıhat Rıhat Sürebilirim Sonuçta Ev İstanbulda..

2. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbul'dan Sakarya'ya bisikletle gidiş güzel bir rota olabilir. Kısa sürede Sakarya'ya varma gibi bir düşünceniz varsa bisiklet teorik olarak buna çok uygun bir araç olmayabilir. (Ne kadar kısa sürede varmak istediğinize ve saatte 100km/h gibi bir hıza çıkmayı düşünüyorsanız tabi :))
    Gelelim sorunuza;
    Öncelikle İstanbul'dan Sakarya'ya (Anadolu yakasından gidecekseniz) veya tam ters istikamette gitmek veya dönmek eğim olarak çok farkettirmez. Yol boyunca rakım 31 m. ile 0m. arasında değişecektir.
    Kullanabiliyorsanız İstanbul'dan Sakarya'ya giderken Tuzla'ya kadar sahil yolunu kullanabilirsiniz. Oradan E-5'e çıkıp Gebze'ye. Gebze'den İzmit'e. İzmit'ten Sapanca'ya varacaksınız. Sapanca'da yol gölün kuzeyine kıvrılır. Oradan da Dörtyol'dan merkeze varırsınız. Bu güzergah olabilecek en kısa rotadır.
    Dönüş için otobüs düşünürseniz Sakarya otobüslerinde hiçbir sorun yaşamadan rahatça bisikletinizi bagaja koymanıza müsaade edeceklerdir. Ben defalarca kullandım ve halen otobüsle bisikletimi İstanbul-Sakarya arasında getirip götürüyorum