Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

istanbul - safranbolu (rota ve konaklama için tavsiye isteği)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Speedy Gonzales tarafından paylaşıldı.

1. Speedy Gonzales

Speedy Gonzales Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Forumda aradım taradım, bu güzergah üzerinden giden birkaç kişi olmuş, fakat pek güncel değil tarihleri. Birkaç gün içerisinde de istanbul - safranbolu turunu gerçekleştirmek istiyorum.

Güzergahımı tam olarak belirlemeden öncede sizlere danışmak istedim. Hangi güzergahı izlememi, nerelerde konaklamamı tavsiye edersiniz. Konaklamayı çadır ile yapmak istiyorum. Alternatif olarak da pansiyon vb. yerleri önerirseniz çok güzel olur..

Ayrıca yol üzerinde görülesi yerler, tadılası lezzetler içinde tavsiyelere açığım

daha önce bisiklet ile istanbul - ankara / istanbul - izmir / istanbul - kütahya gibi daha pek çok şehirler arası tur yaptım. yapacağım büyük tur öncesi (türkiye turu) kısa mesafeli turlar yapmaya başladım.

şimdiden herkese teşekkürler.

2. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben olsam iki ana alternatif üzerinde dururdum, birincisi sahilden karasu-akçakoca-ereğli-zonguldak-bartın üzerinden safranbolu
    ikincisi izmitten sonra geyve-taraklı-mudurnu-bolu (veya sakarya-akyazı-taşkesti-bolu) devamında gökçesu-mengen, eskipazar, karabük, safranbolu.
    İlk rotayı çok bilmiyorum ama deniz kenarından gitme güzelliği var. İkinci rota varyasyon olarak daha da çeşitlendirilebilir, istenirse yolu çok fazla uzatmadan abant, yedigöller vs gibi yerlere uğranabilir, ayrıca yol olarak da benim sevdiğim bir yol, manzarası filan gayet güzeldir. Geyve-Bolu kısmını içeren gezileri forumda aratırsan bulabilirsin..

3. Speedy Gonzales

Speedy Gonzales Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkürler kazım,

sahilden karasu-akçakoca-ereğli-zonguldak-bartın üzerinden safranbolu yapmaya karar verdim...

yol üzerinde konaklama için (çadır ve alternatif olarak pansiyon vb.) tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ayrıca yol üzerinde görülesi yerler, tadılası lezzetler içinde tavsiyelere açığım...

4. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    Volkan Hocam ben karasu da okudum bildiğim kadar size yardımcı olayım Karasudan yaz ayında sezon açıldığında (Haziran-Temmuz) gibi sahilde deniz kenarında kurulu çadırlar var Günlüğü 25-30 TL civarındaydı isterseniz pansiyonlarda var onlar günlük 50-60 TL den başlıyor benim kendi çadırım var kurarım derseniz sahile kurun çadırınızı, karasu dan direk olarak ereğliye geçebilirseniz oradada ufak pansiyonlar var ama ereğliden o rampaları çıkarım derseniz zonguldakta güzel yerler var benim bildiğim bu kadar :) birde tam olarak nereden çıkacaksınız bilmiyorum ama eğer sakaryadan itibaren bisiklet ile gitmeyi düşünüyorsanız karasuya gidiş yolu 40-50 KM arası, yeni yol yapılmıştı gayet güzel ama bazı yerler 1 gidiş 1 geliş dikkatli olmanızı öneririm ve karasuya pedallarken yolda böğürtlen toplayıp yemeyide ihmal etmeyin :))

Speedy Gonzales bunu beğendi.
  5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Mengen-Devrek-Yenice-Karabük yolunu da tavsiye ederim. Yenice Karabük arası muhteşem çünkü (20 den fazla tünel olan yemyeşil harika bir yol).

Kazasız turlar

five

Speedy Gonzales bunu beğendi.
  6. Kemal Faruk Doğan

Kemal Faruk Doğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Biz karabük safranbolu ekibi olarak eğer daha gelmediyseniz yardımcı olmaya hazırız. İrtibat numarası : 05053072412

mersault ve Speedy Gonzales bunu beğendi.